27 Ekim 2021 Çarşamba
 
ANA SAYFA   KIRIKKALE WEB TV  
Haber Ara  
 
Kırıkkale Savunma Sanayiinin Lokomotif Şehri
Kırıkkale Savunma Sanayiinin Lokomotif Şehri
11 Yıldır İhtiyaç Sahiplerinin Yardımına Koşuyor
11 Yıldır İhtiyaç Sahiplerinin Yardımına Koşuyor
Dünyanın en kaliteli tuzunu üretiyoruz
Dünyanın en kaliteli tuzunu üretiyoruz
Yapılandırma Borçlarının İlk Ödemeleri Başladı
Yapılandırma Borçlarının İlk Ödemeleri Başladı
  YAZARLARIMIZ
CEVİZ SİYASETÇİ
29 Nisan 2011 Cuma Bu yazı 31060 kez okunmuştur.
 
  
Yazı boyutu : 13 Punto 15 Punto 17 Punto 19 Punto

 

Siz hayatınızda hiç ceviz ağacı gördünüz mü?

Yok, yok ceviz yediniz mi demiyorum. Ceviz ağacından hiç ceviz koparma imkânınız oldu mu? Cevizi ağacından tam olmadan topladığınızda dışında yeşil bir örtü vardır. Onu bu haliyle tüketmeniz olası değildir. Ekşidir. Görünüşü çok çekici olsa da tadından dolayı bir parçasını bile yiyemezsiniz.

Peki, kurudu ve yeşil kabuğu gitti diyelim. Kabuğu ile yemeniz mümkün mü? Elbette hayır. Dişleriniz ne kadar sağlam olursa olsun insanoğlunun damak yapısı ve diş şekli kaldırmaz bu sertliği.

Peki, cevizi yemeyecek miyiz?

Tabiî ki besin değeri ve besleyiciliğin ötesinde tedavi amaçlı kullanıldığı da vaki olan ceviz gıdasını elbet alacağız.

O zaman kabuğunu da açıp içinde ki bu değerli besini çıkarmanız gerekiyor yararını görmek için. 12 Haziran seçimleri için aday adayları meydanlara çıktığında hangi siyasi partiden olursa olsun yeşil kabuklu görünümleri vardı. Olgunlaşmadıkları için faydalanmamız mümkün değildi.

Aday adaylığından adaylığa terfi edip liderlerinin gözüne giren ve emsallerinden bir adım öne geçen adaylarımız ise yeşil örtüyü üzerlerinden attılar ancak yine tam diş yapısına uygun olmadığından bu haliyle fayda vermesi mümkün görünmüyor.

Geriye halkın teveccühü ile seçimlerde yani 12 Haziranda ipi göğüslemelerini beklemek kalıyor. İşte o zaman göreceğiz bu siyasilerin tadını. Ya bize faydalı olup besinini verecek ya da kof çıkacak, çürümüş çıkacak, sim siyah olmuş şekilde elimize gelecek ve ağzımıza almak bir yana elimizde bile tutmayacağız. Biraz medeniysek ilk çöpe, yok medeni değilsek sokağa fırlatacağız.

Kırıkkale siyaseti hareketli değil deniliyor. Bundan böyle hareketlenir. Çünkü aday adayları ilçelerden başladılar ilk tanışma gezisine.

Bakanlı, Genel Müdürlü, eski vekilli Akparti, Bakanlı, iş adamlı MHP, eski vekilli CHP, yeni yüzlü Hasparti, DSP, SP, HEPAR gibi partilerimizin ilçelerdeki çalışmaları bitmek üzere. Tabii şimdilik bitmek üzere. Şehir ziyaretleri başlıyor. Dolayısıyla siyasetin canlandığını görmek mümkün olacaktır. Hatta bazen bıktırıcı olacaktır.

Kırıkkale’deki siyasileri yakından takip ediyorum. Sadece Akparti anlamında değil, tüm partileri takip ediyorum. Hem içlerinden bir olarak ve hem de ilgi alanı siyaset olan biri olarak.

Şimdi tüm partilerin yeşil örtülü halindeki adaylarını gördük. Yeşil örtüde sarılı olduklarından bir faydalarını görmemiz mümkün değildi. Görüntüleri güzeldi. Ama fayda beklemek gerçekçi olmazdı.

Şuan ki adayların kabuklu Halide güzel. Ancak yine eşrefi mahlûkata henüz bir faydasının olmasını düşünmekte doğru değildir.

Şimdi;

İnşallah 12 Haziranda mazbatayı alanın içinin açılmış halini göreceğiz.

Diliyoruz ki içleri kof çıkmasın, diliyoruz ki siyahlaşıp midelere dokunmasın. Diliyoruz sapsarı ve bizlere kendilerini sunmuş olsunlar. Bizde görelim bizim değer verip, beklediğimiz olguların bize faydasını.Selam ve dua ile…

Bu yazıyı paylaş      Sayfayı yazdır    
  YORUMUNUZU YAZIN
Isminiz
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
 
  
Açiklama :

Yorum yazarken lütfen küfür, hakaret ve suç unsuru teskil edecek ifadeler kullanmayiniz. Bu tür yorumlar editörlerimiz tarafindan onaylanmamaktadir.

  
  YORUMLAR
VEFA BU  -  30.04.2011 - 14:44
Bugünkü siyasette oluşan müdahaleler, siyasette durağanlığa, siyasetin performansını düşürmeye, neden işte bu vefa anlayışıdır. Eğer siyasette vefa olacaksa bunun en büyük etkisi siyasi kurumun seviyesini yükseltme olmalıdır. Ama günümüzde siyasette vefa; parti idarecilerinin geçmişten beri beraber siyaset yaptıkları dostlarını görevde tutmak olarak değerlendiriliyor. Bu nedenle belli makamların aynı kişilere ipotekli olması anlamına geliyor. Bunun sonucunda da gençlerin ve akademisyenlerin önünün tıkanması partide yenileşmenin de önünü kapatıyor. Aslında buradaki olay yönetimdekilerin duygusal bir ilişki ağlarını ortaya çıkarıyor. o vafayı görmeyen siyasetçide halka vafa göstermiyor işte olay bu.
  
  YAZARIN DİĞER YAZILARI
  
YAZARLAR Tüm Yazarlar
İsmail Dursun Kuzucu
Yener Kazan
Nesrin Bulat
Kamil Öcal
Şevket ÖZSOY
MESUT ARLIER
  
 E-GAZETE E-Gazete Arşiv
  27 Ekim 2021 Çarşamba
  
  
 ÇOK OKUNANLAR  
  
 
Sitemizden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tüm hakları saklıdır. 2010 - Tasarım ve kodlama :kergisi
Tel : 0318 224 34 34  -  E-mail : bilgi@kalehaber.net