17 Ağustos 2022 Çarşamba
 
ANA SAYFA   KIRIKKALE WEB TV  
Haber Ara  
 
Beton Yollarımızı Önemsiyoruz
Beton Yollarımızı Önemsiyoruz
YKS'de ABC Klasiği
YKS'de ABC Klasiği
Aracın Devrini Alıp, Ücretini Vermeyen Dolandırıcılar Yakalandı
Aracın Devrini Alıp, Ücretini Vermeyen Dolandırıcılar Yakalandı
Devrilen Otomobildeki 3 Kişi Yaralandı
Devrilen Otomobildeki 3 Kişi Yaralandı
  YAZARLARIMIZ
AKPARTİ’NİN İL BAŞKANI
11 Aralık 2010 Cumartesi Bu yazı 72076 kez okunmuştur.
 
  
Yazı boyutu : 13 Punto 15 Punto 17 Punto 19 Punto

 

Sanki ülkenin gündemi az yoğunmuş gibi birde Kırıkkale Akparti il başkanlığı meselesi çıktı ve Kırıkkale gündemini uzunca bir süredir meşgul ediyor.

Artık eski diyeceğimiz il başkanı Zühtü Aksalın istifası ile boşalan il başkanlığının yerini doldurmak için belki Kırıkkale gibi orta ölçekli bir ilde yaşanmayacak kadar gereksiz spekülasyonlar oldu.

Zaten Kırıkkale’nin Akparti il başkanlığı meselesi hep sıkıntılı olmuş. Yani birini görevlendirip uzun süre il başkanlığı yapmasına pek olanak sağlanmamış. Haliyle bir istikrarsızlık ola gelmiş.

Bu istikrarsızlık başta parti politikalarını gerçekleştirmede sıkıntı oluşturmuş. Kim başkan olursa olsun o koltuğa rahat oturamamış. Her an devrik başkan olma korkusunu yaşamış. Hal böyle olunca ekibini bile oluşturmakta zorluk çekmiş hatta imkansızlaşmıştır.

Bu olay yani il başkanının sık değişiyor olması il teşkilatına zarar veriyor. Onlarda sağlam basıp ayaklarının üzerinde durarak kendi fikirleri ve projeleri üzerinde çalışma yapamıyor.

İl başkanının istikrasız olması yani muktedir olmaktaki devamlılığının olmamsı en direk bile değil direk olarak Akparti’ye zarar veriyor. Ankara’da mücadele verip hükümet olup Türkiye’ye hükmetmeye gayret eden başta Başbakan olmak üzere tüm Akparti teşkilatı etkileniyor.

Belki Kırıkkale ne kadar etkiler denilecektir. Etkiler hem de çok etkiler. Değil orta ölçekli bir ilin küçük bir kasabanın bile devleti yöneten partinin politikalarını ortaya koyamaması çok etkiler.

İl başkanın sürekli değişiyor olması ayrıca birde imaj sorunu doğurur. Ankara’dan baktığınızda daha il başkanı sorununu bile haledememiş bir teşkilatın güveni ne kadar sağlam olur?

İnanın bu imaj meselesi il başkanları toplantısında bile dikkat çeker. Şöyle on yıllık bir il başkanın toplantıda oturması, söz alması, konuşması, dinlenmesi başka olur. Sürekli seçim yenileyen ve yarın bu makamda bile oturması güç olduğu değerlendirilen il başkanın oturması başka olur.

Kırıkkale il teşkilatının başına geçecek olan insanın her şeyden önce il teşkilatı ile barışık olması gerekiyor. Her kesimi kucaklaması gerekiyor. Milletvekilleri ile çok sıkı ilişki içerisinde olmalı. Belediye başkanı ile diyaloglarının üst seviyede olması gerekiyor.

İlçe başkanları, ilçe teşkilatları, partiye gönül vermiş tüm insanlarla ilişkilerinin üst seviyede olması gerekiyor.

Dinlemesini bilmesi gerekiyor. Görüşlere saygı göstermesi gerekiyor. Fikirlere açık olması gerekiyor. Köyden yoğurt satmaya gelen Mehmet amcanın birde teşkilata uğrayıp çayımı içeyim dediğinde gönül rahatlığı içinde kapıyı çaldığında onu güler yüzle karşılayacak biri olmalı.

Vali bey ile yapmış olduğu görüşmede konuşması oturup kalkması ile devlet protokolünü çok iyi bilmeli. Bir kanun maddesinden söz ederken ilgi verebilecek kadar kanunlara hakim olmalı. Valinin yanından çıktığında simitçinin tezgahına oturup orada ayakkabı boyacısı ile simidini paylaşabilmeli, çakı bıçak satan esnafla sohbet edebilmelidir.

Kitlelerin önüne çıktığında net kelimeler ile konuşabilmeli, eee, ııı, demeden hitabetini yüksek tutabilmelidir.

Böyle bir il başkanı bulmak zor değildir. Kırıkkale il teşkilatı bu tip insanlarla doludur. İyi araştırmalıdır. Araştırma iyi yapılırsa evvel Allahın izniyle on yıllık bir başkan rahat seçilir.

Selam ve dua ile…

Bu yazıyı paylaş      Sayfayı yazdır    
  YORUMUNUZU YAZIN
Isminiz
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
 
  
Açiklama :

Yorum yazarken lütfen küfür, hakaret ve suç unsuru teskil edecek ifadeler kullanmayiniz. Bu tür yorumlar editörlerimiz tarafindan onaylanmamaktadir.

  
  YORUMLAR
DELİCE'Lİ  -  11.12.2010 - 12:37
FAZLI BEY FİKRİNİZE KATILMAMAK MÜMKÜN DEYİL. İNŞALAH BÖYLE BİR İL BAŞKANIMIZ OLUR. BU KADAR GÜZEL TARİFİNİZE BENCE EN BAŞTA UYAN KİŞİ SİZSİNİZ. NEDEN SİZ İL BAŞKANI OLMAYASINIZ...
HÜSEYİN EFLATUN TUFAN  -  11.12.2010 - 10:37
Sayın Zühtü Aksal il başkanı olupta demeçler vermeye başladığın da gene ben internet ortamın da kendisine,Siz çok değerli bir insansınız,maziniz yaşantınız belli,siz akp ye 10 numara fazla geliyorsunuz,siyasetin ayak oyunlarına sizi alet ederler diye eleştirmiştim,aynısıda oldu.Kendisine bundan sonrayı yaşantısın da başarılar dilerim
  
  YAZARIN DİĞER YAZILARI
  
YAZARLAR Tüm Yazarlar
Erol Serkan KILIÇ
Kamil ÖCAL
Yener KAZAN
Hidayet DOĞAN
Ahmet ULUSOY
Sadettin KARALÖK
Sami GÜLER
Rabia Saylam TAŞDEMİR
  
 E-GAZETE E-Gazete Arşiv
  17 Ağustos 2022 Çarşamba
  
  
 ÇOK OKUNANLAR  
  
 
Sitemizden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tüm hakları saklıdır. 2010 - Tasarım ve kodlama :kergisi
Tel : 0318 224 34 34  -  E-mail : bilgi@kalehaber.net