17 Ekim 2021 Pazar
 
ANA SAYFA   KIRIKKALE WEB TV  
Haber Ara  
 
Yerel Medya Çalışıyor
Yerel Medya Çalışıyor
Sözleşmeli İdareci Uygulamasına Son Verilsin
Sözleşmeli İdareci Uygulamasına Son Verilsin
6. Türk Dünyası Belgesel Film Festivali Ödülleri
6. Türk Dünyası Belgesel Film Festivali Ödülleri
Müstakil Evde Yangın !
Müstakil Evde Yangın !
  YAZARLARIMIZ
VEKİLE MECLİSE SAMİMİYET TESTİ
08 Nisan 2011 Cuma Bu yazı 30185 kez okunmuştur.
 
  
Yazı boyutu : 13 Punto 15 Punto 17 Punto 19 Punto

 

Bir insanın kişiliğini ve samimiyetini ölçmek için ya yola gideceksin yada araya maddi bir şey koyacaksın ki ne kadar samimi veya ne kadar kişiliği oturmuş anlama fırsatı olacak demiş büyüklerimiz.

Evet, durum gerçekten öyle oluyor. Bir yola çıktığın insanın sana ne kadar samimi olduğunu, seninle ne kadar çıkarsız ve karşılıksız sevgisinin olduğunu anlama fırsatı oluyor. Hele birde araya maddi ve makam olayını katınca ak koyun kara koyun belli oluyor.

Şimdilerde aday adayları bir adım öne çıkmak için yarış yapıyorlar. Çok doğrudur. En güzelini yapıyorlar, en doğrusu bu. Ayak oyunları olmadan samimi bir şekilde seçmene ve partinin üst yöneticilerine kendilerini anlatmaları gerekiyor. Yaptıklarında en ufak bir yanlışlık görmüyorum.

Seçmene sıra gelecek. Yani seçmene kendilerini ve vizyonunu taşıdıkları partilerinin düşüncesini ikinci aşamada belli edecek, anlatacak ve onlardan oy talep edecekler.

Ama parti genel başkanları ve karar verme yetkisine haiz olanlara kendilerini güzel anlatmalılar. Burada önemli olan samimi ve yapıcı olmalarıdır. Riyadan, gösterişten uzak, abartıdan kaçınarak, düşüncelerini, fikirlerini, birikimini ve özellikle projelerini anlatmak durumundalar.

Özellikle projeleri dememin nedeni açıktır.

Bulunduğunuz görev ne olursa olsun, seçilmiş olun atanmış olun hangi makam ve görevi işgal ediyorsanız samimi bir tavır içinde çalışmak durumundasınız. Samimi ve vizyon sahibi olmazsanız gereksiz işlerle uğraşan durumunda olursunuz ve silinir gidersiniz.

Boş duran, bir işin ucundan tutmayan ve bulunduğunuz görevleri de “olsa da olur olmasa da” gözüyle görürseniz ayağınız birinci ve ikincide olmasa da tökezler ve yığılır kalırsınız.

Vekil seçildiğinizde Vatan Millet için çalışmazsanız, seçim bölgeniz için gayret göstermezseniz yine millet koşar adım giderken siz ördek yürüyüşünde yada mehter yürüyüşünde bir ileri bir geri sayar durursunuz.

Bu tavrınızı Millet görür, seçmeniniz görür, lideriniz görür ve o kadar iyi değerlendirir ki tokadın nerden geldiğini anlayamazsınız.

Vekillik böyle de farklı görev yerinde durum farklı mı? Elbette hayır. Her yerde ne yapıp yapamayacağınızı insanlar ince ince görür.

Geçenlerde Belediye Meclisi toplandı ve komisyonlar belirlendi. Komisyonlar her yıl değiştiği için her üye farklı komisyonlarda görev aldı veya almaya devam ediyor.

