17 Ağustos 2022 Çarşamba
 
ANA SAYFA   KIRIKKALE WEB TV  
Haber Ara  
 
Beton Yollarımızı Önemsiyoruz
Beton Yollarımızı Önemsiyoruz
YKS'de ABC Klasiği
YKS'de ABC Klasiği
Aracın Devrini Alıp, Ücretini Vermeyen Dolandırıcılar Yakalandı
Aracın Devrini Alıp, Ücretini Vermeyen Dolandırıcılar Yakalandı
Devrilen Otomobildeki 3 Kişi Yaralandı
Devrilen Otomobildeki 3 Kişi Yaralandı
  YAZARLARIMIZ
Kutsal Mesleğin Şerefli Mensupları
24 Kasım 2021 Çarşamba Bu yazı 7555 kez okunmuştur.
 
  
Yazı boyutu : 13 Punto 15 Punto 17 Punto 19 Punto

 

Gazi Mustafa Kemal Atatürk'e ”Başöğretmen” unvanının verildiği bu anlamlı günün öğretmenlerimize hediye edilmesi muhakkak çok uygun düşmüştür.

 

Hayatımız boyunca öğretmenlerimiz gönül bahçemizin en güzel yerinde daima durmaktadır. Onların sevgisini,  onları anmayı  bir güne bir haftaya sıkıştırmak da mümkün değildir.

 

Öğretmenlerimiz  kendilerine  teslim edilen öğrencileri, gül yetiştirenlere mahsus hevesle yetiştirmektedir.  Okullar, onlar için  çiçek bahçeleridir. Bir öğretmen, tıpkı bir bahçıvan gibi her çiçeğin ayrı bir bakım, yaklaşım ve ihtimam gerektirdiğinin farkındadır.

 

Öğretmen, Öğrencilerine  anne, baba, ağabey, abla şefkati ile yaklaşan, onlara sadece teorik bilgiler aktarmak ile yetinmeyen; onlara rol model olandır. Okulun sadece bir bilgi depolama yeri değil, öğrencilerimizin bireysel özelliklerinin, güzelliklerinin de su yüzüne çıkarıldığı, yönlendirildiği, yönetildiği mekanlardır. Özellikle Pandemi sürecinde okullarımızın ve öğretmenlerimizin önemi bir kez daha anlaşılmıştır.

 

24 Kasım Öğretmenler Günü öğretmenlerimiz bu kutsal mesleğin mensubu olmakla gurur duyarken aynı zamanda bu günde mesleki dayanışma, mesleğin problemlerini, avantajlarını, dezavantajlarını masaya yatırma, bunları yetkililerle paylaşmak için bu günü fırsat olarak değerlendirilebilir.

 

Öğretmenlik mesleğini diğer birçok meslekten ayıran en önemli özellik, malzemesi ve meyvesinin insan olmasıdır. İnsanın insan olma vasfını ön plana çıkaran şey, eğitim ve kültürdür. Öğretmen ömür boyu öğrenen ve öğreten insan olmak gibi bir ayrıcalığa sahiptir.

Ülke yöneticileri öğretmenler gününde kürsüye çıktıklarında öğretmenlik mesleğinin kutsallığından, peygamber mesleği olmasından bahsederken unuttukları veya dile getirmekten hoşlanmadıkları bir durum daha vardır. O da Öğretmenlik aynı zamanda insanların geçimini sağlayan bir meslek olduğudur.

Kürsü’de “Bu mesleğin bedeli maddi karşılıkla ölçülemeyecek kadar büyüktürNutukları atmak kolay ama o eli öpülesi öğretmenlerde eve ekmek götürmek zorunda.

Her öğretmenler gününde rutin olarak yazdığımız yazılarda belirttiğimiz öğretmenlerimizin problemleri maalesef çözülmemiştir.  Çözülmek istendiği de şüphelidir.

3600 ek gösterge, öğretmenlik meslek kanunu, atanamayan öğretmen, kamu ve özelde çalışan öğretmenlerin ücret düşüklüğü, uzman, kadrolu, sözleşmeli ve ücretli öğretmen sorunu hala devam etmektedir.

Her şeye rağmen Pandemi sürecinde tıpkı sağlıkçılar gibi can siparane çalışmaya devam etmektedirler.

Bu anlamlı günde başta Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk’ü

Gebze’de deprem sırasında öğrencilerini tahliye etmek için çabalarken kalbine yenik düşen kıymetli dostum Murat öğretmeni,

 

Batman’da daha 22’sinde şehit düşen Aybüke öğretmen kardeşimi,

 

Memleketin çocuklarına ışık olmak için ülkenin bir ucunda görevini yaparken Tunceli’de PKK tarafından kaçırılarak şehit edilen Necmettin öğretmenimi ve tüm şehit öğretmenlerimi rahmet ve minnetle anıyorum.

Bu yazıyı paylaş      Sayfayı yazdır    
  YORUMUNUZU YAZIN
Isminiz
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
 
  
Açiklama :

Yorum yazarken lütfen küfür, hakaret ve suç unsuru teskil edecek ifadeler kullanmayiniz. Bu tür yorumlar editörlerimiz tarafindan onaylanmamaktadir.

  
  
  YAZARIN DİĞER YAZILARI
  
YAZARLAR Tüm Yazarlar
Erol Serkan KILIÇ
Kamil ÖCAL
Yener KAZAN
Hidayet DOĞAN
Ahmet ULUSOY
Sadettin KARALÖK
Sami GÜLER
Rabia Saylam TAŞDEMİR
  
 E-GAZETE E-Gazete Arşiv
  17 Ağustos 2022 Çarşamba
  
  
 ÇOK OKUNANLAR  
  
 
Sitemizden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tüm hakları saklıdır. 2010 - Tasarım ve kodlama :kergisi
Tel : 0318 224 34 34  -  E-mail : bilgi@kalehaber.net