26 Kasım 2022 Cumartesi
 
ANA SAYFA   KIRIKKALE WEB TV  
Haber Ara  
 
BAŞARILAR DİLERİZ
BAŞARILAR DİLERİZ
Vali Bülent Tekbıyıkoğlundan 24 Kasım Ziyareti
Vali Bülent Tekbıyıkoğlundan 24 Kasım Ziyareti
SİLAH OSB  TOPLANTISI YAPILDI
SİLAH OSB TOPLANTISI YAPILDI
EGİTİME ÖNEM VERİYORUZ
EGİTİME ÖNEM VERİYORUZ
  YAZARLARIMIZ
Kaset Siyaseti
24 Mayıs 2011 Salı Bu yazı 31896 kez okunmuştur.
 
  
Yazı boyutu : 13 Punto 15 Punto 17 Punto 19 Punto

 

Kasetçi iktidar desek çok da yanlış dememiş olacağız galiba bu iktidar için Turgut Altınok ile başlatılan bu rezillik CHP eski Genel Başkanı Baykal’ın siyasi hayatını bitirmek noktasına kadar geldi. Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığında basit bir adaylık mücadelesi gibi görünürken artık Türk siyasetini yönlendirmek için kullanılan bir malzeme haline gelmiştir.

Şimdi ise aynı siyaset düzenleyicileri MHP üzerinde oyun oynamaya başlamışlar. Başlattıkları kaset bombardımanı ile MHP Başkanlık divanında on kişinin istifasına kadar devam etti. MHP Genel Başkanlığından indiremedikleri Devlet Bey’i bu yolla yıpratma gayreti içerisine girmişlerdir.

Muhtemelen bu kasetler aracılığı ile MHP’siz bir meclis sayesinde Anayasayı tek başlarına değiştirme çoğunluğunu elde edebilecek olan AKP böylece Okyanus ötesinden ( efendim okyanus ötesi derken yanlış anlamayın –ki öyle bir hastalığımız ortaya çıktı.- doğrudan Amerika’yı kastediyorum.)aldığı emirleri gerçekleştirmiş olacaklar. Bu sayede Türkiye’de tartışılmayan değerleri tartışmaya başlayacaklar ve federal Türkiye’nin önündeki bütün engelleri kaldırmış olacaklar.

ÖSYM Başkanına gelen mail’in kimden geldiğini iki günde ortaya çıkaran hükümet hala kasetlerin yayınlayıcılarını bulmadılar veya bulamadılar.

Tabiî ki bunları söylerken çıkan kasetlerin içeriklerine bütün ülkücü camia olarak üzüldük. Ülkücünün öncelikli ahlak sahibi olması gerektiğini biliriz. Hele bu makamda ki insanların uçkurlarını ve çenelerini tutmaları gerektiğini çok iyi biliyoruz.

İnsan hata yapar fakat bu hatayı açığa vuran ondan daha fazla günahkar olduğuna inanırız. Müslüman’ın müslümanın ayıbını örtmesi gerekirken bunu bir siyasi malzeme olarak kullanıp kürsüde edep edep diye nutuklar atması asıl edepsizlik değilmidir.

Kaset skandallarının ülkenin gerçek gündemini saptırmış, özel hayat fütursuzca açığa vurulmuş. Ülke sorunlarını konuşmak yerine belden aşağı vuruşlarla gündemi meşgul etmek ne ülkeye nede insanlarına hiç bir fayda getirmeyecektir. Ülkenin kişilerin bireysel sorunları konuşacak lüksü yoktur. Bu durumu ortadan kaldırmak tekrarlanmasını engellemek bu konuda yaptırım da bulunmak Başbakanın görevidir.

Seçimlere yirmi gün kala asıl söylenmesi gereken bunlar değil ülkedeki işsizlik, açlık, sefalet varken yapay gündemlerle halkı meşgul ediyorlar.

Her işte bir hayır düşüncesinden hareket ederek, Milliyetçi cephede bu arınma hareketinden sonra camia daha da birbirine kenetlenmiş, Vatanseverleri meclis dışı bırakmak için yapılan bu komplo ters tepmişti. Vatan hainlerinin sayılarını artırarak gireceği öngördüğümüz bu mecliste Milliyetçilerin olamayacağı düşüncesi sağduyulu halkımızın tepkisine sebep olmuştur.

Amaca ulaşmak için her yol mubah diyen bu zihniyet hem genel siyasette hem de yerel siyasette becerisizliklerini kapatmak için siyaseti başka mecralarda yapmaktadırlar.

Kırıkkale’de milletvekili adaylarımızdan birisi seçim vaatlerini anlatırken şehrin milletvekili sayısını dörte çıkaracağız diyor. Sanki vekil sayısını üçe düşürenler kendileri değilmiş gibi, Sanki kendi köylerini kasabaya dönüştürmemişler gibi. Kendi köyüne hayrın dokunmayanların şehre ne hayırları dokunacağı tartışılır.

Bu yazıyı paylaş      Sayfayı yazdır    
  YORUMUNUZU YAZIN
Isminiz
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
 
  
Açiklama :

Yorum yazarken lütfen küfür, hakaret ve suç unsuru teskil edecek ifadeler kullanmayiniz. Bu tür yorumlar editörlerimiz tarafindan onaylanmamaktadir.

