29 Haziran 2022 Çarşamba
 
ANA SAYFA   KIRIKKALE WEB TV  
Haber Ara  
 
Dışa Bağımlılığı Ortadan Kaldıracak
Dışa Bağımlılığı Ortadan Kaldıracak
Meslek lisesinde ekmek üretimi başladı
Meslek lisesinde ekmek üretimi başladı
Başkanım Mahallemde, Başkana Soruyorum
Başkanım Mahallemde, Başkana Soruyorum
Türkiye Şampiyonu Sporculardan İl Müdürüne Ziyaret
Türkiye Şampiyonu Sporculardan İl Müdürüne Ziyaret
  YAZARLARIMIZ
TELEKOM’UN 'ÜSTYAPISI' DA YENİLENMELİ
25 Aralık 2010 Cumartesi Bu yazı 27366 kez okunmuştur.
 
  
Yazı boyutu : 13 Punto 15 Punto 17 Punto 19 Punto

 

Kale Haber İnternet Gazetemizi ziyaretimde; Bir anda internet gitti… Önemli bir haberin transferi sırasında olan bu kesinti Kırıkkale’nin birkaç semtinde meydana gelmiş! Yağmurun etkisi mi, arıza mı? Aşağı yukarı yarım saat kadar bekledik internet devreye girmedi… Sonrasında ise ben bir başka randevum için Kale Haberden ayrıldım. Olayı ne olacak canım çok mu önemli çok basit ve olağan bir olay şeklinde düşünenler olacaktır! Gerçek olan ise; İnternette online/çevrimiçi çalışma, haber aktarımı ve görüşmeleri olanların büyük ölçüde mağdur olmalarıdır…

Sadece 24 Kasım Öğretmenler Günü yaklaşık saat 14.30 sularında gerçekleşen İnternet kesintisinden ne gibi olumsuz sonuçlar doğmuştur!

a) Mimar mühendis gibi meslek dallarında proje çalışması yapanların; Saatlerini vererek meydana getirdikleri projelerini kaybetmeleri…

b) İnternet üzerinden muhasebe ve sigorta işlemleri yapanların uğraşları…

c) Bankalar arası veya hesaplar arası para transfer işlemi yapanların zaman kaybından doğacak olası prestij kayıpları…

d) Bilgisayar kurulum-programlama ve tamirini yapanların emekleri…

e) İnternet üzerinden alış-veriş yapanların olası bazı avantajlı durumlarını kaybetmeleri…

f) Msn üzerinden çok uzaklardaki akraba-hısım ve arkadaşları ile olan irtibatları kesilenler…

g) Online Korner Satışlı ürün ticareti yapanların müşterilerine karşı müşteri kayıpları yahut da mahcubiyetleri…

h) Daha sizlerinde ekleyeceği birçok olumsuzluğun yanı sıra ailesinden bir saatliğine olsun izin almış İnternet Cafede zaman kaybına uğrayan ve basitte olsa amaçlarına ulaşamayan gençlerimiz.

i) Vesaire vs vs...

Saymakla bitirilemeyecek kadar olumsuzluğu doğuran bu İnternet kesintileri ilk defa mı başımıza geliyor? Hayır!.. Geçtiğimiz aylar içerisinde onlarca kez başımıza geldi. Sanırım sadece ben bu kesintiler için “444 0 375” nolu telefonu onlarca kez aradım! Bakınız kayıtlı telefon görüşmelerimde görevliler tarafıma ne gibi cevaplar verdiler…

a) Efendim, sizlere daha iyi ve sıhhatli bir şekilde hizmet vermek için yapılan programlı bakım onarım kesintisi…

b) Peki, kesintilerde abonelere bilgi verilemez mi? Karşıdan sadece sessizlik!

c) Başka görüşmemde; Genel bir arızamız oldu da…

d) Vaktinizi alıyorum özür dilerim, bir araştırayım bizde internet var da…

Tabii ki bu arada telefon görüşmesi uzamakta ve Telekom da kazandıkça kazanmakta! Biz de sadece İnternet kaynaklı kayıplarımızla kalmıyoruz Telekom’u, Telekom’a şikâyet ederken sadece zamanımızı değil paramızı da kaybediyoruz! Telekom kazanıyor! Kırıkkale Telekom yetkilileri bu olumsuzluklar karşısında ne yapıyorlar? Bizce hiç bir şey!.. Örneğin; Programlı bakımlarda bari olsun abonelerini bilgilendiriyorlar mı? HAYIR…