Burada da samimiyet ve proje çok önemli. Hangi komisyonda görev yaparsanız yapın bir ufkunuz olmalı, bir projeniz olmalı. Bunu da sağlamak için görevinizi çok iyi bilmelisiniz. Okumalısınız. Okumazsanız öğrenmezseniz yine tökezler kalırsınız. İktidar içinde böyle muhalefet içinde böyle. Küçük hesaplar peşinde kim koşuyorsa sözüm onadır. Kısır çekişmeler ne yönetimde iktidar olanlara ne muhalefete nede parti içince gereksiz erk çekişmesine girenlere yarar.

Grubumuzun yapmış olduğu şehre katkı projesi içinde bizler gezmeye, fikir almaya, değerlendirme yapmaya, istişarelerde bulunmaya devam edeceğiz. Bazı kıt akıllılar anlamakta zorluk çekse de neden yaptığımızı kimin için yaptığımızı anlamasa da devam edeceğiz. Çünkü bizim faaliyetlerimizden Belediyemizin Başkanı ve il başkanı haberdar ve destekliyor. Çünkü samimiyiz ve kısır ve gereksiz çekişmeler yerine akıl üretmeye beyin fırtınası yapmaya çalışıyor ve şehrimize bir şeyler yapma amacını güdüyoruz.

Selam ve dua ile…

Bu yazıyı paylaş      Sayfayı yazdır    
  YORUMUNUZU YAZIN
Isminiz
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
 
  
Açiklama :

Yorum yazarken lütfen küfür, hakaret ve suç unsuru teskil edecek ifadeler kullanmayiniz. Bu tür yorumlar editörlerimiz tarafindan onaylanmamaktadir.

  
  YORUMLAR
ILIKKAN  -  10.04.2011 - 11:37
Dürüstlük ve samimiyet ise müminlere çok güzel, güvenilir, huzur dolu bir hayat getirir. Örneğin hata yapan bir mümin bunu hiçbir zaman diğerlerinden gizlemez. Çünkü Allah'ın kendisini her an izlediğini ve işittiğini bilir ve O'na yönelerek tevbe eder. Müminlerin bilmesi gerekiyorsa bunu onlara da en doğru ve dürüst şekliyle anlatır. Müminlerin böyle bir dürüstlük karşısında samimiyetini istismar etmeyeceklerini bilir. Aksine yapılan hata ne olursa olsun müminler, o kişinin gösterdiği samimi ve tevazulu tavırdan dolayı son derece hoşnut olur ve o kişiye güven duyarlar. Çünkü samimi, gizlisi saklısı olmayan, esrarengiz bir hava sunmayan açık bir insan çok güvenilirdir ve o kişinin yanında herkes rahat eder. Böyle insanların birarada bulundukları bir toplum ise, çok büyük bir nimet ve güzelliktir. Onların ahirette alacakları karşılık ise çok daha güzel ve müjde doludur: Allah dedi ki: "Bu, doğrulara, doğru söylemelerinin yarar sağladığı gündür. Onlar için, içinde ebedi kalacakları, altından ırmaklar akan cennetler vardır. Allah onlardan razı oldu, onlar da O'ndan razı olmuşlardır. İşte büyük 'kurtuluş ve mutluluk' budur." (Maide Suresi, 119) İster milletin vekileri olsun isterseniz belediyenin encümenleri olsun yazarın dediği gibi samimi olmalılar. Herkes kaderine razı olmalı. Samimi olarak hizmet etmeli.
  
  YAZARIN DİĞER YAZILARI
  
YAZARLAR Tüm Yazarlar
Yener Kazan
Kamil Öcal
MESUT ARLIER
Şevket ÖZSOY
Hakan Öztürk
  
 E-GAZETE E-Gazete Arşiv
  16 Ekim 2021 Cumartesi
  
  
 ÇOK OKUNANLAR  
  
 
Sitemizden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tüm hakları saklıdır. 2010 - Tasarım ve kodlama :kergisi
Tel : 0318 224 34 34  -  E-mail : bilgi@kalehaber.net