29 Haziran 2022 Çarşamba
 
ANA SAYFA   KIRIKKALE WEB TV  
Haber Ara  
 
Dışa Bağımlılığı Ortadan Kaldıracak
Dışa Bağımlılığı Ortadan Kaldıracak
Meslek lisesinde ekmek üretimi başladı
Meslek lisesinde ekmek üretimi başladı
Başkanım Mahallemde, Başkana Soruyorum
Başkanım Mahallemde, Başkana Soruyorum
Türkiye Şampiyonu Sporculardan İl Müdürüne Ziyaret
Türkiye Şampiyonu Sporculardan İl Müdürüne Ziyaret
  YAZARLARIMIZ
TELEKOM KİRACISINA, KİRACI OLACAK…
13 Ocak 2011 Perşembe Bu yazı 29374 kez okunmuştur.
 
  
Yazı boyutu : 13 Punto 15 Punto 17 Punto 19 Punto

 

Telekom’un hizmet kalitesi ile sadece “Kendisini, kendisine şikâyet edenlerden bile ticaretini esirgemeyen zihniyetini” dile getirdiğim yazım daha yayınlanmadan! (Pazar 26.12.2010 günü yayınlandı) 25.12.2010 Cumartesi günü de tam anlamıyla bir perişanlık yaşadık… Çoğu kez Cumartesi ve Pazar günlerine rastlayan hiçbir şekilde aboneleri bilgilendirmeden yapılan ve süresi belli olmayan Bakım-Onarım kesintileri, Genel ve lokal arızalar, üst üste gidip gelen internet kopmaları! Bunların dışında kalan bir hadiseymiş; Cumartesi günü yaşadığımız mağduriyet! Eski yahut da demode denilen santraller yenileriyle değiştiriliyormuş! Üç defa aradığım 444 0 375 nolu telefon görevlilerinin karşıma çıkanlardan birisi olsun konudan haberli değil ki; Tarafıma bilgilendirme yapsın!.. Ben de evimde çalışmaların bitimini bekleyeyim. Düşünün bir kere Kırıkkale Telekom işletmesi Genel Müdürlüğü çalışanları bile ilimizin Valilik, Belediye, hastaneler, eczaneler, bankalar gibi çok önemli yerlerini de internetsiz bırakan çalışmalardan bihaberler!.. Kırıkkale Telekom da bir çalışanın ilettiğine göre 100 kişi harıl, harıl çalışıyor ter döküyor ve de Genel Müdürlüklerinden habersiz!..

Böyle bir duruma kargalar bile güler, değil mi? Öyleyse sizce olay ne; Telekom kendi arasında dahi duyarsız bir tutum içerisinde… Bunun lamı cimi yok; Bir başka sıfatlandırma yapılamaz! Gelelim resmi daireler ile binlerce abonesini bilgilendirmekten kaçınan Telekom, kendi bünyesinde bile bilgilendirme yapmadığına göre bizim “TELEKOM’UN ÜST YAPISI DA YENİLENMELİ!” sözümüzün doğruluğunu kim/kimler tartışabilir? Üç kez arayışımda da “Tarafınıza bilgi verilecek” sözlerinin üzerinden üç saate yakın bir zaman geçtikten sonra Kırıkkale Telekom’un kapısını çaldım!

Mutlaka birilerine ulaşırım amacındaydım ve isabeten de dış çalışmadan dönen bir görevliyle karşılaştım. İnanın ter içerisindeydi ve kısa da olsa ilgilendi, özür dileyerek çok önemli bir bağlantı gurubum var dedi. Benden de hat numaramı aldı hızlı adımlarla içeriye girdi. Aracımla evime ulaşmadan da internetimiz gelmişti. Sağ olsun var olsun… Dördüncü saatin içerisinde iken Telekom 44 0 375 nodan bir arama; Efendim internetiniz geldi mi? …tekrar sıkıntınızda arayınız vs vs..

Pazar günü yine bir arama; Bizimle 2 yıllık bir sözleşme yapınız ucuza gelen internet bağlantınız olsun, özlü bir konuşma! Yanlışlığın bir başkası daha… Yahu sen abonelerine 2 yıl sözleşme yaparlarsa ucuz internet sağlayacaksın da! Sözleşme yapmayanlara fahiş fiyat mı uygulayacaksın? Bir zamanda; Biliyorsunuz aboneliği devam edenlere indirim yok ama yeni abonelere indirim vardı ya! Bu da Telekom’un bir başka versiyonda abonesini bağlama taktiği!.. Teklifin altında “Korku Yatıyor” biliyor musunuz. Korku nereden mi, geliyor? Telekom’un kiracısı konumundaki özel şirketler gün geçtikçe Telekom abonelerini kendilerine transfer ediyorlar ya, korkunun kaynağı burada!

Şimdi soruyorum; Ey Telekom yetkilileri, “Korkunun ecele faydasının olduğunu” hangi bilgisiz bilgiliden öğrendiniz? Siz elinizden geldiği kadar her konuda abonelerinize duyarsız kalın! Bana interneti en azından kiracılarınız kadar ucuz fiyata sağlamayın… Kiracılarınız kadar alaka göstermeyin… Sizi size şikâyet ederken bile benden kazanç sağlayın… Olur, olmaz zamanlarda sık, sık beni mağdur edin… Birde üstüne üstlük; 2 yıl benimle anlaşmazsan sana interneti pahalıya mal ederim, deyin!.. Yok, yok canım Telekom’da Üstyapıda mutlaka değişmeli! Çünki bu uygulamalar; Telekom’u kiracısına, kiracı yapacak gibi!

