29 Haziran 2022 Çarşamba
 
ANA SAYFA   KIRIKKALE WEB TV  
Haber Ara  
 
Dışa Bağımlılığı Ortadan Kaldıracak
Dışa Bağımlılığı Ortadan Kaldıracak
Meslek lisesinde ekmek üretimi başladı
Meslek lisesinde ekmek üretimi başladı
Başkanım Mahallemde, Başkana Soruyorum
Başkanım Mahallemde, Başkana Soruyorum
Türkiye Şampiyonu Sporculardan İl Müdürüne Ziyaret
Türkiye Şampiyonu Sporculardan İl Müdürüne Ziyaret
  YAZARLARIMIZ
Hudut Namustur
20 Ağustos 2021 Cuma Bu yazı 5715 kez okunmuştur.
 
  
Yazı boyutu : 13 Punto 15 Punto 17 Punto 19 Punto

 

Öncelikle yanlış bilinen bir bilgiyi düzelmekle başlamak lazım. Ülkemizde bulunan yabancılar 1951 yılında imzaladığımız Mülteciler sözleşmesine göre Avrupa’dan gelenler hariç “mülteci” değil sığınmacıdırlar.

 

Yani ülkemizde bulunan yabancılar şartlar uygun hale geldiğinde uluslar arası anlaşmalar gereği geri gönderilebilecek statüdedirler. Ülkemizde kayıtlı 3.8 milyon, kayıtsız 1.5 milyon Suriyeli sığınmacı olduğunu biliyoruz. Bize Suriyelilerin maliyeti de 60 milyar doları geçmiştir.

 

Sığınmacıların sayılarının bu kadar çok olması demografik açıdan, ekonomik ve ülke güvenliği açısından tehlike oluşturacaktır. On yıl sonra bazı şehirlerde Suriyeli sayısı Türk sayısını geçecektir. Suriyeli çeteler, mafyalar güvenlik tehlikesi oluşturacaktır.

 

Millet olarak geçici korunma statüsünde misafir ettiklerimizle aslında bir sorunumuz yok onlara karşı kinimiz, garezimiz yok fakat ülkemizde yaşayan sığınmacıların karıştığı olaylar, milletimizin sabrını taşırmaya başlamıştır. Yapılan anketler halkımızın % 80’inin sığınmacıları ülkemizde istemediğini göstermektedir. Buna rağmen Suriyelilere karşı şiddet eylemlerinin olmaması Türk milletini ferasetindendir.

 

Bu konuda en akılcı siyaseti yapan hiç şüphesiz İYİ Partidir. Sığınmacılar konusunda çalıştay yaparak, milletten yetki alındığı anda, geçici misafirlerin  salimen ülkelerine dönmelerini sağlayacak olan düzenlemeleri başlatacaklarını ifade ediyorlar.

 

Suriyeli sığınmacıların yanında Afrika’dan gelenler, Irak, İran, Afganistan’dan gelenlerle toplam sığınmacı sayısı sekiz milyonu bulmuştur. Bir çok Avrupa ülkesinin nüfusundan fazla olan bu durum  artık sürdürülebilir olmaktan çıkmıştır.

 

Kontrolsüz, kayıtsız gelen Afganlara dair haklı endişe ve sorularımız var. Hele son dönemde gelen Amerikan yanlısı savaş kaçkınları kontrolsüz göçleri ülkemizin istilasından başka bir şey değildir.

 

Ülkemiz başıboş bir şekilde, elini kolunu sallaya sallaya gelinebilecek bir ülke olmamalıdır. Sığınmacılardan ziyade hudutlarımızı pervasızca açan yönetim maharetsizliği, öngörüsüzlük belki Avrupa’dan gelecek üç beş kuruşa tamah eden hükümetin suçudur. Sekiz milyon sığınmacı ile artık iş ensar düzeyini, insanilik boyutunu geçmiş ülkenin beka sorunu haline gelmiştir.

 

Türkiye Cumhuriyeti devletinin hudutları milli mücadele ile  çizilmiştir. Kan ile çizdiğimiz sınırlarımızı vatanını terk eden korkak sürüsü ile paylaşacak değiliz tabiî ki.

Kahraman mehmetçiğin beklediği sınırlarımızda “Hudut namusdur” yazar. Bunu hatırlatan Türk gençlerini gözaltına almakla bu mesele bastırılamaz.

Türkiye'de misafirliği artık sona eren Suriyeliler ve diğer sığınmacı gruplar artık vatanlarına geri dönmelidirler. Türk milleti böyle bir külfete daha fazla katlanamaz. Türkiye, sosyal-iktisadi huzur ve sükûnu için bu meseleyi en makul şekilde ve behemehal çözmek mecburiyetindedir.

Bu yazıyı paylaş      Sayfayı yazdır    
  YORUMUNUZU YAZIN
Isminiz
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
 
  
Açiklama :

Yorum yazarken lütfen küfür, hakaret ve suç unsuru teskil edecek ifadeler kullanmayiniz. Bu tür yorumlar editörlerimiz tarafindan onaylanmamaktadir.

  
  
  YAZARIN DİĞER YAZILARI
  
YAZARLAR Tüm Yazarlar
Kamil ÖCAL
Yener KAZAN
Sami GÜLER
Şadiye ERYILMAZ
Müfit ASLAN
Ahmet ULUSOY
Dede BULUT
Hidayet DOĞAN
  
 E-GAZETE E-Gazete Arşiv
  28 Haziran 2022 Salı
  
  
 ÇOK OKUNANLAR  
  
 
Sitemizden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tüm hakları saklıdır. 2010 - Tasarım ve kodlama :kergisi
Tel : 0318 224 34 34  -  E-mail : bilgi@kalehaber.net