28 Ekim 2021 Perşembe
 
ANA SAYFA   KIRIKKALE WEB TV  
Haber Ara  
 
Kırıkkale Savunma Sanayiinin Lokomotif Şehri
Kırıkkale Savunma Sanayiinin Lokomotif Şehri
11 Yıldır İhtiyaç Sahiplerinin Yardımına Koşuyor
11 Yıldır İhtiyaç Sahiplerinin Yardımına Koşuyor
Dünyanın en kaliteli tuzunu üretiyoruz
Dünyanın en kaliteli tuzunu üretiyoruz
Yapılandırma Borçlarının İlk Ödemeleri Başladı
Yapılandırma Borçlarının İlk Ödemeleri Başladı
  YAZARLARIMIZ
İTHAL BELEDİYE BAŞKANI NASIL OLUYOR
05 Nisan 2010 Pazartesi Bu yazı 26754 kez okunmuştur.
 
  
Yazı boyutu : 13 Punto 15 Punto 17 Punto 19 Punto

 

Kırıkkale’nin tanınmış gazetecilerinden yani çok eskilerinden Mehmet Ali Çetiner ağabey bir yazı yazmış ve Kayseri belediyesini yere göğe sığdıramamış. Aman ne güzel?

Kayseri belediyesinin yapmış olduğu icraatları sıralamış ve otobüsünden trenine yazmış belediye başkanını.

Sendikacının Kırıkkale’den, futbolcunun Brezilya’dan çıkacağını ama Belediye başkanının Kayseri’den çıkacağını yazmış. Başka yerlerden çıkan başkanları adeta yok saymış.

Şimdi;

Her şeyden önce herkes her yerden çıkar. Yani kişinin yeteneği doğuştan değildir. Bazı genleri yatkın olabilir, ama kimse anasının karnında bir şeyleri öğrenmiyor. Elbette sonradan edindiği bilgi ve yetiştirilmeyle bazı konularda bir adım önde olabiliyor.

Yaşadığımız şehirde yetişen ne kadar ünlü var. Kendini ilgi alanlarında veya mesleklerinde kanıtlayan nice değerlerimiz var. Bu düşünce yani buradan yetişmez düşüncesi peşin havlu atmak olmaz mı?

Belediye başkanları içinde geçmişte ne denli başarılı çalışmaları olanları nasıl yok sayarsınız. Hiç mi kimse bir şey yapmadı bu memlekete. Hiç mi birisi taş üstüne taş koymadı başkanlardan.

Gelelim şimdi ki başkana.

Siyasi görüşünü beğenin veya beğenmeyin. Ama her şeyden önce dürüst ve sağlam iş yapan bir başkan değil mi Veli Korkmaz. Kime ne çıkar sağlamış. Bizler bir yıldır birlikte çalışıyoruz. Özellikle hak hukuk konusunda azami dikkati gösteriyor. Kimsenin hakkı geçmemesi için gerek müdürlerine gerek amirlerine sürekli uyarıda bulunuyor.

Şu işçi maaşları konusunda çok tepki aldığını biliyorum. Hepimiz onunla birlikte bunun ezikliğini ve burukluğunu yaşıyoruz. Elinden gelen çabayı gösterme gayreti içinde olduğunu izliyorum yakından. Ama geçmiş dönemlerden ve beklide şahsının ilk dönemindeki iyi niyetinden kadro fazlası işçilerin alacakları konusunda zorlandığını görüyorum.

Ancak çözülecek bu sorunda. Yok ötesi. Şehrin imarı konusunda titizliği ve diğer yerel yönetim hizmetlerinde ki gayretin nasıl yok sayarsınız.

Ben bunları yazarken kimseyi pohpohlamıyorum. Ne benim nede başkasının buna ihtiyacı var. Benim nasıl bir parti iç muhalefet yaptığımı bilenler bilir. Doğru neyse o. Yanlışa geçit mi vereceğiz. Asla.

Ancak;

Ben belki biraz fazla milliyetçilik olacak ama bulunduğum şehir ve benim vatandaşımın en iyisi olduğuna inanıyorum biz en iyisiyiz. En güzelini başarırız. Mehmet Ali ağabey bizimde hiç küçümsenemeyecek özelliklerimiz ve hasletlerimiz var. Bu yeteneklerimizi de sergiliyoruz. Haa desen ki yeterlimi kardeşim. O zaman farklı. Yeterli değil. Birlik olup şehri daha güzel yönetme anlamında uyarı yapalım. Eleştirelim. Hatalarını didikleyelim. Ama iş ithal bir başkan getirme olayına gelince orda dur. Kimseye ihtiyacımız yok ağabey. Bizim muhtaç olduğumuz kudret Kayserili başkanın da kanında dolaşan bizim kanımızda da dolaşan TÜRK’ lük kanıdır onu harekete geçireceğiz o kadar.

Selam ve dua ile…

Bu yazıyı paylaş      Sayfayı yazdır    
  YORUMUNUZU YAZIN
Isminiz
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
 
  
Açiklama :

Yorum yazarken lütfen küfür, hakaret ve suç unsuru teskil edecek ifadeler kullanmayiniz. Bu tür yorumlar editörlerimiz tarafindan onaylanmamaktadir.

  
  YORUMLAR
Gazi  -  12.06.2010 - 21:25
Sayın GÜVENTÜRK hazır Belediye Başkanından bahsederken şu bizim randevu ve plaket meselesine de ufak bir yer verirmisiniz? Teşekkür ederim. Şehit Aileleri ve Gaziler
  
  YAZARIN DİĞER YAZILARI
  
YAZARLAR Tüm Yazarlar
Şevket ÖZSOY
İsmail Dursun Kuzucu
MESUT ARLIER
Yener Kazan
Nesrin Bulat
  
 E-GAZETE E-Gazete Arşiv
  28 Ekim 2021 Perşembe
  
  
 ÇOK OKUNANLAR  
  
 
Sitemizden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tüm hakları saklıdır. 2010 - Tasarım ve kodlama :kergisi
Tel : 0318 224 34 34  -  E-mail : bilgi@kalehaber.net