27 Ekim 2021 Çarşamba
 
ANA SAYFA   KIRIKKALE WEB TV  
Haber Ara  
 
Kırıkkale Savunma Sanayiinin Lokomotif Şehri
Kırıkkale Savunma Sanayiinin Lokomotif Şehri
11 Yıldır İhtiyaç Sahiplerinin Yardımına Koşuyor
11 Yıldır İhtiyaç Sahiplerinin Yardımına Koşuyor
Dünyanın en kaliteli tuzunu üretiyoruz
Dünyanın en kaliteli tuzunu üretiyoruz
Yapılandırma Borçlarının İlk Ödemeleri Başladı
Yapılandırma Borçlarının İlk Ödemeleri Başladı
  YAZARLARIMIZ
MÜBAREK MISIR
15 Şubat 2011 Salı Bu yazı 32500 kez okunmuştur.
 
  
Yazı boyutu : 13 Punto 15 Punto 17 Punto 19 Punto

 

Tanrı tanımamayı hayatındaki en büyük övünç haline getirmiş bir ateist varmış.Adam bir gün ormanda gezerken gördüğü güzellikler karşısında her zamankinden fazla hayrete düşmüş. Bir yandan ''Evrim ne güzellikler yaratmış!'' diye düşünürken diğer yandan da bu güzelliklerin tesadüflerle oluşmasının sandığından çok daha zor olduğunu kavramış. O DA NE? O böyle dalgın dalgın yürürken aniden arkasında kocaman bir ayı belirmesin mi? Hemen bütün gücüyle tabanları yağlamış.

Ayı arkada bizim ateist önde uzun süre koşmuşlar.Kovalamaca uzadıkça ayı aradaki mesafeyi kapatmaya başlamış.Adam, korkudan doğan telaşla nereye bastığını bile göremez hale gelmiş.Derken ayağı bir dal parçasına takılmış ve düşmüş.

Ayı da son darbeyi indirmek içi atlamış avının üstüne.Adam havadaki dev pençeyi görür görmez hayatında ağzına almadığı bir kelimeyi haykırmış:

-ALLAH!

Bu kelimenin bir ateistin ağzından dökülmesiyle her şey bir anda donmuş, ayı havada asılı kalmış. Adam şaşkın şaşkın etrafına bakınırken bir ses ona hitap etmiş:

- Ey Allah'ın kulu! Yıllarca ona inanmadın, yaratılışı aptal kozmik tesadüflere bağladın, Allah adının geçtiği meclislerden kaçtın ve ona inanları aşağılayıp bir de bunu böbürlenme vesilesi yaparak ömrünü heder ettin. Şimdi başın sıkıştığı anda ondan yardım istiyorsun.Yine de onun sonsuz merhameti sana kucak açıyor. Şu anda iman edersen öbür cihanda seni cennetine kabul edecek.Adam iman etse bile öleceğini anlayınca, bir zeka oyunu ile bulunduğu durumdan sıyrılmayı düşünmüş ve: - Yok, ben can havliyle öylesine bağırmıştım. Ama eğer tanrının varlığına imam etmem isteniyorsa onun mucizelerini görmem gerekiyor. Eğer bu kudret bu kadar güçlü ise şu an beni yemek üzere olan ayıyı imana getirsin" demiş. Ses ona: -Emin misin? O her şeyi bilir ve görür ona göre düşün, demiş. Adam da: -Eminim, demiş ve tabiat yeniden canlanmış. Ayı da kocaman bir külçe halinde adamın üstüne düşmüş. Avını bacaklarının arasına alarak üstüne oturmuş ve ellerini gökyüzüne açarak duaya başlamış:

-Allah’ım, sana hamdolsun! Senin rızan için oruç tuttum ve senin verdiğin rızkla orucumu açıyorum...

Sen ömrünce bir ülkenim vatandaşının feryadına bakmadan kendi saltanatın uğruna çok şeye göz yumarsan olacağı budur. Sırça sarayların içinde buhar banyosu ile cilt güzelliği yarışına gidersen, eşini dostunu kayırıp milletin düşüncesi ne diye düşünmezsen olacağı budur.

Bir milleti tecrit edip, yalnızlaştırırsan, tek yardım kapısı olan senin tarafını duvar yaparsan, başta necip milletimin gönderdiği yardımlara baraj olur, set olur, ulaşmasına engel olursan, Filistin gibi mazlum bir milleti kaderine terk etmek için her şeyi aparsan olacağı budur.

Bazı ülkelerin kendilerinin bile uygulamakta güçlük çektiği laikliği bahane ederek halkın yaşayış tarzına müdahale edersen, inançları ile oynarsan, duyarlılıklarını göz ardı edersen olacağı budur.

Mübarek gitti. Mısır’ı terk etti. Kalıntılarının silinmesi zaman alacaktır. Birçok kuruma derinine nüfus ettiğinden uzunca bir süre kim yönetimde olursa olsun Mübarek etkisi devam edecektir.

Bu dalga demokrasiye inanmakta sıkıntı çeken ülkelerde sürecektir. Birçoğunu etkisi altına alacaktır. Halkın isteklerine uzaktan bakan liderler gidecektir. Halkın içinde olup onun derdi ile dertlenmeyenler kendi dertlerine yanacaktır. Artık inansalar bile, iş işten geçecektir. Onun için özellikle liderlik rolü verilen insanların geç kalmadan imanlarını, inançlarını gözden geçirmesi lazımdır.

Selam ve dua ile…

Bu yazıyı paylaş      Sayfayı yazdır    
  YORUMUNUZU YAZIN
Isminiz
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
 
  
Açiklama :

Yorum yazarken lütfen küfür, hakaret ve suç unsuru teskil edecek ifadeler kullanmayiniz. Bu tür yorumlar editörlerimiz tarafindan onaylanmamaktadir.

  
  
  YAZARIN DİĞER YAZILARI
  
YAZARLAR Tüm Yazarlar
İsmail Dursun Kuzucu
Yener Kazan
Nesrin Bulat
Kamil Öcal
Şevket ÖZSOY
MESUT ARLIER
  
 E-GAZETE E-Gazete Arşiv
  27 Ekim 2021 Çarşamba
  
  
 ÇOK OKUNANLAR  
  
 
Sitemizden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tüm hakları saklıdır. 2010 - Tasarım ve kodlama :kergisi
Tel : 0318 224 34 34  -  E-mail : bilgi@kalehaber.net