19 Ekim 2021 Salı
 
ANA SAYFA   KIRIKKALE WEB TV  
Haber Ara  
 
Ava Giderken Avlandılar
Ava Giderken Avlandılar
Yahşihan Belediyesi’nden Her Birime Özel Kışlık Kıyafet
Yahşihan Belediyesi’nden Her Birime Özel Kışlık Kıyafet
Kırıkkale Belediyesi Cenaze Nakil Filosunu Genişletti
Kırıkkale Belediyesi Cenaze Nakil Filosunu Genişletti
Kırıkkalespor Dolu Dizgin 2-0
Kırıkkalespor Dolu Dizgin 2-0
  YAZARLARIMIZ
ULUDAĞ
27 Aralık 2010 Pazartesi Bu yazı 39673 kez okunmuştur.
 
  
Yazı boyutu : 13 Punto 15 Punto 17 Punto 19 Punto

 

Benim gibi kendini olmuş sanan bir mürit yanıyor tutuşuyor ama bir türlü Peygamberimiz Hz. Muhammed (sav)’i rüyasında göremiyor. Yatıyor kalkıyor ama nafile.

Varıyor hocasının yanına ağlıyor sızlıyor ve hocasına “ben” diyor “çok istememe rağmen Peygamberimizi rüyamda göremiyorum. Düşünüyorum yatıyorum ama olmuyor”

“çok mu istiyorsun” diyor hocası.

“hem de nasıl” diyor ağlayarak.

“Eve git akşam çok tuzlu bir yemek ye. Sonra su içmeden yat. Uyu” diyor hocası. Bizimki varıyor eve tuzlu bir yemek yiyor ve yatıyor. Sabah oluyor ama sadece içi yanıyor. Yok rüya falan. Koşarak hocasının yanına geliyor. “olmadı hocam olmadı. Göremedim rüyamda.”

“hoca “yemek yeterince tuzlu değilmiş demek ki daha fazla tuzlu yemek ye” diyor. Bizimki eve varıyor ve basıyor yemeğe tuzu. Sonra su içmeden yatıyor. Sabaha ilk iş hocasına koşmak oluyor.

“hocam sabaha kadar denizde yüzdüm. Irmakta boğuldum. Suda oynadım ama olmadı yine göremedim peygamberi rüyamda”

“hah” diyor hocası. “işte bu kadar arzulaman lazım peygamberi rüyanda görmek için. Yoksa az buz istemekle olmaz.”

İşte bir şeyi bu kadar arzulamak, istemek, içinin yanması gerekiyor bir şeyi elde etmek için. Yoksa başarmak hayal olur, hep bir başka vuslata kalır istediğine kavuşmak.

Osman Uludağ ile bir defa şehirde karşılaştım. Ayaküstü yazılarımı okuduğunu ve sevdiğini söyledi ve kendince bazı önerilerde bulundu. Kim olduğunu tam anlamamıştım ama eleştirisi hoşuma gitmişti ve yapmaya gayret ettim dediklerini yazılarıma uygulamaya çalıştım.

Sonra cep telefonunda mesajlar, internette maillerini görmeye başladım. Kim olduğunu merak ederken bir vesile ile Ankara’da buluşma fırsatı oldu. Kendisi Kırıkkale Deliceli. Daha önce İstanbul’dan milletvekili aday adayı olmuş. Başbakana yakın olduğunu, birçok devlet bürokrasisi ile içli dışlı olduğunu anlattı. Genç ve arzulu biri. İlgili ve bilgili biri.v Konuşmasının bir bölümümde “ikinci Alpaslan Pehlivanlı olacağım” dedi. Hoş ve amaçlı bir sözdü. Projelerini anlattı. Tam da il başkanının istifasının açıklandığı gündü. Teveccüh gösterip fikirlerini, olması gerekenleri, düşüncelerini paylaştı uzun uzun.

Osman Uludağ bu dönem Kırıkkale’den aday olur mu olmaz mı bilmem. Ama kendisini Kırıkkale’ye hizmet etme arzusu içinde gördüm. Kırıkkale’ye bir şeyler katma düşüncesi içinde hissettim. Elbet aday olup olmayacağını kendisi takdir eder, kendisi belirler ve halkta beğenirse bir yerlere gelir.

Ancak,

Bir şeyi istemenin yetmediğini hem buradan kendisine hem de kendisi gibi aday olmayı düşünen insanlara söylemeyi uygun buldu. İstemek yetmiyor. Çok tuzlu yemek lazımdır. Çok arzulamak lazım. Çok proje üretip, çok beyin fırtınası yapması ve çok istişare yapması lazım ki rüyalar görülsün ve o rüya gerçekleşsin. Gençlik avantaj, bürokrasiyi bilmek avantaj, Etkin ve yetkin yerde dostların olması avantaj, geriye sadece çok ama çok istemek kalıyor.

