17 Ekim 2021 Pazar
 
ANA SAYFA   KIRIKKALE WEB TV  
Haber Ara  
 
Yerel Medya Çalışıyor
Yerel Medya Çalışıyor
Sözleşmeli İdareci Uygulamasına Son Verilsin
Sözleşmeli İdareci Uygulamasına Son Verilsin
6. Türk Dünyası Belgesel Film Festivali Ödülleri
6. Türk Dünyası Belgesel Film Festivali Ödülleri
Müstakil Evde Yangın !
Müstakil Evde Yangın !
  YAZARLARIMIZ
BİR FİDANIN ARDINDAN
01 Nisan 2010 Perşembe Bu yazı 32861 kez okunmuştur.
 
  
Yazı boyutu : 13 Punto 15 Punto 17 Punto 19 Punto

 

Evli okurlarımız için söylüyorum. Evlendiğiniz günü hatırlıyor musunuz? Düğünün nasıl olduğunu, törene kimlerin katıldığını, nasıl oynadığınızı, takının ne kadar çok olduğunu biliyor musunuz?

Peki;

Çocuğunuzun olduğunu hatırlıyor musunuz? O günü düşündünüz mü hiç. O heyecanı, o koşturmayı, o sevinci aklınıza getirdiniz mi hiç. Doğumhanenin kapısında bir o yana bir bu yana gittiğinizi? O belki birkaç saatin hayatınızın en uzun dönemlerinden bir olduğunu hatırladınız mı?

Peki ebenin verdiği haberle nasıl gözlerinizden birkaç damla yaşın iradeniz dışında döküldüğünü?

Gece eşinizin çocuk bakımına eşlik ettiğinizi, mama yemesine yardım etiğinizi, ilk baba, anne dediğinde ki mutluluğunuzu, ilk adımlarını attığında sanki maraton kazanmışçasına mutlu olduğunuzu hatırladınız mı?

Okula başladığında sınıfın kapısında beklediğinizi, ilk önlüğünün nasıl yakıştığını söylediğinizi, ilk harfini yazdığında ciltle dolusu kitap yazmış gibi onu şevklendirdiğinizi?

İlk karnesini getirdiğinde kaç lira harçlık verdiğinizi, mezun olduğunu, diplomasını aldığınızda geleceğin Başbakanı hatta Cumhurbaşkanı olacağını düşündüğünüzü hatırlıyor musunuz?

Evlendirmek için müstakbel zevcesini istemeye gittiğinizi, aldığınız çiçeğin rengini, içilen kahvelerle uzayan sohbet sırasında bir türlü konuya giremediğinizden çocukların o heyecanını, eşinizin işaretleri ile Allahın emrini andığınızda ki durumunuzu ve yüzüklerini takarken yaşadığınız mutluluktan elinizdeki makasın kesmediğini düşündünüz mü?

Ya düğünlerini yaptığınızı hatırladınız mı? Bastırılan davetiyeleri, alınan eşyaları, misafirlere ikramınızın nasıl olacağını düşündüğünden sabaha kadar uyuyamadığınızı hatırladınız mı?

Askerilik celbinin geldiğini düşündünüz mü? Oğlum askere gidecek diye gururlandığınızı, eşin dostun hayırlı olsun için ziyaretlerini hatırladınız mı? Kına gecesini hatırlıyor musunuz? Oğlunuzun eline yakılan kınaya gelinin adının baş harflerini yazmaya çalıştığında ki “vay kerata bak bizim adımızı değil eşinin adını yazıyor” serzenişi içinde için için gülümsediğinizi hatırlıyor musunuz?

Nizamiyeye bırakıp dönerken son bir kez elinizi salladığınızı ve farkında olmadan akıttığınız gözyaşlarını artık tutamayıp bıraktığınızı, memlekete dönene kadar hıçkırıkların geçmediğini, eşinize gelininize göstermeden geceleri arkasından dualar okuyup ağladığınızı hatırlıyor musunuz?

Sabaha kadar uyumadan beklediğinizi, ilk haberleri korku ve merakla izlediğinizi hatırlıyor musunuz? Tuzu kuru siyasilerin terörün bitirilmesi çabasını baltalamaya çalıştığını gördükçe “bitsin terör, yazık bak şu vatan evlatlarına” düşüncelerinizi kahvede arkadaşlarınızla paylaştığınızı hatırlıyor musunuz?

Peki;

Hatırladınız tüm bunları. Peki kapınıza bir sağlık ekibi ile gelen Askeri şahısları gördüğünüzde ne düşünürsünüz?

Evladımız Uzman Çavuş Fatih Aydoğdu 30 Mart günü kahpe terör örgütünün döşediği mayınla şehit oldu. Rabbimin en güzel katında yerini aldı. Cennet mekanı olsun.

Terörün bitirilmesi için mücadele etmeyenler acaba ne düşünüyor şimdi?

Selam ve dua ile….

Bu yazıyı paylaş      Sayfayı yazdır    
  YORUMUNUZU YAZIN
Isminiz
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
 
  
Açiklama :

Yorum yazarken lütfen küfür, hakaret ve suç unsuru teskil edecek ifadeler kullanmayiniz. Bu tür yorumlar editörlerimiz tarafindan onaylanmamaktadir.

  
  
  YAZARIN DİĞER YAZILARI
  
YAZARLAR Tüm Yazarlar
Yener Kazan
Kamil Öcal
MESUT ARLIER
Şevket ÖZSOY
Hakan Öztürk
  
 E-GAZETE E-Gazete Arşiv
  16 Ekim 2021 Cumartesi
  
  
 ÇOK OKUNANLAR  
  
 
Sitemizden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tüm hakları saklıdır. 2010 - Tasarım ve kodlama :kergisi
Tel : 0318 224 34 34  -  E-mail : bilgi@kalehaber.net