Bir saatlik bakım onarım kesintisi yapıldı dediklerinde dahi bir saatte kesinti bitiriliyor mu? HAYIR… Öyleyse; Altyapısı yenilenen Telekom’un bence “Üstyapısı” da yenilenmeli, dersem yanılmış mı olurum?..

Not: Aralık ayının ilk 3 gününde de 3-5 kez İnternet kesintisi olmuştur.

Bu yazıyı paylaş      Sayfayı yazdır    
  YORUMUNUZU YAZIN
Isminiz
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
 
  
Açiklama :

Yorum yazarken lütfen küfür, hakaret ve suç unsuru teskil edecek ifadeler kullanmayiniz. Bu tür yorumlar editörlerimiz tarafindan onaylanmamaktadir.

  
  YORUMLAR
seyfettin Demirdöğen  -  01.01.2011 - 12:36
Sayın Seyfettin Demirdöğen (M.B) Yapmış olduğunuz yorum yayına uygun bulunmamıştır.
Ali Beykonaklı  -  30.12.2010 - 19:12
Musa bey bu internet olaylarından online çalışmalar yaparken çok vakit kaybettim. Ayrıca da müşterilerimizin bankmatik kartla yaptıkları alışverişler bize oldukça zaman kaybettirmekte. Yağmurlu havalarda ise oldukça çile çekmekteyiz. Sorunlarımızı dile getirdiğiniz için size teşekkür ettiğim gibi şahşınızda Kale Haber çalışanlarına da teşekkür ederim. İnternet kesintilerinden kimsenin haberdar olmayışı ise büyük gafletten başka bir şey değildir.
Nevzat Dilek  -  28.12.2010 - 14:16
Selam.. Ben Ankarada oturuyorum Kırıkkaleye gelişlerimde internete girer evimle irtibat kurarım. Yanlışımı af edin irtibatlaşmaya çalışrımuzun ugraşlar gerektiren bir çalışma sonnda buluşuruz. Arada 2-3 kesinti ile ancak konuşmamız biter. İnanın konuştuğumuza konuşacagımıza pişman olmadıgımız günler yok gibi. Böylesine tutarsız bir internet bağlantısını sadece Kırıkkalede görüyorum. İnşallah düzeltirlerde bizde kurtuluruz. Temennim bu. Telekomcuların dikkatine.
Fevzi Şahin  -  26.12.2010 - 23:32
Musa bey çok çok az yazmışsınız. Siz mutlaka şehirmerkezinde oturuyorsunuz. Çünki biraz merkez dışında oturan bizler tahmin edilemeyecek kadar çok mağduruz. Çocuğum bir okul görevini internetten indirirken ben şahit oldum tam üç kere kopma oldu. Daha sonrada siteye erişemediğimizden çocuk gitti internet kafeden görevini aldı geldi. Bizim internetimiz varken 4 sayfa yazı için iki dolmuş ve 2 lirada kafe parası ödedik. Göya telekom çagı yakalamış ve geçmiş. Bunu yazarken ben telekomun yalancısıyım. İnanın bana kalırsa telekom ukanda çagını yakalamış.
  
  YAZARIN DİĞER YAZILARI
  
YAZARLAR Tüm Yazarlar
Kamil ÖCAL
Yener KAZAN
Sami GÜLER
Şadiye ERYILMAZ
Müfit ASLAN
Ahmet ULUSOY
Dede BULUT
Hidayet DOĞAN
  
 E-GAZETE E-Gazete Arşiv
  28 Haziran 2022 Salı
  
  
 ÇOK OKUNANLAR  
  
 
Sitemizden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tüm hakları saklıdır. 2010 - Tasarım ve kodlama :kergisi
Tel : 0318 224 34 34  -  E-mail : bilgi@kalehaber.net