29 Haziran 2022 Çarşamba
 
ANA SAYFA   KIRIKKALE WEB TV  
Haber Ara  
 
Dışa Bağımlılığı Ortadan Kaldıracak
Dışa Bağımlılığı Ortadan Kaldıracak
Meslek lisesinde ekmek üretimi başladı
Meslek lisesinde ekmek üretimi başladı
Başkanım Mahallemde, Başkana Soruyorum
Başkanım Mahallemde, Başkana Soruyorum
Türkiye Şampiyonu Sporculardan İl Müdürüne Ziyaret
Türkiye Şampiyonu Sporculardan İl Müdürüne Ziyaret
  YAZARLARIMIZ
Beklemek
26 Ağustos 2021 Perşembe Bu yazı 8009 kez okunmuştur.
 
  
Yazı boyutu : 13 Punto 15 Punto 17 Punto 19 Punto

 

Bir yıldız kaymıştı gecenin derinliğine doğru, denize nazır bir yerde dalmıştı ufuklara. Gelen ses ile kendine geldi"Dilek tutmayacak mısın?" diye söyledi yanındaki karanlığın derinliklerine doğru bakan kişi. Bir tebessüm belirdi yüzünde "O yıldızı hava tutana ben günde beş defa dua ediyorum."

Hayat var ile yok arasında tazammun ederken, bazen elimizde tutmak istediklerimizi tutamayız, kayıp gider bir yıldız misali.Bir büyüğüm demişti ki "Biz kaybettikten sonra ağlayanlardanız" diye. Herşeyi kaybedersin, malını, paranı, sağlığını, meta olarak ne varsa, tutanak bildiğin her şeyi. Beklersin ardına bakarak. Hayat beklemek değil midir zaten? Küçükken büyümeyi beklemek. Hastayken iyileşmeyi. Seversin kavuşmayı. Özlersin buluşmayı. Ve sonunda yaşarsın ölümü bekler gibi. Şairin Bekleyen şiirini yazdıktan sonra Beklenen şiirini yazması gibi. Her bir durum arka arkaya gelmesi gibi hayatın. Gecenin ardından gündüz, kışın ardından yaz, kara bulutların ardından güneş. Zorluğun ardından kolaylık. Ve herşey biter sonunda. Bitmesi zorunlu olan bir yaşam döngüsü içinde yaprak misali savrulup gidiyoruz. Dün olanlar bugün yok. Yarınlarda bizler de olmayacağız zaten. Elimizdekilerin kıymetini bilelim ki sonradan gelen pişmanlık fayda vermez sadece kanayan bir yara olur.

Bazen de, uzanmak istersen ama tutamazsın, söylemek istersin söyleyemezsin. Yarım kalmıştır her şey, çocuksu bir tebessüm kalmıştır sadece simanda. Bakarsın etrafına karanlıktır her yer. Güçlü olduğunu bilirsin ama gücün yetmez. İşte böyledir hayat. İstediklerini her daim vermez. Verirse de bazen imtihanın olur. Senin için hayır mı şer mi olduğunu bilmezsin. Onun için sen duanda her daim hayırlısını dile. 

Bu yazıyı paylaş      Sayfayı yazdır    
  YORUMUNUZU YAZIN
Isminiz
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
 
  
Açiklama :

Yorum yazarken lütfen küfür, hakaret ve suç unsuru teskil edecek ifadeler kullanmayiniz. Bu tür yorumlar editörlerimiz tarafindan onaylanmamaktadir.

  
  
  YAZARIN DİĞER YAZILARI
  
YAZARLAR Tüm Yazarlar
Kamil ÖCAL
Yener KAZAN
Sami GÜLER
Şadiye ERYILMAZ
Müfit ASLAN
Ahmet ULUSOY
Dede BULUT
Hidayet DOĞAN
  
 E-GAZETE E-Gazete Arşiv
  28 Haziran 2022 Salı
  
  
 ÇOK OKUNANLAR  
  
 
Sitemizden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tüm hakları saklıdır. 2010 - Tasarım ve kodlama :kergisi
Tel : 0318 224 34 34  -  E-mail : bilgi@kalehaber.net