27 Mayıs 2022 Cuma
 
ANA SAYFA   KIRIKKALE WEB TV  
Haber Ara  
 
Mücadelede Aileleri Katıyoruz
Mücadelede Aileleri Katıyoruz
MKE’de Yaşanan Tüm Sorunları CHP İktidarında Çözeceğiz
MKE’de Yaşanan Tüm Sorunları CHP İktidarında Çözeceğiz
Keskin'e Cönger Atandı
Keskin'e Cönger Atandı
Havalandırma Boşluğuna Düşen Kedi Yavruları Kurtarıldı
Havalandırma Boşluğuna Düşen Kedi Yavruları Kurtarıldı
  YAZARLARIMIZ
AHMET KAYA!
17 Aralık 2010 Cuma Bu yazı 33663 kez okunmuştur.
 
  
Yazı boyutu : 13 Punto 15 Punto 17 Punto 19 Punto

 

Geçen hafta Lütfi Kırdar Kongre salonunda Türkiye’deki bir çok bölücü unsurunda katıldığı bir anma gecesi düzenlendi. Burada bölücülük propagandası yapılmak için yeni bir malzeme bulunmuştu. Bu sefer ki malzeme on yıl önceki Paris’te olan Ahmet Kaya idi.

Yüce dinimiz ölülerin arkasından konuşmayı hoş görmediği için Kaya hakkında fazla bir şey söylemek istemiyorum. Fakat tarihe not düşme adına bazı gerçekleri ifade etmeden de geçemeyeceğim.

Sanki özgürlük mücadelesi verirken, gurbet ellerde faili meçhul olarak öldü gibi lanse edenler bilsinler ki O, “Şerefsizlerin ülkesi” dediği Türkiye’de kazandığı paraları Avrupa’da yerken öldü.

Şimdi Türkiye’den sanki sürgün edilmiş, kaçmak mecburiyetinde bırakılmış gibi gösterilmekte. Sanki Türkiye’den gitmesinin üzüntüsü ile ölmüş gibi gösterilmekte..

Ölümünün onuncu yılında andıkları Kaya’nın geceye katılan zihniyet ortada, katılanların kimliklerinden anılan kişinin de kim olduğu ortada.

Apo’ya selamlı konserlerinde ağızlarından salyalar saçarak benim sorunum Türkiye Cumhuriyeti ile değil Türk’le diyecek kadar alçaklaşan zihniyeti bizde unutmadık.

Hükümetin selamını başbakanını saygı ve muhabbetlerini dile getiren sayın Bakan bu saygıyı bizim adımıza değil, sadece kendi adlarına sunsunlar.

Daha birkaç gün önce büyük fikir adamı Hüseyin Nihal Atsız’ın ölüm yıldönümünde aynı Kültür Bakanı hiç değilse bir anma mesajı bile yayınlama gereği duymadılar. İş haine gelince vaziyet değişiyor.

Sorun Türkücü Ahmet Kaya’nın anılmasında değil, sorun bölücülük unsuru olarak tekrara Kaya’nın sahneye konulmasındadır.

Mazlummuş gibi mağdurmuş gibi göstererek bir taşta iki kuş vurmaya çalışıyorlar. Bölücüyü sempatik Türk Devletini faşist gibi gösteriyorlar.

Günay “Konuşmasında dinlememekten, anlamamaktan, susturmaya çalışmaktan ve inatlaşmaktan Türkiye bedeller ödedi. Kimse kimseyi hangi gerekçeyle olursa olsun susturmaya kalkmasın diyerek” sanki aleni bölünmeyi masummuş gibi göstermek istiyorlar.

Bizi psikolojik olarak bölünmeye hazırladıkları gün ülke elden gitmiş demektir. Bu zihniyete bunu çok görmemek lazım Kürt partisinin toplantısına katılarak sözde bağımsızlık marşını ayakta, huşu içerisinde dinleyen malum vekilden sonra malum bakana diyecek sözümüz olmasa gerek.

“Kör ölür badem gözlü olur.” Mantığı ile hareket ediyorlar. Ama unutulmamalı ki kör hain ölür. Sadece badem gözlü bir hain olur.

Diyorlar ki daha demokratikleştik bakın on sene önce söylenen sözler için insanlar linç edilirken bugün daha ağırları söylendiği halde hiçbir şey olmuyor. Ülke mi bölündü? Topraklarımız mı? Elimizden gitti. Diyerek bölücü ağızların havlamalarını mazur göstermeye çalışıyorlar. Oysa ki bugün açılımlar ve verilen tavizler ile her geçen gün bölünmeye federalizme biraz daha yaklaşıyoruz. Bugün bunu normal karşılamaya başladık.

