29 Haziran 2022 Çarşamba
 
ANA SAYFA   KIRIKKALE WEB TV  
Haber Ara  
 
Dışa Bağımlılığı Ortadan Kaldıracak
Dışa Bağımlılığı Ortadan Kaldıracak
Meslek lisesinde ekmek üretimi başladı
Meslek lisesinde ekmek üretimi başladı
Başkanım Mahallemde, Başkana Soruyorum
Başkanım Mahallemde, Başkana Soruyorum
Türkiye Şampiyonu Sporculardan İl Müdürüne Ziyaret
Türkiye Şampiyonu Sporculardan İl Müdürüne Ziyaret
  YAZARLARIMIZ
Özür dilerim Allah'ım
27 Nisan 2022 Çarşamba Bu yazı 3503 kez okunmuştur.
 
  
Yazı boyutu : 13 Punto 15 Punto 17 Punto 19 Punto

 

Sen beni yoktan var ettin. Varlığınla haberdar ettin. Ben bir su iken beni eşrefi mahlûkat yaptın. Yaratılmışların en şereflisi olarak dünya âleminde halife ettin. Küçükken beni benden iyi  düşünen bir melek görevlendirdin. Vicdanıyla merhameti ile beni koruması için emir verdin. Beni yürüttün, gösterdin, duyurdun, doyurdun. Hastalandım şifa veren sendin, üşüdüm ateş oldun, terledim serinliğim oldun. Büyüdüm rızık kapıma sebep oldun. Evlendim nefsimi körelttin, çocuğum ile şefkatimi artırdın. En önemlisi ise son din olan İslam ile şereflendirdin. Bu büyük şerefin şükrünü bile eda edemezken bunca nimetlere gark eyledin. Türkiye gibi bir ülkede doğmama sebep oldun. Özgürlüğümü bahşettin. Kimseye muhtaç etmedin.  Hangi nimetlerini sayayım ki. Saymakla bitmez tükenmez. Gökyüzünden yağmur yağdırmasan suyumuzu kim verecek. Ne kadar basit görüyoruz içtiğimiz suyu. Sen vermesen, tatlı kılmasan kim su verebilir bizlere. En çok şu hayatta nefes alıyoruz. Aldığımız nefesi bile düşünmekten aciziz. Doğumuzdan ölümümüze kadar bedava nefes alıp veriyoruz. Yaşamsal faaliyetlerimizin hemen hemen hepsini bize bahşediyor sadece karşılığında bu nimetlere istinaden bizlere huzuruna kabul ediyorsun. Bizleriz kimiz ki günde 5 defa huzura çağırıyorsun. Gitmekte kalmayıp verdiğim nimetlere nankörlük ediyoruz.

Toprak, ağaç, hayvanlar kısacası yaratılmışların hepsi bizim için, bizlerde seni zikretmek ibadet yapmak için. Bize bahşedilen hayatımız da bizlere koyduğun emir ve yasakların bizlerin hayatımızda hem kolaylık, hem maddi hem manevi hazlarımınız doyumlarına sebep yarattın. Bizler yolumuzu dahi bulamazken iki cihan güneşi Peygamber efendimiz (sav) yol gösterici, kuranı kerim ile de kılavuz ihsan ettin.Bizden şükretmemize istedin amma velakin bizler bu nimetlere nankörlük ettik. Zenginliği ve makamı kendimizden sandık. Bir damla kanın neler yapacağını bile hayal edemezken, biz seninle yarışa kapıldık.
Asıl bu kadar çok nimetlere bu kadar çok imkânlara bize bahşettiğin için asıl teşekkür edilmesi gereken sendin, nimeti gördük, vereni değil. Tam manasıyla kul olmadığım için, gariban kullarına yardımda bulunamadığım için, senden hakkıyla korkamadığım için, camilerde hazır bulunamadığım için, seni mütemadiyen zikredemediğim için, şanını yüceltmediğim için özür dilerim Allah'ım.

Bilirim ki sen bağışlayıcısın affedicisin affetmeyi seversin. Bilirim ki hata ve günahlarım çok ama senin merhametinden de umut kesmem. Çöllere düşsemde, amansız hastalıklara yakalansam da, rızkımı kessen de, yoklukla imtihan etsende ne gelirse sendendir. Seven sevdiğinin nazını ölçer der boyun bükerim.

Allah Resulü (sav) bir hadisinde der ki "Ölmeden önce kendinizi hesaba çekiniz" diye.  Peki, hiç hesaba çektik mi kendimizi. Hiç Allah'a özrümüzü beyan ettik mi? Bu ramazan bari geldiği gibi gitmesin, bizden kötü hasletleri alsın, Allah'ın istediği bir kul olması için çabalayalım. Namaz kılmayanlar, namazlarına başlasın. Kılanlar daha dikkatli takvalı kılmaya gayret etsin ve camiye devamlılık göstersin. Tesettürü girmeyenler tesettüre girsin. Olan kardeşlerimiz ise daha dikkatli olsunlar. Şunu unutmayalım ki emir ve yasaklarına uymayanlar bende dâhil olmak üzere, karşılaşacağımız makamı bilmiyoruz. Yine Allah Resulü sav derki "Benim bildiklerimi bilseydiniz, çok ağlar az gülersiniz." 

Bu yazıyı paylaş      Sayfayı yazdır    
  YORUMUNUZU YAZIN
Isminiz
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
 
  
Açiklama :

Yorum yazarken lütfen küfür, hakaret ve suç unsuru teskil edecek ifadeler kullanmayiniz. Bu tür yorumlar editörlerimiz tarafindan onaylanmamaktadir.

  
  
  YAZARIN DİĞER YAZILARI
  
YAZARLAR Tüm Yazarlar
Kamil ÖCAL
Yener KAZAN
Sami GÜLER
Şadiye ERYILMAZ
Müfit ASLAN
Ahmet ULUSOY
Dede BULUT
Hidayet DOĞAN
  
 E-GAZETE E-Gazete Arşiv
  28 Haziran 2022 Salı
  
  
 ÇOK OKUNANLAR  
  
 
Sitemizden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tüm hakları saklıdır. 2010 - Tasarım ve kodlama :kergisi
Tel : 0318 224 34 34  -  E-mail : bilgi@kalehaber.net