Çok istemezsen benim gibi “bu senede hac çıkmadı. Yine kaldık herkes gitti kutsal topraklara” der durursun.

Hadi tuzlu yemek yemeye ve için için yanmaya.

Selam ve dua ile…

Bu yazıyı paylaş      Sayfayı yazdır    
  YORUMUNUZU YAZIN
Isminiz
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
 
  
Açiklama :

Yorum yazarken lütfen küfür, hakaret ve suç unsuru teskil edecek ifadeler kullanmayiniz. Bu tür yorumlar editörlerimiz tarafindan onaylanmamaktadir.

  
  YORUMLAR
Kanber BAŞER  -  14.01.2011 - 16:35
Osman Uludağ Kardeşimiz çok yetenekli bir arkadaştır. Milletvekilliğini fazlasıyla hak ediyor. İnşallah olur.
MALİ  -  13.01.2011 - 12:53
Osman ULUDAĞ Beyefendinin Kırıkkalemizin yıllardan beri hasretini çektiği mükemmel bir insan olaylara farklı pencerden bakan Akıllı Mantıklı Pıratik çözümlü geleceği parlak bir insan olduğunu bütün hemşelerim gibi bende biliyorum Kırıkkalemizin böyle insanlara ihtiyacı olduğuna inanıyorum yolu ve bahtı açık olsun
halil karakoç  -  01.01.2011 - 17:18
osman uludağ etiler mahallesinin yetiştirdiği bir siyasetçidir. çok bilgili ve beyefendidir. arkasdaşlarımızla birlikte canı gönülden destekliyoruz.
adem şen  -  31.12.2010 - 18:13
bakınız osman uludağ kırıkkale'nin yeni parlayan siyasetçisidir. bu arkadaşımız çok farklı bir kişidir. milletrvekili olunca en az 3-4 dönem milletvekiliği yapar ve kesin bakanda olur.
kenan demir  -  31.12.2010 - 12:05
osman uludağ arkadaşımı destekliyorum. kendisinin milletvekili olması kırıkkaleye çok fayda sağlar.
Toprak  -  30.12.2010 - 10:54
Çok Kaliteli ve düzgün biri inşallah Kırıkkale bu değeri kazanır ve Millet Vekili olarak Kırıkkalemize Hizmet eder.
mecit çoban  -  27.12.2010 - 21:10
osman uludağ,kardeşimizin bu işi başaracağına inanıyoruz,düzgün siyaset ,yapacağını biliyoruz.başarılar.
muhsin bakçepınar  -  27.12.2010 - 16:39
osman abi öncelikle ALLAH tan hayırlısını dilerim yolun açık olsun
ramazan acar  -  27.12.2010 - 15:20
osman uludağ kardeşimi canı gönülden destekliyorum. inşallah milletvekili olur. çok değerli bir babası vardı. alah rahmet eylesin. hacı dayım nur içinde yatsın. osman babasının çok duasını aldı. inşallah milletvekili olur.
resül çiftçi  -  27.12.2010 - 14:42
ben resül çiftçi, mahir yımaz'ın meclis üyesi adayı idim. ama zaman osman uludağ zamanı. ben osmanın çocuklunu bilirim. çok yetenekli ve gözü karadır. osman bizim 2. alparslanımız olacak. her zaman yanında ve emrindeyim.
Bekir TAMER  -  27.12.2010 - 12:53
Valla ben Kırıkkaleli değilim ama Osman beyi yıllardır tanırım. Kişilikli dürüst ne istediğini bilen aktif bir arkadaşımız. Kırıkkaleye faydalı olacağına inancım tam. Allah yar ve yardımcısı olsun. Olursa Kırıkkale çook kazanır diyorum. Selam ve saygıyla.
dr. faruk pehlivanlı  -  27.12.2010 - 12:19
osman uludağ benim dayımın oğlu. kendisi çok bilgili ve kapasiteli. inşallah milletvekili olurda kırıkkale'nin yüzü güler. her zaman destekcisiyim. ağrı'dan selamlar.
RECEP CAN  -  27.12.2010 - 12:01
BENCE KIRIKKALEYE UFKU ÇOK BÜYÜK MİLLETVEKİLİ ŞART. OSMAN ULUDAĞ BENCE ÇOK İSABETLİ OLUR. İSMİ KIRIKKALEDE SIKÇA DUYULMAYA BAŞLADI.
  
  YAZARIN DİĞER YAZILARI
  
YAZARLAR Tüm Yazarlar
Şevket ÖZSOY
Yener Kazan
Kamil Öcal
MESUT ARLIER
Hakan Öztürk
  
 E-GAZETE E-Gazete Arşiv
  19 Ekim 2021 Salı
  
  
 ÇOK OKUNANLAR  
  
 
Sitemizden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tüm hakları saklıdır. 2010 - Tasarım ve kodlama :kergisi
Tel : 0318 224 34 34  -  E-mail : bilgi@kalehaber.net