29 Haziran 2022 Çarşamba
 
ANA SAYFA   KIRIKKALE WEB TV  
Haber Ara  
 
Dışa Bağımlılığı Ortadan Kaldıracak
Dışa Bağımlılığı Ortadan Kaldıracak
Meslek lisesinde ekmek üretimi başladı
Meslek lisesinde ekmek üretimi başladı
Başkanım Mahallemde, Başkana Soruyorum
Başkanım Mahallemde, Başkana Soruyorum
Türkiye Şampiyonu Sporculardan İl Müdürüne Ziyaret
Türkiye Şampiyonu Sporculardan İl Müdürüne Ziyaret
  YAZARLARIMIZ
KIRIKKALE’DE SİYASET
07 Şubat 2011 Pazartesi Bu yazı 67538 kez okunmuştur.
 
  
Yazı boyutu : 13 Punto 15 Punto 17 Punto 19 Punto

 

12 Haziran Genel seçimlerinin yaklaştığı ve siyasi atmosferin ısındığı şu günlerde Kırıkkale’de siyasi hayatta önemli gelişmeler yaşanmaktadır.

Siyasi partilerden Aday adayları birer birer taban yoklamaya başladı. Bürokrat aday, zengin aday, kariyerli aday, İthal aday, çantalı adaylara iltifat edenlere sormak lazım. Kırıkkale yıllardır ne fayda gördü bu adaylardan.

Bu gelişmeler yaşanırken şehirde, haftalardır dolaşan pis kokular dedikodular ayyuka çıktı. MHP’li üç belediye başkanının AKP ile görüştüğü ve bu partiye geçeceği konuşulmaya başlandı.

Siyasi hayatımızda bir siyasi partiden seçilen kişinin başka siyasi partiye geçmesinin şık bulmadığımızı belirtmemiz gerekir. Hele hele dönemi bitmeden transfer, seçmenin verdiği oylara saygısızlıktır.

Bunun yanında her türlü zorluklar ve yokluklara rağmen şerefli duruşu ile Partisine ve ilçesine hizmete devam eden Delice Belediye Başkanı Sayın İhsan Biçici’ye teşekkür ediyorum.

Seçmenin en önemli kriterlerinden biride sözüne güvenirliliktir. Siyasette iki daha iki dört etmiyor. Gencim, yakışıklıyım, iyi adamım(!) demek her zaman doğru sonuca götürmüyor insanı.

Şu halde bazı soruları sormak lazım.

Şimdi herkes düşünmeli bu durumda kim kaybetti?

Siyasette zikzak çizenler başarılı olabildi mi?

Kazanmanızdaki etken şahsınızın çok iyi olması mı? Yoksa sizden önce o makamları işgal edenlerin kötü olması mı? İdi.

Size oy veren insanları yarı yolda bırakmak olmuyor mu? Oy verenler hakkını helal edecek mi?

Bu insanlar bir sonraki seçimde size yine oy verir mi?

Yeni partinizden tekrar aday olabileceğinizin garantisi var mı?

Resmi geçiş olmadığı halde bu dedikodular karşısında MHP disiplin kurul kararı ile muhtemelen ihraç edileceklerine göre AKP’nin alacağının garantisi var mı? Alsa da artık pazarlık gücünüz kaldı mı?

Genel seçimlerden dört ay önce başka bir partiye hele AKP’ye geçmek MHP’ye zarar vermek için özellikle bütün Türkiye’de yapılan bir planın bir parçasıdır. AKP’nin bu oyununda bu belediye başkanları figüran olmuşlardır.

Eğer bu transferlerde maddi yardım söz konusu ise ( ki öyle dedikodular geziyor) o zaman işçilerinin maaşlarını ödeyemeyen AKP’li belediye başkanları isyan etseler haklı değil mi?

Yel kayadan ne götürebilir ki bu hareket çok ihanet gördü, Çok giden gördü. Fakat gidenlerin halini de bütün Türkiye gördü.

Bu yazıyı paylaş      Sayfayı yazdır    
  YORUMUNUZU YAZIN
Isminiz
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
 
  
Açiklama :

Yorum yazarken lütfen küfür, hakaret ve suç unsuru teskil edecek ifadeler kullanmayiniz. Bu tür yorumlar editörlerimiz tarafindan onaylanmamaktadir.