An gelir; hainler masum olur.
An gelir; münafıklar mümin olur.
An gelir; soysuzlar soylu
An gelir; Şerefsizle şerefli
An gelir; bölücüler özgürlük savaşçısı,

Ve an gelir, en sonunda Türk Milleti ayağa kalkar…

Bu yazıyı paylaş      Sayfayı yazdır    
  YORUMUNUZU YAZIN
Isminiz
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
 
  
Açiklama :

Yorum yazarken lütfen küfür, hakaret ve suç unsuru teskil edecek ifadeler kullanmayiniz. Bu tür yorumlar editörlerimiz tarafindan onaylanmamaktadir.

  
  YORUMLAR
Bünyamin POLAT  -  31.12.2010 - 13:15
MOR dağlarında PKK/Kongra-Gel örgütü saflarında siyasi ve askeri eğitim alarak milli birliğimize bütünlüğümüze her fırsatta saldıran ve hak ettiği cezayı bulan bir bölücünün bu kadar revaçta olmasını ve anılmasını şiddet ve nefretle kınıyorum.
m.varlıoğlu  -  24.12.2010 - 16:27
a. kaya hiç değilse olduğu gibi göründü, yaşadı, söylemlerde bulundu, düşüncelerini inkar etmedi... ya diğerleri.. örgüte el altından yıllarca haraç ödeyenler veya gönüllü yardımda bulunanlara ne demeli onlar hala bu ülkenin enmümtaz sanatcıları pozizyonunda devlet erkanının masalarını ve düğünlerini şereflendiriyolar. radyolarda şarkıları taksilerde cd leri dolmuşlarda kasetleri söyleniyor. dedimya hiç değilse a. kaya olduğu gibi göründü ve öylece öldü.
M.MEMİŞ  -  20.12.2010 - 12:07
Bu ülkede her türlü bölücü faaliyet, düşünce, hareket, eylem devlet ve onu yönetenlerce destek görüyor malesef. Bölücülüğün adı demokrasi teröristin adı özgürlük savaşçısı terörist leşinin adıda demokrasi şehidi olmuştur. Bu tür inasanlara ve yaptıklarına her türlü kolaylık sağlanırken Vatanını seven, uğuruna canını, evladını, malını veren insanlarda her türlü engellemeyle hakaretle zorlukla karşı karşıya bırakılmıştır. Kokmayın artık şu ....lardan özünüze dönün bu büyük millet o zaman sizin arkanızda olur yeter artık. Gücünü milletinden almayanlar yok olmaya mahkumdur. Bu millet her şeyi sineye çeker ama gün gelir hesap sormayıda iyi bilir.
şevket özsoyun kızı gökçe özso  -  19.12.2010 - 14:51
baba süper okudum vay be babama bak siyasetçiliğe bak babam diye söylemiyom ama gece gündüz çalışıo
HAMİT PEHLİVANLI  -  18.12.2010 - 23:34
ŞEVKET BEY TÜRKLERİN KADERİ MAALESEF BÖYLEDİR. BU MEMLEKETTE ELBETTE KİMSENİN HAKSIZLIĞA UĞRAMASINA GÖNLÜMÜZ RAZI DEĞİLDİR. AHMET KAYA NIN BASINDA GÖSTERİLDİĞİ GİBİ OLMADIĞINI DA HERKES BİLİYOR. HAKSIZLIĞA ADALETSİZLİĞE KİM UĞRADI İSE AYIRT EDİLMEDEN HAKLARI SAVUNULMALI. ANCAK TÜRKLERDEN HAKSIZLIĞA UĞRAYAN ŞEHİT OLANIN ADI KİMSENİN GÜNDEMİNDE OLMUYOR NEDENSE. MAALESEF TÜRKLERE HAKARET EDEN KÜFREDENLER HEP EL ÜSTÜNDE TUTULUR. BİZ BUNLARA ALIŞKINIZ. MİLLETİMİZ ALİCENAPTIR. BUNU YAPANLARI, BUNLARA ALET OLANLARI GAYET İYİ BİLMEKTEDİR. KÖTÜ SÖZ SAHİBİNİNDİR DEYİŞLİNDEN HARAKETLE BU TİPLERİ MİLLETİN VİCDANINA HAVALE EDİYORUZ. MİLLETİMİZİN BÜYÜKLÜĞÜNE, SABRINA BUNLAR ZARAR VEREMEZ. TARİHE BAKTIĞINIZDA BUNUN GİBİ ÇOK BADİRELER ATLATTIK. BU DA GEÇER, MUTLAKA GEÇECEKTİR DE. BİZ TERBİYEMİZİ BOZMAYACAĞIZ, YOLUMUZA DEVAM EDECEĞİZ. ENİNDE SONUNDA BU MİLLETE SÖVENLER, HAKARET EDENLER BU MİLLETE MUHTAÇ OLACAK VE İŞTE OGÜN HERHALDE UTANACAKLARDIR. TABİİ BU DUYGULARDAN KIRINTI KALMIŞSA. AMA BİZİM MİLLETİMİZ BÜYÜKTÜR, DİMDİK AYAKTA DURACAKTIR, DURMAYA DEVAM EDECEKTİR. HERKES MÜSTERİH OLMALIDIR.
