17 Ekim 2021 Pazar
 
ANA SAYFA   KIRIKKALE WEB TV  
Haber Ara  
 
Yerel Medya Çalışıyor
Yerel Medya Çalışıyor
Sözleşmeli İdareci Uygulamasına Son Verilsin
Sözleşmeli İdareci Uygulamasına Son Verilsin
6. Türk Dünyası Belgesel Film Festivali Ödülleri
6. Türk Dünyası Belgesel Film Festivali Ödülleri
Müstakil Evde Yangın !
Müstakil Evde Yangın !
  YAZARLARIMIZ
BOZGUNCULUK YAPMAYIN
01 Nisan 2010 Perşembe Bu yazı 30603 kez okunmuştur.
 
  
Yazı boyutu : 13 Punto 15 Punto 17 Punto 19 Punto

 

Darbe Anayasası diye beğenmediğimiz bu Anayasanın değişmesi için verilen mücadeleye destek vermek yerine köstek olanlar son günlerde ayak oyunlarına hız verir duruma geldiler.

Anayasa paketi içerisinde çeşitli maddelerin aynı paket içinde sunulmasını etik bulamayanlar bu konunun nasıl çözüleceğince dair ipucu bile vermiyorlar. Sadece Saadet partisi genel başkanı güzel bir seçim daha doğru ifade ile referandum pusulası yapmış ve madde madde oylama istemiş. Güzel fikir. Ama bu kafa karıştırmaz mı acaba. Yani her vatandaşım ince ince bu pakete nasıl vakıf olacak.

Elbet vereceği oyun rengi bilgisi dâhilinde yani destekleyip desteklemeyeceği yönünde olacak. Yani bilmeden oy vermeyecek. Ama madde madde sıralanması sanki karışıklık doğurur gibi geliyor.

Bu paketin toptan geçmesine karşı çıkan zihniyet “hadi oturalım da konuşalım” demiyorlar. Baştan ve sert şekilde karşı çıkıyorlar. Oturup konuyu tartışmak bir yana nerdeyse bir bardak çayı kurban edecek pozisyon doğuruyorlar. Sonrada hükümet kanadının yapmış olduğu pakete direk ret cevabını basıyorlar.

Oysa birer birer maddeler üzerinde fikirlerini beyan ederek ortak akılda buluşmayı deneseler daha rahat olacak her şey.

Parti programlarında olanları görmezden gelip sırf Akparti yapıyor diye buna karşı çıkanlar yarın kendi programlarını okuyanlara ne cevap verecekler. Yani kendi partilerinin mensupları bu program üzerinde “yahu bu yazıyor bizim programımızda ama biz karşı çıkıyoruz neden” diye sorgulamaya başlarlarsa acaba bu üst düzey parti yöneticileri ne cevap verecekler.

Muhalefetin bazıları baktı ki bu değişiklik paketi gündeme geldi ve halk oylamasına gidecek. Hemen ikinci senaryoyu gündeme getirmeye başladılar. Medya desteğini de arkalarına alarak kaleyi içte çökertme (fetih etmek edil dikkatinizi çekerim) girişimine başladılar.

Bazı zamanlarda kendi partileri içerisinde demokratik haklarını kullanarak muhalif duruma düşen milletvekilleri ile oynamaya başladılar.

Hükümetin referanduma taşıma gayreti olan 330 üstü sayıyı engelleme çabası hızlandı. İsimleri bile açıkça zikrederek milletvekillerini bu duruma alet etme durumu ortaya çıktı.

Bazı Milletvekillerini önceden beri muhalif ilan ettiler ve tasarıyı oylamayacak diye lanse etmeye başladılar.

Aralarında Kırıkkale Milletvekili Vahit Erdeminde olduğu on kişilik bir grubu sanki bu pakete geçersiz oy verecek şeklinde kamuoyu oluşturma gayreti hem muhalefette var hem basın da var. Özellikle basın öyle bir haber yapıyor ki sanki bu vekiller yarım saat sonra istifa edip yeni parti kuracaklar ve olası bir referandumda karşı oy kullanacakmış havası estiriyorlar.

Oysa hiç birinin ağzından böyle bir kesinlik yayınlanmış değil. Tabi olarak eleştirilerini yapıyorlar. Bu onların demokratik hakları ama bunlarda hiçbiri “ben grubuma rağmen karşı oy veririm” falan da demedi.

Bizler 28 Şubat döneminde milletvekilleri transferinin nasıl olduğunu unutmadık. Düne kadar mevcut hükümetleri ve liderleri hakkında bir tek kelime ettirmeyenler bazı ayak oyunlar ve entrikalar ile bir gecede parti değiştirip ayrıldıkları parti hakkında ağza alınmadık hakaretler ettiler. Kimi baskıdan kimi maddi getirisi nedeni ile parti değişirdi.

Aman seçilmişler dikkat etsin. Bu nifak tohumu saçanların ayak oyununa gelmesin. Bir partisi var, bir grubu var. Oturup tartışsınlar ama iş karar verme safhasına gelince tek vücut olsunlar.

Yoksa böl parçala ve yönet taktiği 28 şubatta olduğu gibi tutar ve ülke bir 20 yıl daha geri gider.

Selam ve dua ile…

Bu yazıyı paylaş      Sayfayı yazdır    
  YORUMUNUZU YAZIN
Isminiz
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
 
  
Açiklama :

Yorum yazarken lütfen küfür, hakaret ve suç unsuru teskil edecek ifadeler kullanmayiniz. Bu tür yorumlar editörlerimiz tarafindan onaylanmamaktadir.

  
  
  YAZARIN DİĞER YAZILARI
  
YAZARLAR Tüm Yazarlar
Yener Kazan
Kamil Öcal
MESUT ARLIER
Şevket ÖZSOY
Hakan Öztürk
  
 E-GAZETE E-Gazete Arşiv
  16 Ekim 2021 Cumartesi
  
  
 ÇOK OKUNANLAR  
  
 
Sitemizden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tüm hakları saklıdır. 2010 - Tasarım ve kodlama :kergisi
Tel : 0318 224 34 34  -  E-mail : bilgi@kalehaber.net