08 Temmuz 2020 Çarşamba
 
ANA SAYFA FOTO GALERİ KIRIKKALE WEB TV İLÇE-BELDE HABERLERİ
Haber Ara  
 
Kırıkkale'de 2 Evde Karantina Kaldırıldı
Kırıkkale'de 2 Evde Karantina Kaldırıldı
Bilecik SMMMO başkanlarını ağırladı
Bilecik SMMMO başkanlarını ağırladı
Mesleki Yeterlilik Sınavları Yeniden Başlıyor
Mesleki Yeterlilik Sınavları Yeniden Başlıyor
Gübreye Saplanan Tosunu Yahşihan İtfaiyesi Kurtardı
Gübreye Saplanan Tosunu Yahşihan İtfaiyesi Kurtardı
  YAZARLARIMIZ
HEM FEDAKÂR HEM KAHRAMAN
05 Nisan 2011 Salı Bu yazı 45540 kez okunmuştur.
 
  
Yazı boyutu : 13 Punto 15 Punto 17 Punto 19 Punto

 

Bazen insan farkında olarak bazen ise hiç farkında olmadan çeşitli hareketler yapıyor. Bulunduğun görev yeri, vazife ve konum ile ilgili bu farkındalık veya farkındasızlık ortaya çıkabiliyor.

Gazeteciler de bu farkında olup olmamayı yaşıyor ve eskilerde kalemi eline alınca, yenilerde ise klavyenin başına geçince sert veya yumuşak yazılar ortaya çıkarabiliyor.

Bu yazı esnasında elinizde olmadan bazı hassas konularda duygusal yazılarda yazılıyor.

İşin içine asker, polis girince, bayrak girince, vatan girince, inanç girince, aile girince yazarın kaleminde duygusal kelimeler damlıyor.

Bugünde başlayarak aslı on Nisan olan “polis haftası” kutlanacak.

Şimdi gel de duygusal olma.

İş yurt savunması olunca dış düşmana karşı canını düşünmeden feda edecek olan askerlerimizin kıymetini bilmeyen nankördür. Kim olursa olsun askere evladı gözüyle bakmayan insanın bağımsızlık duygusun geliştiğinden şüphe duyarım. Eğer boyunduruk altında yaşamak istemiyorsa askere gözü gibi değil, gözünün bebeği gibi bakması gerekir.

Sınırı bekçisi olmasa sınırdan girenin haddi hesabı olur mu? Modern bir ordu dosta güven düşmana korku vermez mi?

Peki asker böyle de polis ne?

Bir o kadar önemli. Polise söylenecek bir çift laf toplumun sanayicisinden esnafına, memurundan işçisine, köylüsünden hiçbir işi olmayıp gezen insanına kadar herkese söylenmiş sayılmaz mı?

Namusun bekçisi olan onlar, hırsızı kovalayan onlar, yaralanan onlar, şehit olan onlar, hülasa trafiğinden asayişine toplumu koruyan kollayan suçu önleyen hepsi onlar.

Korumadan kollamadan ailelerine bile zaman ayırmadan, eşinin hastalığında bile doktora kayın pederi ile gönderen, nöbet tutmaktan kafasını kaldıramayan, hani nasıl derler canını dişine takan onlar.

Amiri memuru işçisi ile, tarikçisi, toplum polisi ile, büroda çalışanı sokakta yatan istihbaratçısı ile polis fedakarca çalışıyor.

Suçlunun üstüne giderken kundakta ki bebesini düşünmeden merminin üstüne kendin atacak kadar da cesaretli ve kahramanlar.

Birçok görevde birlikte olduk. Özel harekâtçısı ile operasyona çıktık. Kahramanlıklarını gördüm. İstihbaratçısı ile soğukta dışarıda kaldım. İşim oldu eski tabirle karakola yeni tabirle polis merkezine gittim onları gördüm. Pasaport için uğradı, ruhsat için birlikte oldu onları gördüm. Trafikteki kahramanları gördüm. Yeğenlerimden birçok polis olan var onlarla konuştum.

Bulunduğu ile hizmet etmeye gayret eden eğitim sorumluları arkadaşlarım var. Gençleri bilinçlendirmeye çalışanların gayretini gördüm. Esrarcısı, eroincisi ile cebelleşenini yakından izledim.

Hepsinden yakın arkadaşlarım gerçek dostlarım oldu. Hepsinin ileri görüşlü ve çalışkan insanlardan olduğunu biliyorum.

Her toplumda iyisi vardır kötüsü vardır. Olumsuz ilere kayan öğretmen, memur, asker, işçi, esnaf varsa mutlaka polisin içinde de olur. Ancak bu gönlü yüce insanlar bu gibi yanlış işlere karışanları aralarından ayıklarlar. Ayıkladılar ve ayıklamaya devam ediyorlar.

Bizim iyilere sahip çıkmamız lazım

Selam ve dua ile…

Bu yazıyı paylaş      Sayfayı yazdır    
  YORUMUNUZU YAZIN
Isminiz
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
 
  
Açiklama :

Yorum yazarken lütfen küfür, hakaret ve suç unsuru teskil edecek ifadeler kullanmayiniz. Bu tür yorumlar editörlerimiz tarafindan onaylanmamaktadir.

  
  
  YAZARIN DİĞER YAZILARI
  
   
 
YAZARLAR Tüm Yazarlar
Nusret Kılıç
Şuayip Bütün
Kırlangıçoğlu Oktay
Erol Serkan Kılıç
Fazlı GÜVENTÜRK
İdris Aykul
  
 E-GAZETE E-Gazete Arşiv
  08 Temmuz 2020 Çarşamba
  
  
 ÇOK OKUNANLAR  
  
 
Sitemizden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tüm hakları saklıdır. 2010 - Tasarım ve kodlama :kergisi
Tel : 0318 224 34 34  -  E-mail : bilgi@kalehaber.net