29 Haziran 2022 Çarşamba
 
ANA SAYFA   KIRIKKALE WEB TV  
Haber Ara  
 
Kırıkkale'den Beklentimiz Yüksek
Kırıkkale'den Beklentimiz Yüksek
Duman ve Çelik, İYİ Parti'de
Duman ve Çelik, İYİ Parti'de
ECTASY Uyuşturucu Hap Ele Geçirildi
ECTASY Uyuşturucu Hap Ele Geçirildi
Yaz Spor Okulları Açıldı
Yaz Spor Okulları Açıldı
  YAZARLARIMIZ
TAŞ VE ŞAMAR
26 Mart 2011 Cumartesi Bu yazı 30111 kez okunmuştur.
 
  
Yazı boyutu : 13 Punto 15 Punto 17 Punto 19 Punto

 

PKK militanı iken Kodesten BDP ( Barış ve Demokrasi !) milletvekilliğine terfi eden Sabahat, Silopi’de Nevruz kutlamalarında Başkomiseri tokatladı. Öte taraftan PKK kıyafeti giymiş BDP Batman milletvekili Bengi Yıldız ise eline taş alarak polis ve yoldan geçen araçları taşladı. .

Güya Kürt halkının hakkını ve hukukunu sağlamak ve korumak adına yaptıkları eylemlerde Kürt halkının temsilcisi ve vekili gibi değil sokak serserisi gibi davranmışlardır. BDP gerçekten bu ülkede yaşayan bütün Kürt halkını temsil ediyor mu? Tabiî ki Hayır Bunu aldıkları oy oranlarından anlayabiliyoruz. Bu oylarında büyük bir bölümü de tehdit ve baskılarla alınan oylardır. .

Taşlı, şamarlı bu güruh seçimlerin yaklaştığı şu günlerde terör örgütünün emirleri doğrultusunda hareket ederek İmralı’ya, Kandile şirin görünüp milletvekili listesine girmeye çalışıyorlar. Fırsat bulsalar dağa çıkıp birkaç eylem bile yapar bunlar. .

BDP’liler bunları yapar, bunu anlayabiliriz. Ama bu kadar ileri gidecek cesareti nereden buldular? İşler bu aşamaya nasıl geldi? Olayların bir de bu boyutuna bakmak lazım. .

Dönüm noktası bundan bir buçuk yıl kadar önce idi. Kürt açılımı denilen rezalet yüzünden Kandil’den gelen teröristleri davul zurnalarla çadır mahkemelerde büyük şenliklerle karşıladık. .

Kürt açılımından güç alan BDP’liler Kürtçe eğitim, Anayasanın değişmez maddeleri derken şimdi de ev hapsini tartışmaya başladılar. Tavizler yenilerini getiriyor ve bu ülke bölününceye kadar durmayacağa benziyor. .

Devleti millet adına yönetenler devletin onurunu şerefini korumak mecburiyetindedirler. Ülkenin bölünmesi adına çalışanlara sadece oy kaygısı ile görmezden gelemezler. .

Zenginler kulübü olan Tüsiad Başkanı’nın Boyner’i ülke bütünlüğü önemli olmadığı önemli olanın insan mutluluğu gibi densizce şeyler söylemeye başlamışlardır. .

Böyle bir süreçte tabiî ki Polisi de tokatlar eline taş alıp camı çerçeveyi de indirirler. Daha da ileri giderler ortalığı kan gölüne çevirir hiçbir şey yapamazsınız. .

Türk polisine el kaldıranlar bunun hesabını vermelidir. Açılımdan sorumlu İçişleri Bakanımıza bağlı Polislerimiz, Tütün işçilerini havuza atmaktan, gözlerine yarım metreden biber gazı sıkmaktan, yumurta atan öğrenciyi al aşağı etmekten ziyade içine düşürüldüğü bu durumdan bir an önce kurtulmaya çalışmalıdırlar. .

Bölgeden alacağı oylar için görmemezlikten, duymamazlıktan hatta ve hatta aymazlıktan gelen AKP, seçim sürecinde vatanın bütünlüğünün teminatı olan MHP ile değil BDP ile mücadele etmelidir. .

Canımızı malımızı emanet ettiğimiz Türk Polisine şamar atma cesaretini bulan hain eller hak ettiği şekilde cezalandırılmalıdır. Taş atan çocukları belki bu yüce millet affedebilir. Fakat kuş beyinlileri affetmemelidir. .

Bu yazıyı paylaş      Sayfayı yazdır    
  YORUMUNUZU YAZIN
Isminiz
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
 
  
Açiklama :

Yorum yazarken lütfen küfür, hakaret ve suç unsuru teskil edecek ifadeler kullanmayiniz. Bu tür yorumlar editörlerimiz tarafindan onaylanmamaktadir.

  
  YORUMLAR
R.Yıldırım  -  27.03.2011 - 0:40
Kaleminize sağlık Şevket Bey,bu hafta tüm yazarlarımız DTP vekillerinin yaptıklarını kınamışlar.hemfikiriz.sizede aynı soruyu sorayım.bunlar hadlerini aştılar.suç işliyorlar.bunlara kim dur diyecek.neden demiyor.
  
  YAZARIN DİĞER YAZILARI
  
YAZARLAR Tüm Yazarlar
Kamil ÖCAL
Yener KAZAN
Sami GÜLER
Şadiye ERYILMAZ
Müfit ASLAN
Ahmet ULUSOY
Dede BULUT
Hidayet DOĞAN
  
 E-GAZETE E-Gazete Arşiv
  29 Haziran 2022 Çarşamba
  
  
 ÇOK OKUNANLAR  
  
 
Sitemizden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tüm hakları saklıdır. 2010 - Tasarım ve kodlama :kergisi
Tel : 0318 224 34 34  -  E-mail : bilgi@kalehaber.net