  
  YORUMLAR
Alparslan Kılıçer  -  13.02.2011 - 3:26
Sayın yazar, yazınızdan gündemi takip etmediğinizi anlıyorum...Çok düşünmeden yazılmış bir yazı, Ak partiden MHP ye üç milletvekili katıldı geçenlerde...Mesela Başesgioğlu yıllarca AKP hükümetinin bakanıydı...Tayyip Erdoğanın peşinde gezdi durdu...Şurda üç garip belediye başkanının parti, değiştirmesi mi garipseniyor...Şayet öyleyse parti geçişleri görev dönemi bitmeden yasaklanmalıdır...Ayrıca Delice belediye başkanını boşa tebrik ediyorsunuz gündemden gelişen olaylardan haberiniz yok zannedersem...Delice belediye başkanı İlçe başkanlığını ve yönetimini kendisi kurmak istemiştir...Bunu herkes biliyor, Mehmte Demir in ise Örsdemire sözü vardı, sözünde durdu...Yani anlayacağınız pazarlıkta anlaşamadıkalrı için Delice Belediye başkanının geçişi olmamıştır...Diğer belediye başkanalrının geçişleri ise haftaalr öncesinden olmuştur bundan da haberiniz yok...Sadece grup toplantısında rozet takılacaktır...resmi geçişleri olalı iki hafta olmuştur...
OSMAN OSMANOĞLU  -  12.02.2011 - 0:06
Sayın ÖZSOY Adana Belediye Başkanını Ak PARTİ şaibeli olmasından dolayı görevden aldı buna ramen MHP aday gösterdi ve başkan yaptı şu anda durumu meçhul bunu ne kadar etık buluyorsun sayın osman Durmuşun ak parti üç belediye başkanımızı aldı,bizde onlardan millet vekili aldık demesi sizce ne kadar uygun.İhsan biçiciye teşekkür ediyorsun yoksa gidişini son andamı durdurdun ,inan anlamış değilim .ihsan beyı zan altında bırakıyorsun saygılar.
bu açıdan  -  08.02.2011 - 14:47
partımızden ayrılıp başka saflara gecenlere ne kızmak nede üzülmek lazım.Aksıne tşk etmek gereklı hakedıyorlar Partının içi temizlenıyor fenamı:)
m.v  -  08.02.2011 - 13:36
sayın özsoy değerlendirmelerinize kısmen katılmakla birlikte kaleminizi daha objektif kullana bilseydiniz değindiğiniz konu itibari ile daha anlaşılabilir olacak siyasi yönünüzü bir şekilde kamufle ederek... yazınız herkes tarafından kabul görecektir. evet siyasi transferler partilerin kişi üzerinden oy hesabı yaparak yıllardır uyguladıkları bir yöntem olmuştur bugün akp popüler bütün yönler akp güzergahı üzerine yarın mhp popüler ozamanda bütün yönler mhp güzergahı üzerinde olabilmektedir. bu siyasetin doğasında olan ve yıllardır türk siyasetini kirleten güneş motel olayı ile başlangıç bulmuş günümüzdede maalesef devam edip gelmiştir. mhp ye zarar vermek konusuna gelince mhp almış olduğu bazı kararlarla birilerinden daha çok kendine kamuoyunda zaten zarar veriyor sadi somuncuoğlunu unutamayan kamuoyu ve ülkücü camia ramis ongun kararı ile tekrar irkilmiş bir okadar üzülmüştür. iktidarı kovalayn ve kendini kitle partisi olarak niteleyip ülke yönetimine talip olan mhp nin önceliklle almış olduğu bu kararlar ile kendini sorgulasın ve bu kararların partiye nekadar çok zarar verdiğinin farkına varsın. yoksa bir kaç belde başkanının iktidar partisine transfer olması mhp fazla zarar vermez.
adnan uygun  -  07.02.2011 - 23:00
hocam kaleminize sağlık
İSMAİL  -  07.02.2011 - 15:43
SİYASETTE YER DEĞİŞTİRMEK GERÇEKTEN PEK SİYASİ AHLAKA UYMUYOR GİBİ GELİYOR BELKİ BAŞTA AMA BAZEN GEREKLİ OLABİLİYOR AMA EĞER HİZMETİ KENDİNE ROTA ÇİZENLER İÇİN...MENFAAT İÇİN YAPILAN DEĞİŞİMLERİ EMİNİM KİMSE AHLAKİ BULMAYACAKTIR..
  
  YAZARIN DİĞER YAZILARI
  
YAZARLAR Tüm Yazarlar
Kamil ÖCAL
Yener KAZAN
Sami GÜLER
Şadiye ERYILMAZ
Müfit ASLAN
Ahmet ULUSOY
Dede BULUT
Hidayet DOĞAN
  
 E-GAZETE E-Gazete Arşiv
  28 Haziran 2022 Salı
  
  
 ÇOK OKUNANLAR  
  
 
Sitemizden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tüm hakları saklıdır. 2010 - Tasarım ve kodlama :kergisi
Tel : 0318 224 34 34  -  E-mail : bilgi@kalehaber.net