26 Mayıs 2022 Perşembe
 
ANA SAYFA   KIRIKKALE WEB TV  
Haber Ara  
 
Balışeyh, Badem ve Ceviz'de Gözde Olacak
Balışeyh, Badem ve Ceviz'de Gözde Olacak
Kırıkkale'de firari 2 hükümlü yakalandı
Kırıkkale'de firari 2 hükümlü yakalandı
Ersan, Derece Kazanan Öğrencilerle Buluştu
Ersan, Derece Kazanan Öğrencilerle Buluştu
Kırıkkale'yi Gururlandırdılar
Kırıkkale'yi Gururlandırdılar
  YAZARLARIMIZ
MÜLAKATI KALDIRIN
11 Ocak 2022 Salı Bu yazı 6190 kez okunmuştur.
 
  
Yazı boyutu : 13 Punto 15 Punto 17 Punto 19 Punto

 

(Katmerleşen Günahlar)

Mülakat, bir yere işe alınırken o iş yerinin çalıştıracağı kişileri tanımaları için yapılan bir ön görüşmedir. Fakat bu özel iş yerlerine alımlarda bunun yerinde ve önemli olduğunu anlasak ta, devlete işe gireceklerde torpil ve yandaşı kayırmaktan başka bir şeye yaramadığını da biliyoruz.

Rahmetli Ecevit’i seversiniz sevmezsiniz hakkını verirsiniz vermezsiniz, düşünce ve görüşlerinizi doğru ve tarafsız söylersiniz söylemezsiniz yaşadığım zaman içinde devlete torpilsiz alımların Ecevit’in Başbakanlığında olduğunu söyleyebiliriz.

Yaklaşık yirmi yıl İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü yaptığımda birçok hükümetler, birçok başbakanlar gördüm. Ecevit’in Başbakanlığında alınan memur ve hizmetlilerin bilgi birikimi ve kaliteleri tartışılmaz çok iyiydi.

Her kademede eğitim almış gençlerimiz gelecekten ümidini kesmiş bir durumda yaşamlarını sürdürmekteler. Kimisi, bir şekilde yurt dışına gitmeyi düşünürken bu imkânı olmayanlar ise işe girmenin imkânsızlığını yaşamaktalar. Özellikle hükümette torpili olmayanlar kesinlikle işe giremeyeceklerini düşünmekteler.

İki evladı işsiz olan bir arkadaşım başından geçen bir olayı şöyle anlatmaktadır:

‘’Çocuklarıma iş aradığımı söylediğim biri’’ Kardeşim sen başka yeri boş ver. Sen git Saraya bir dilekçe ver şimdi bütün işler Saraydan bitiyor başka yerler seni oyalar. Boşuna vakit geçirme diye tembih etti.

Bende ertesi gün Saraya gittim. Sarayda bir makama dilekçe verip bir kenarda oturmaya başladım.

Dilekçe verdiğim makamdaki kişi yanıma gelerek nereli olduğumu sordu. Bende Kırşehirli olduğumu söyleyince şöyle bir sağına soluna baktı ‘Hemşerim aramızda kalsın kimselere söyleme buraya iş için dilekçe verdin ama Rizeli değilsen hele hele Karadenizli değilsen buradan iş için bir şey bekleme’ dedi yanımdan uzaklaşıp gitti.’’

Kıpkırmızı olup mosmor kesildiğimin farkındaydım. Elim ayağım titriyor ne yapacağımı bilemez bir durumda evimin yolunu tutmuştum’’

Hakkı olmadığı halde işe girmek kul hakkının katmerleşerek taa torunlarına kadar devam eden bir silsile günah yumağıdır. Birileri hakkı olmadığı halde yokluk kıtlık nedir ne kendi ne çocukları, torunları yaşarken, birileride elinden alınmış gasp edilmiş, hakkı yenilmiş bir şekilde çocuklarına ve torunlarına kadar gitmiş fakirlikle fukaralıkla boğuşmaktalar.

Bu kadar ileriye dönük katmerlenerek gitmiş kul hakkının öbür dünyada hesabını da vermek kolay olmasa gerekir.

 

Öyleyse gelin yanlıştan bir an önce dönelim. İnanın yoksa yediğiniz haramdan torunlarınızın dişi kamaşacak. Yaptıklarınızla ne siz ne çocuklarınız nede torunlarınız rahat yüzü görmeyecek.Mülakatlarla hayatlarını öldürdüğünüz,yârenlerini çaldığınız o kişiler yakanıza yapışacaklar. Sizi çıldırtacaklar. Sizleri yalvarmanız yakarmanız çığlıklarınız kurtaramayacaktır.

 

  Eğer birazcık dininiz, imanınız, inancınız varsa,  birazcık kul hakkının önemini anlıyorsanız, öbür dünyada kul hakkının ödeme zorluğunu da biliyorsanız Mülakatı kaldırın.

Hakkını yediğiniz oğullar, kızlar, torunlar hak alma kuyruğuna girerlerse ebediyen cehennemden kurtulamayacağınızı da bilmeniz gerekir.

Rahmetli Demirel’in dediği gibi ‘’Yenilmiş kul hakkını ne Mekke temizler nede tekke.

Varsın gerisini de kul hakkını yedirenler ve yiyenler düşünsün

Bu yazıyı paylaş      Sayfayı yazdır    
  YORUMUNUZU YAZIN
Isminiz
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
 
  
Açiklama :

Yorum yazarken lütfen küfür, hakaret ve suç unsuru teskil edecek ifadeler kullanmayiniz. Bu tür yorumlar editörlerimiz tarafindan onaylanmamaktadir.

  
  
  YAZARIN DİĞER YAZILARI
  
YAZARLAR Tüm Yazarlar
Cenk DOĞAN
İlknur TUNEY
Yener KAZAN
Mesut ARLIER
Şevket ÖZSOY
Kamil ÖCAL
Sami GÜLER
Hidayet DOĞAN
  
 E-GAZETE E-Gazete Arşiv
  25 Mayıs 2022 Çarşamba
  
  
 ÇOK OKUNANLAR  
  
 
Sitemizden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tüm hakları saklıdır. 2010 - Tasarım ve kodlama :kergisi
Tel : 0318 224 34 34  -  E-mail : bilgi@kalehaber.net