Bu yazıyı paylaş      Sayfayı yazdır    
  YORUMUNUZU YAZIN
Isminiz
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
 
  
Açiklama :

Yorum yazarken lütfen küfür, hakaret ve suç unsuru teskil edecek ifadeler kullanmayiniz. Bu tür yorumlar editörlerimiz tarafindan onaylanmamaktadir.

  
  YORUMLAR
Cevdet  -  21.08.2011 - 23:52
Haklısın Musa bey telekomun çökmekte olduğunu aylarca önceden görmüşsün. görüyoruz şimdi telekom 2 ay bedava gelin diyor. Gülmemek elde değil demekki adamlar iyi tutuşmuşlar. Baksanıza 2 ay sonrada isterseniz abonemiz olmayın diyorlar. bence geçti borun pazarı. sür eşegini nigdeye........
Fevzi Şahin  -  25.05.2011 - 16:07
Musa bey pardon neden yazmıyorsunuz. Yoksa sıhhat durumunuz mu elvermiyor. Özledik be kardeşim. Şu syasetide yazarsan çok sevineceğiz. Ne bu haller.
siyasetçi değilim  -  09.05.2011 - 0:16
Musa bey yıllık izinmi kullanıyonuz. yazılarınızı özledik ya bu kadarda uzak kalmayın bizlerden lütfen.
Kırıkkaleli  -  13.04.2011 - 23:23
Merhabalar Musa bey siyasi kaleminizide görmek isteriz. Hayırlı günler sizlerin olsun.
Fevzi Şahin  -  03.04.2011 - 17:13
Bu TTNETTEN bıktık ya yaptığı kampanyayı bugün duydum Televizyondan Bangır Bangır bağırıyolar. 9.90 tl aidat peki eski aboneler neden 49 tl?
Kim kimin kiracısı  -  08.02.2011 - 20:20
Ben TTNET ten ayrıldım 8 Mbps limitsiz aldım hem TTNET ten ucuz hemde hızlı. Teşekkürler TELEKOM sayenizde sizden koptum ve sağlam bir internet sahibi oldum sağolun........
Bende ttnetten ayrıldım  -  04.02.2011 - 19:45
Merhaba TTNET milleti küstürmeye ve kızdırmaya devam etsin. Ben daha ucuz ve hızlı bir internet sunucusu şirkete geçiş yaptım memnunum. Darısı dost düşman başına. Telekom aklını başına almazsa hakkaten kiracısına kiracı olacak.
Nevzat Dilek  -  22.01.2011 - 12:53
TTNET den şikayetler çoğalınca telekomun kiracıları internet abonelerini aramaya başladılar. Benden söylemesi aranınca hangi şirket olursa olsun hemen abone olun. Zararın neresinden dönerseniz dönün menfaatinize olacaktır. Musa bey şahsınızda Kale haberin tüm çalışanlarına da teşekkürler.
Merhaba  -  21.01.2011 - 11:30
Abicim ben TTNET ten ayrıldım kurtuldum. Darırısı sizlerin başına.
Dertli  -  21.01.2011 - 8:26
Yahu kardeşim şu telekom gittikçe azıttı. Bunlara dur diyecek birileri yokmu. Özelleşti işin cıvığını çıkardılar. bugün yine saatlerce internet yoktu.
Kırıkkaleli  -  20.01.2011 - 11:43
Musa bey kalemine ve sana sağlık telekom kalitesiz işletme anlayışını sürdürmekle çok şey kaybediyor. En azından beni ve çocuklarımı kaybetti. Şimdi bir telekom kiracısından hizmet almaktayım. Tabii işin doğrusunu kendileri bilir ama onların doğrusunun bütünüyle yanlış olduğunu da biz biliriz. Musa bey birde şu elektrik konusu var hepimizi perişan eden. Mesela bugünkü kesinti saatlerce sürdü nedendir ve kimin haberi oldu bu kesintiden. Kırıkkale işte böyle garip bir memleket. Sizlerden başka da ilgilenen yok Allah sizlerden razı olsun sıkıntıları dile getiriyorsunuzda en azından ferahlıyoruz.
Ahmet Yılmaz  -  16.01.2011 - 7:14
Selam kardeşim çok doğrusunu yazmışsın telekombenimde müşahadem işini ciddiye almayan bir kurum. Keşke kiracısına kiracı olsada bizde kurtulsak.
  
  YAZARIN DİĞER YAZILARI
  
YAZARLAR Tüm Yazarlar
Kamil ÖCAL
Yener KAZAN
Sami GÜLER
Şadiye ERYILMAZ
Müfit ASLAN
Ahmet ULUSOY
Dede BULUT
Hidayet DOĞAN
  
 E-GAZETE E-Gazete Arşiv
  28 Haziran 2022 Salı
  
  
 ÇOK OKUNANLAR  
  
 
Sitemizden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tüm hakları saklıdır. 2010 - Tasarım ve kodlama :kergisi
Tel : 0318 224 34 34  -  E-mail : bilgi@kalehaber.net