19 Ekim 2021 Salı
 
ANA SAYFA   KIRIKKALE WEB TV  
Haber Ara  
 
Ava Giderken Avlandılar
Ava Giderken Avlandılar
Yahşihan Belediyesi’nden Her Birime Özel Kışlık Kıyafet
Yahşihan Belediyesi’nden Her Birime Özel Kışlık Kıyafet
Kırıkkale Belediyesi Cenaze Nakil Filosunu Genişletti
Kırıkkale Belediyesi Cenaze Nakil Filosunu Genişletti
Kırıkkalespor Dolu Dizgin 2-0
Kırıkkalespor Dolu Dizgin 2-0
  YAZARLARIMIZ
BENİ YÖNETENİN BENDEN İYİ OLMASI LAZIM
20 Aralık 2010 Pazartesi Bu yazı 24240 kez okunmuştur.
 
  
Yazı boyutu : 13 Punto 15 Punto 17 Punto 19 Punto

 

Bazı şeylerin gereğinden fazla zamana yayılması o konunda ilaç olur, dermen olur, merhem olur. Ama bazı konular vardır ki uzadıkça can sıkar, yürek yakar, moral bozar, toparlaması zor olur.

Kırıkkale Akparti il başkanın istifası ile boşalan il başkanlığına halen atama yapılmadı. Belki bu yazı basıma verildiğinde atama yapılmış olur ama uzadı bir kere. Bugün atanmış olması bu yazının içeriğini değiştirmez.

Bu konuya dokunmanın yanlış anlaşılacağı kaygısını taşıdığımdan ucundan kıyısından yazdım ve çok değerli köşe yazarlarının yazılarını okumakla yetindim. Onlarda maşallah uzun uzun ve tadını çıkararak yazdılar ve yazmaya devam ediyorlar. Haklılar yazmakta. Konu uzuyor, malzeme çıkıyor. Birileri bunu yani malzemeyi değerlendiriyor bazıları aleni olmasa bile gönülden destek olduğu Başbakan ve partisine zara gelmesin diye uyarı yazıları yazıyor.

Girmemeye çalıştık bu konulara. Çünkü ne kadar söylersek söyleyelim ve ne kadar kendimizi ifade etmeye çalışırsak çalışalım, hatta valla bizim öyle bir planımız yok dersek diyelim bir ucundan biz de adaylar arasında olduğumuzdan yazarsak yanlış anlaşılır diye düşündük.

İl başkanı seçimi uzadı. Bu uzama başta da dediğim gibi faydasızlık getirmeye başladı. Birçok kişinin adı geçiyor. Bazıları ilgili. Yani Kırıkkale Ankara arası 80 km lik top atışlarında isabet kaydediyor. Adaylığı doğru, genel merkeze çağrılması doğru, görüşünün alındığı doğru, kendini ifade ettiği doğru. Ama bazıları karavana. Hem de öyle tabanca, tüfek karavanası gibi değil top karavanası çok sapar. Yani ilgisiz yerlere gider merminiz. Öyle karavana. Ne çağrılmış, ne görüşülmüş, ne sorulmuş. Ama adı geçiyor ite bir türlü.

Bazılarının partiyle bile alakası yok. Bazılarının Kırıkkale ile alakası yok. Bazılarının misyon bildiği yok. Bazıları devleti bilmez. Bazıları çok parasına güveniyor, bazılarının parası yok. Bazıları falancanın adamı, bazıları adam yokluğundan ithal edilmek isteniyor.

Yok, ben kabul etmiyorum. Başbakan Tayyip Erdoğan’ın gerçekten insan üstü bir gayet göstererek mücadele ettiği, ülkenin bekası ve refahı için gecesini gündüzüne kattığı partisinin bu kadar gereksiz polemik içinde olduğunu ben kabul etmiyorum.

Ben rahatım. Şükürler olsun kafamın ardında önünde üstünde altında bir planım yok. Benim görevim belli ve yapmaya çalıştıklarımı küçük beyinli olmayanlar görüyor. Yapılanları küçümseyenler ise zaten küçüktür oda pek önemli değil.

Evet, il başkanı biran önce atanmalı. Artık sıktı. Bu sıkış yanlışa götürür. Elbette en doğrusunu bulmak için aceleci olmamak lazım. Ancak pek çok isim ile görüşürseniz ve sürekli değiştirirseniz ve ilgili ilgisiz herkesi oraya çağırırda “hele bide sen söyle” derseniz olmaz. O zaman herkes kendini il başkanı gibi görmeye başlar. Yarın atayacağınız insana itaatte zorlanır. Hatta itaat etmez. Neden etsin ki oda adaydı ve oda olabilirdi. Ama kendince bir mazeret bulup “olurdu ama aha bundan olmadı” dedikten sonra hemen ardından “beni yönetecek adamın benden iyi olması lazım” diyecek ve itaat etmeyecektir. Yetkin insan gelsin elbet tartışmasız bu gerekli ama biran önce gerekli.

Selam ve dua ile…

Bu yazıyı paylaş      Sayfayı yazdır    
  YORUMUNUZU YAZIN
Isminiz
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
 
  
Açiklama :

Yorum yazarken lütfen küfür, hakaret ve suç unsuru teskil edecek ifadeler kullanmayiniz. Bu tür yorumlar editörlerimiz tarafindan onaylanmamaktadir.

  
  
  YAZARIN DİĞER YAZILARI
  
YAZARLAR Tüm Yazarlar
Şevket ÖZSOY
Yener Kazan
Kamil Öcal
MESUT ARLIER
Hakan Öztürk
  
 E-GAZETE E-Gazete Arşiv
  19 Ekim 2021 Salı
  
  
 ÇOK OKUNANLAR  
  
 
Sitemizden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tüm hakları saklıdır. 2010 - Tasarım ve kodlama :kergisi
Tel : 0318 224 34 34  -  E-mail : bilgi@kalehaber.net