25 Kasım 2022 Cuma
 
ANA SAYFA   KIRIKKALE WEB TV  
Haber Ara  
 
BAŞARILAR DİLERİZ
BAŞARILAR DİLERİZ
Vali Bülent Tekbıyıkoğlundan 24 Kasım Ziyareti
Vali Bülent Tekbıyıkoğlundan 24 Kasım Ziyareti
SİLAH OSB  TOPLANTISI YAPILDI
SİLAH OSB TOPLANTISI YAPILDI
EGİTİME ÖNEM VERİYORUZ
EGİTİME ÖNEM VERİYORUZ
  YAZARLARIMIZ
Önce Hayaller Ölür
28 Şubat 2022 Pazartesi Bu yazı 4936 kez okunmuştur.
 
  
Yazı boyutu : 13 Punto 15 Punto 17 Punto 19 Punto

 

Yaşamak, hayalettikçe güzel ve hayalettikçe anlamlıdır çoğu zaman. İnsan  bulunduğu konum ve zaman içerisinden biranda ışık hızı ile bambaşka bir  zamana ve bam başka diyarlara uçup gider bazen. Göz açıp kapayacak süre içerisinde bir bakarsınız Hindistanda, bir bakarsınız kaf dağında, belki de okyanus ötesi bir diyardadır kim bilir?  İnsan beyni her çeşit mucizelere açık ve her çeşit sürprizlere kapı aralar. Evet bir ışık hızı ile yolculuk yapmaktır hayal kurmak. Bazen bi rülkeye padişah olabilir, bazen hanlar, hamamlar, sarayla rsahibi olabilirsiniz uçsuz bucaksız hayal gücünüzle.
                  

 Bilirim ki gerçek manada ölüm, hayallerin ölmesiyle gerçekleşir. Önce hayaller ölür, sonrasında da bedensel ölüm vuku bulur. Korkmayın, asla korkmayın hayal kurmaktan. Çünkü en büyük başarıların arkasında, en değerli ödüllerin arkasında büyük hayaller gizlidir çoğu kez. Bedavadır hayal kurmak, hayal dünyasında gezinmek sudan ucuz. Bir kez hayal kurmayı başarabilirseniz, en tatlı düşler, en iyi dostlar, en güzel arabalar, fildişi kuleler, yem yeşil bahçeler, mavinin, sarının pembenin, alın, yeşilin sayısız tonları sizindir artık. Şu yeryüzünde bir türlü kavuşamadığınız sevgilinin elinden tutmak, Gönül pınarından akan muhabbet şerbetini kana kana içmek sizin en doğal hakkınızdır artık.
            

 İnsanın hayalleri ölmeye başladımı, ruhuda bir hazan yaprağı gibi solup çürümeye ve dökülmeye başlar. Dünya hayatı bir çile yurdudurbilirsiniz. Her çeşit sıkıntı, dert, hastalık, ölüm, zulüm, kaza, bela bu dünyada. Mutluluk dediğiniz toplu iğne başı kadar ve sadece çok kısa bir an yaşanıp geçip giden bir duygudur o kadar. Geri kalanı hep üzüntü, dert, keder ve ölesiye sıkıntıdır bitip tükenmek bilmeyen. Ne yapsanız olmuyor. Ne yaparsanız yapın bu dünya asla cennet olmuyor. Zaten ezelinden bu yana  bu dünya hiçbir  zaman iyi bir yer olmadı. Tam rahata ereceğim, artık mutlu olacağım dediğiniz anda mutlaka hayat ışığınızı karartacak ve umutlarınızı yok edecek bir musibet ayaklarınıza dolanmıştır çoktan.
            Hayal kuramadan tüm ömrünü tüketmiş olan birisi aslen yaşamamış sayılır bence. Çünkü hayal sayesinde de yasayamadığınız bir çok güzellikleri beyniniz de ve ruhunuzda yaşayabilirsiniz. Biliyorum ki asla zengin olamayacağım. Asla süper lüks bir Cadillacile Parise bir seyahatim olmayacak. İstanbul'da kız kulesinin tam karşısında mutluluk şarkıları söyleyerek denizin dalgalarıyla kucaklaşamayacağım. Bir temmuz sıcağında Ağrı dağının tepesinde bir kayanın üzerine oturup rüzgarların uğultusu eşliğinde tavşan kanı demlenmiş bir bardak sıcacık çayı içemeyeceğimi de çok iyi biliyorum.Fakat tüm bunları çok kuvvetli ve derin bir hayal gücümle ruhumda yaşayabilirim ve buna hiç kimse engel olamaz.
              Hayal siz bir hayat, tadı tuzu olmayan bayatlamış bir yemek gibi insanın midesine oturur. Hayal siz bir hayat; ütüsüz bir gömlek, tuzsuz bir çorba, susamsız  simit, aydınlatmayan bir fener, duygusuz bir şiir ya da denizi olmayan İstanbul'a benzer. Bu hayatta her şeyinizi kaybedebilirsiniz, fakat hayallerinizi asla kaybetmeyin…

Bu yazıyı paylaş      Sayfayı yazdır    
  YORUMUNUZU YAZIN
Isminiz
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
 
  
Açiklama :

Yorum yazarken lütfen küfür, hakaret ve suç unsuru teskil edecek ifadeler kullanmayiniz. Bu tür yorumlar editörlerimiz tarafindan onaylanmamaktadir.

  
  
  YAZARIN DİĞER YAZILARI
  
YAZARLAR Tüm Yazarlar
Rabia Saylam TAŞDEMİR
Dede BULUT
Başar ÖZDEMİR
Ömer ŞENGÜL
Ömer Dede Kılıç
Hidayet DOĞAN
Sami GÜLER
Şadiye ERYILMAZ
  
 E-GAZETE E-Gazete Arşiv
  22 Kasım 2022 Salı
  
  
 ÇOK OKUNANLAR  
  
 
Sitemizden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tüm hakları saklıdır. 2010 - Tasarım ve kodlama :kergisi
Tel : 0318 224 34 34  -  E-mail : bilgi@kalehaber.net