Profesör  -  18.12.2010 - 18:43
Evet Ahmet Kaya vatanını çok seven bir insandı, evet Ahmet Kaya vatanı için çok fedakarlık yaptı, evet bir halk ozanıydı, ama vatanı Türkiye değil Kürdistandı. Türkiyeye TC gibi kısaltmalarla dalga geçen, Adam gibi Türkçe konuşmasını bilmeyen, Apo sevdalısı bir insandır. Benim ülkemin, milletimin bir değeri falan değildir, zorlasa da olamaz.
m.yöndem  -  18.12.2010 - 12:12
Yıllarca askerlerimizi şehit eden PKK'ya yardım eden ahmet kaya, Almanya'ya gittiğinde gazetecilerin, Türkiye den kaçarken yanında bir şeyler getirip getiremediğini sorduklarında verdiği yanıt şu oldu;''Hiçbir şey getiremedim ama bir tek arabama yanıyorum Arabam .... ülkesinde kaldı...'' bu cümleden anlaşılacağı üzere kendisi ... olan bu adam "ona acı çektiren birkaç ..." i değil tüm TÜRK halkını kastetmiştir. Almanya'da PKK bayrağı altında konser veren bu ... kişinin konser alanının kapısına astığı yazı "Türkler ve Köpekler Giremez" ..bu adammı vatanını seviyor... Vatansızlar VATAN SEVGİSİni nerden bilsin... şovenist filan deyip suçlamaya geçip, ucuz devrimci ağızlarıyla bu ....i savunsanızda, çeşitli etkinlikler düzenlesenizde hiç kafanızı yormayın Vatan sever duyarlı insanımız ahmet kayayı hak ettiği !!yere koymuştur...selamlar (sayın m.yöndem sitemizde kullanılmasına izin vermediğimiz bir kelimeyi kullandığınız için o kelimeyi ... ile ifade ettik. EDİTÖR)
ahmet erdinç  -  17.12.2010 - 21:41
kendisi gurbette sürgüne mahkumken yalan ve iftira dolu haber manşetleriyle kinleri kusan insanlardan farkınız yoktur şevket bey... ahmet kaya acıların ozanıydı.. arabamı .....lerin ülkesinde bıraktım derken elbette sizde biliyorsunuz ki ülkede o'na acı çektiren birkaç ..... kastetmiştir. konserde bölücü başı posterini ise siz değil kimse durduramaz.. 10 bin kişi önüne bağlama ile çıkmışsınız konser esnasında birkaç örgüt yanlısı poster asmış ahmet kaya ne yapabilir... siz hiç linç girişimine maruz kaldınız mı? bence ahmet kaya tek başına sizin gibi şovenist milliyetçiliği düstur edinmiş binlerce insandan daha çok seviyordu ülkesini.... saygılarımla...
dogru söz  -  17.12.2010 - 17:23
Şevket hoca güzel yazmış sınız kalemine sağlık, ama bir şey dikkatimi çekiyor Bahçeli ikide bir bölücülerin elini neden sıkar ki; onu anlıyamuyorum ? bunu da bir izah etseniz size zahmet. küstüğümüz dağıın odununu 7 yıl yakmasak dağ kendine gelir mi ki acaba!!!!!
Resul ERCAN  -  17.12.2010 - 15:33
Gerçekten söylenecek çok şey varken az bile yazmışsınız hocam. Bir konserinde yemin ederek "bir dostu özledik, apo'yu özledik" diyerek özlediği dostu olan bölücübaşının da tez zamanda yanına gitmesini dilerim Allah'tan.
  
  YAZARIN DİĞER YAZILARI
  
YAZARLAR Tüm Yazarlar
Hidayet DOĞAN
Şadiye ERYILMAZ
Sadettin KARALÖK
İdris KARAKUŞ
Sami GÜLER
Cenk DOĞAN
İlknur TUNEY
Yener KAZAN
  
 E-GAZETE E-Gazete Arşiv
  26 Mayıs 2022 Perşembe
  
  
 ÇOK OKUNANLAR  
  
 
Sitemizden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tüm hakları saklıdır. 2010 - Tasarım ve kodlama :kergisi
Tel : 0318 224 34 34  -  E-mail : bilgi@kalehaber.net