  
  YORUMLAR
SEÇMEN  -  02.06.2011 - 10:02
şevket bey, kaset olayında Sn.Devlet Bahçeli okyanus ötesine iftira atmıştı.AKP'yi suçlamıştı. Ama MHP teşkilatı başka yeri (omuzu kalabalıkları) işaret ediyor. Ne hikmetse omuzu kalabalığı da İstanbuldan 1.sıra aday gösteriyor.Bu ne yaman çelişki.
misafir  -  28.05.2011 - 18:15
Kasetlerden dersler: Altı dersin ikisi milletimize, ikisi siyasetçilere, birisi medyaya, en sonuncusu da benim gibi yorum yapanlara… 1. Yasalar göre zinanın suç olmamasına tepki göstermeyen toplumumuzun, zina yapanlara tepki göstermesi çok gariptir. 2. Milletimiz ahlaksız insanlara asla siyaset yapma fırsatı vermemelidir. 3. Siyaset yapan insanlar, diğer insanlara nazaran daha çok ahlaki değerlere önem vermelidir. 4. Ahlaksızlığı tespit edilen siyasetçiler üzerinden siyaset yapmak ve onları uygunsuz şekilde ifşa etmek daha fazla ahlaksızlıktır. 5. Ahlaksızlık yapan insanların bazılarına demediğini bırakmayan medya (mesela Müslüm Gündüz- Fadime Şahin olayı ve Hüseyin Üzmez olayı ki bu olayları da asla tasvip etmiyorum.) bazen de ahlaksızlıklara, özel hayata karışılmaz mantığıyla yaklaşması iki yüzlülüktür. 6. Son derste yorumculara… Görüntüleri çekenin ve yayınlayanın kimin tarafından yapıldığı açıkça belli olmadan, bir kesimi suçlamak iftiradır. Bu da ayrı bir ahlaksızlıktır.
Ahmet Demir  -  26.05.2011 - 12:45
Sayın Yorumcu lar siz yazarı tam okumadınız galiba kötüyü savunmuyor ahlaksızlık olduğunu söylüyor. Ama bunları kullanmanın yanlışlığından bahsediyor ki haklıdır. Kalemine sağlık.
Eline ,Diline, Beline sahip o  -  25.05.2011 - 16:05
Sayın Yazar Arkadaş; Her partiyi ,milletvekili adayını , ikdidarı muahalefeti yaptı yapamadı diye eleştir hakkın var ama , kaseti çekenleri bul dersen olmaz n burada durmak lazım önce bi fimli oynayanlara bir sormak lazım ne işin vardı orada diye onu sor ondan sonra da ne ndemiş büyügümüz Eline beline diline sahip ol sen Uçkuruna sahip olamyıyorsan senden milletvekilliğini bırak çoban bile olmaz de yoksa sen herkese kötü gözle bakarsın diye köye bile koymazlar. unutma hiç de kötüyü savunma lütfen!!!!!!!!!!!!!!!
Kaan  -  25.05.2011 - 0:48
MHPsiz MECLİS=anayasadan türk maddesinin kaldırılması. MHP siz meclis=apo nun cıkartılıp kurdistanın tamamen kurulması MHP siz meclis=sayın bop eş başkanın elinde emir aldıgı kişilerle parçalanıp yokı olmus bir ülke. Sen dersin kasetler cok ta umrumda giden gider bak.çekenlerde o işi yapanlar kadar ... yoksundur. onlar ayıklanır.mhp yi temsil eden kişiler değiller. ALLAH BU VATANA DA VATANA SAHİP CIKANLARIDA KORUR..
vatandaş  -  24.05.2011 - 18:10
aynı durumda AKPolsaydı en başta siz ve sizin gibiler AKPyi rezil ederdiniz hala anlamadınız mı AKP ve halk sizi umursamıyor ki bu konularda üzerinize gitmiyor cevabı sandıkta alacaksınız:))hasbel kader MHP iktidara gelse(allah muhafaza etsin)ben kızımı okula bile göndermem düşünün artık başımıza gelecekleri.9 senede ülke çağ atladı ama görecek göz hazmedecek vicdanları olanlar görür ayrı mesele.merak etmeyin zaten 13 haziran günü herkes ettiğini bulacak.
Yuksel Salem  -  24.05.2011 - 16:19
Bu kaset siyasi akpnin işinemi yarar sayın yazar eğer siz böyle düşünüyor iseniz siyaset yapıyorsunuz sadece. Birazda iğneyi insanın kendine batırması lazım.. Denız Baykal kasetle gitti chpnın oyları baykal zamanında %20 iken şimdi %30 oldu akp bunu neden yapsın bir söyleyin bakalım...
Profesör  -  24.05.2011 - 11:26
MHP'siz bir meclis göreceğiz inşallah bu sene. Bu tarz insanlar milletvekili olup da ne yapacak? Herhalde kasetlerden albümlere geçerlerdi.
  
  YAZARIN DİĞER YAZILARI
  
YAZARLAR Tüm Yazarlar
Sadettin KARALÖK
Dede BULUT
Başar ÖZDEMİR
Ömer ŞENGÜL
Sadettin KARALÖK
Hidayet DOĞAN
Sami GÜLER
Şadiye ERYILMAZ
  
 E-GAZETE E-Gazete Arşiv
  22 Kasım 2022 Salı
  
  
 ÇOK OKUNANLAR  
  
 
Sitemizden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tüm hakları saklıdır. 2010 - Tasarım ve kodlama :kergisi
Tel : 0318 224 34 34  -  E-mail : bilgi@kalehaber.net