04 Ekim 2022 Salı
 
ANA SAYFA   KIRIKKALE WEB TV  
Haber Ara  
 
Kırıkkale Belediyesi, Tam Bana Göre Festival’ine katılacak
Kırıkkale Belediyesi, Tam Bana Göre Festival’ine katılacak
Cam ve Mozaik Kırıkkale Hayat Buluyor
Cam ve Mozaik Kırıkkale Hayat Buluyor
Müzisyenlerimiz,müzik kutusu değillerdir
Müzisyenlerimiz,müzik kutusu değillerdir
Civelek Şampiyona İçin Yardım Bekliyor
Civelek Şampiyona İçin Yardım Bekliyor
  YAZARLARIMIZ
Çelişkiler Yumağı
16 Ağustos 2022 Salı Bu yazı 3290 kez okunmuştur.
 
  
Yazı boyutu : 13 Punto 15 Punto 17 Punto 19 Punto

 

Yaşadığımız hayat büyük ölçüde bir çelişkiler yumağıdır. Örneğin herkes eğitimin bozukluğundan bahseder fakat eğitimi düzeltmeye yönelik hiçbir çözümleri yoktur. Her yıl eğitim alanlarında reformlar yapılır, her reform sonucunda eğitim biraz daha geriler.  Ekonomik reformlarla ayrı bir dünya. Neredeyse her hafta bir ekonomik reform yapılır,  yazarlar, çizerler, akademisyenler, düşünürler, siyasiler ve hemen herkes ekonomiyle yatar ekonomiye kalkar. Sonuçta her geçen gün hayat pahalılığı zirve yapar,  alım gücü düşer,  gelir dağılımı adaleti daha da bozulur.

                 Yazılı medyanın dilinden düşmez tarım reformları, çiftçilere verilecek mali destekler, kredi müjdeleri. Gelinen nokta ateş pahası olmuş meyve sebze fiyatları. Mazot fiyatlarında ki korkunç yükseliş, gübre ve ilaç fiyatlarındaki önlenemez zam dalgası ve bunların sonucunda da ekilen arazilerin her geçen yıl azalması.

            Yanlış nerede ve nasıl yapılıyor. Yapılan her yanlışın ülke insanlarının omuzlarına bindirdiği taşınması zor yük ve ayrıca ülke ekonomisine verdiği zararlar telafisiz sıkıntılara yol açmaktadır.  Hastaya verilen ilaç hastalığı tedavi etmediği gibi vücudun diğer sağlam dokuları üzerinde de ağır hasarlara sebebiyet vermektedir. Bahçeye diktiğimiz elma ağacından on kasa elma toplamak ve bunları satarak gelir elde etmek isterken ağaçtan bir kasa dahi elma toplayamıyoruz.

           Çevre kirliliğinin zararlarından bahsetmediğimiz hiçbir platform yok neredeyse, fakat her geçen yıl artan hava, su ve toprak kirliliği yaşadığımız doğayı perişan etmektedir. Çevre kirliliği aynı zamanda insan sağlığı üzerinde ki tehditlerini de artırmaktadır. Trafik kazalarının önüne geçebilmek için alınan tedbirler, verilen eğitici seminerler, afişler, sloganlar ve okulların müfredatlarına konulan trafik derslerine rağmen oto yollarını kan gölüne çeviren trafik terörü asla mesaisine ara vermemektedir. Evet insanı eğitmek zor bir iştir lakin insan da asla eğitilemeyecek bir varlık değildir. Öyleyse bu çelişkiler yumağının içerisinden nasıl çıkacağız.

              Her başarılı işin temelinde samimiyet vardır, disiplin vardır, özveri vardır. Bir işi yapmış olmak için yapmak değil o işin hakkını vermek için yapmış olmaktır ciddiyet. Her yapılan iş de samimiyet ve ciddiyet yoksa korkunç çelişkiler içerisinde boğuşursunuz. Fayda beklerken zararın içinde bulursunuz kendinizi. İçerisine düştüğünüz zarar sadece ve bizzat sizi değil sevdiklerinizi de, etrafınızıda olumsuz etkiler ve üzer.  Kaş yapmayı bilmiyorsanız bari göz çıkarmayın.

              

         Hangi iş olursa olsun bilmediğiniz hiçbir işte ahkam kesmeyin. Mesleğiniz tenekecilik bile olsa o işin en iyisini yapmaya çalışın. Eğer astronotsanız uzay boşluğuna, uzayın gizemli dünyasına aşık olun.. Bahçıvansanız çiçekler otlar fidanlar kelebekler en yakın dostlarınız olsun. Öğretmenseniz herşeyden çok öğrencilerinizi, okulunuzu yani yaptığınız işi çok sevin. Doktorsanız öncelikli tek işiniz şifa dağıtmak olsun çaresiz ve umutsuz hastalarınıza.

                  Çelişkiler karmaşası İçerisine düşmemek için, yaptığınız işlerin neticesinde mahcubiyet yaşamamak için bir işe doğru başlamalı, samimi olmalı ve asla işin ciddiyetinden ödün verilmemelidir..

Bu yazıyı paylaş      Sayfayı yazdır    
  YORUMUNUZU YAZIN
Isminiz
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
 
  
Açiklama :

Yorum yazarken lütfen küfür, hakaret ve suç unsuru teskil edecek ifadeler kullanmayiniz. Bu tür yorumlar editörlerimiz tarafindan onaylanmamaktadir.

  
  
  YAZARIN DİĞER YAZILARI
  
YAZARLAR Tüm Yazarlar
Yener KAZAN
Şadiye ERYILMAZ
Sami GÜLER
Hidayet DOĞAN
Ömer ŞENGÜL
Sadettin KARALÖK
Ahmet ULUSOY
Rabia Saylam TAŞDEMİR
  
 E-GAZETE E-Gazete Arşiv
  03 Ekim 2022 Pazartesi
  
  
 ÇOK OKUNANLAR  
  
 
Sitemizden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tüm hakları saklıdır. 2010 - Tasarım ve kodlama :kergisi
Tel : 0318 224 34 34  -  E-mail : bilgi@kalehaber.net