26 Kasım 2022 Cumartesi
 
ANA SAYFA   KIRIKKALE WEB TV  
Haber Ara  
 
BAŞARILAR DİLERİZ
BAŞARILAR DİLERİZ
Vali Bülent Tekbıyıkoğlundan 24 Kasım Ziyareti
Vali Bülent Tekbıyıkoğlundan 24 Kasım Ziyareti
SİLAH OSB  TOPLANTISI YAPILDI
SİLAH OSB TOPLANTISI YAPILDI
EGİTİME ÖNEM VERİYORUZ
EGİTİME ÖNEM VERİYORUZ
  YAZARLARIMIZ
SES VER KIRŞEHİRLİ
07 Haziran 2011 Salı Bu yazı 38167 kez okunmuştur.
 
  
Yazı boyutu : 13 Punto 15 Punto 17 Punto 19 Punto

 

12 Haziran genel seçimleri ülkemiz için çok önemli bir yol kavşağıdır. Dünyada ki son günlerde ki güya özgürlük rüzgarları adı altında ki gelişmeler bu seçimlerin ne kadar önemli olduğunu bir kez daha göstermektedir.

Bu önemde ki bir seçime giderken iktidardakiler güçlerini kaybetmemek için ellerinden geleni yapacaklardır. Ve yapıyorlar da. Devletin her türlü imkanları bu seçim propagandasında kullanılmaktadır. Hükümet eliyle dağıtılan erzaklar, kömürler ve güya istikrar (!) devam etsin ki fasulyeler dağıtılmaya devam etsin politikası.

Kırıkkale’de ki seçim taktikleri de Türkiye’nin genelinden pek farklı değildir. Her türlü tehdit ve şantaj devam etmekte, insanların hür iradeleri, ile oy kullanmaları ve taraf belirlemeleri bile engellenmektedir.

Seçim sathında yaşadıklarımız bu düşüncelerimizi ispatlar mahiyettedir. İnsanların oyları üzerinde tahakküm kuranlar halkın seçme ve seçilme hürriyetine muhalefet etmektedirler.

Güneydoğuda biz biliyoruz ki PKK halka baskı yapıyor. DTP yönünde oy kullandırıyor. Ağalar ise halkın oylarının kendi tekelinde olduğu düşüncesiyle kendilerinden başkasının her hangi bir yere aday olmasını istemiyorlar. Güneydoğuda oluyor da bu olaylar sanki Kırıkkale’de yapmaya çalışmıyorlar mı ki olan olayların benzerleri maalesef bütün Türkiye’de oynanmaktadır.

Kırıkkale’de son günlerde seçim yaklaşırken özellikle bazı STK’lar aracılığı ile yapılan toplantıları takip etmekteyiz. Hemşeri dernekleri bazen açıklamalar yaparak bazı siyasi partileri desteklediklerini bildirirler bu desteğin ne kadar sağlıklı olduğu da tartışılır.

Hemşeri dernekleri aracılığı ile yapılan bu toplantılarda sanki o bölgenin oylarının tamamının kendi cebinde imiş gibi hareket ederler. Aslında bu hiç de öyle değildir.

En son AKP tarafından organize edilen Kırşehirliler toplantısında sanki bütün Kırşehirlilerin oyları kendi kontrollerinde imiş gibi hareket ediyorlardı.

Oysa ki Salı günü Sema düğün salonunda Kırşehirliler platformu tarafından organize edilen Kırıkkale’deki Kırşehirlilerin ses verdiği toplantı çok kişinin uykusunu kaçıracak cinstendir.

Her türlü baskı ve tehdit telefonlarına rağmen yüzlerce Kırşehirli hemşerim salonda idi. Ve 12 Haziran seçimlerinde oylarını niçin, hangi siyasi partiye kullanacaklarını açıkça ifade etmişlerdir.

Özellikle Kırşehirlinin gönlünde taht kurmuş olan Kaman Belediye Başkanı Erhan Talu Bey’in yaptığı veciz konuşma ile belediyecilikte başarının sırrının nerelerden geçtiğini çok iyi anladık.

Kırşehirlilerin oyları üzerinde sanki tek söz sahibi imiş gibi hareket edenler gördüler ki Kırşehirliler ne bir il teşkilatına ve yöneticisine mahkum, nede yıllardır kendi ile birlikte yerel seçimlerde kaybettiren belediye reisi adayına mahkumdurlar.

Kırıkkale’de oy kullanacak seçmen vekillerini hür iradesi ile belirleyecekler ve her zaman doydukları şehir için ülkesi için en iyisi yapacaklarına inancımız tamdır.

Her şeye rağmen ilimizde huzur içerisinde devam eden seçim sürecinin ülkemize hayırlar getirmesi temennisiyle.

Bu yazıyı paylaş      Sayfayı yazdır    
  YORUMUNUZU YAZIN
Isminiz
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
 
  
Açiklama :

Yorum yazarken lütfen küfür, hakaret ve suç unsuru teskil edecek ifadeler kullanmayiniz. Bu tür yorumlar editörlerimiz tarafindan onaylanmamaktadir.

  
  YORUMLAR
Kırıkkaleli  -  07.06.2011 - 14:51
Sayın yazar, ilimizde Keskinliler, Çukurlular, Kırşehirliler, Ahalı vs. ayrışması olduğunu bilmeyen yok. Bunların toplantıları ise partilerin birer gövde gösterisine dönüştüğünü biliyoruz.AKP nin düzenlediği kendi reklamı için diğeri ise karşı hamle olarak MHP nin düzenlediği platformdur.Her parti seçim öncesi kamuoyu önünde kendini güçlü göstermeye çalışıyor.Her iki platform AKP ve MHP nin gövde gösterisiydi.Hangisinin başarılı olduğu 13 haziranda hem Kırıkkale hemde Türkiye genelinde görülecektir.İlimiz ve Ülkemiz için kimler hayırlı ise onlar kazansın.
  
  YAZARIN DİĞER YAZILARI
  
YAZARLAR Tüm Yazarlar
Sadettin KARALÖK
Dede BULUT
Başar ÖZDEMİR
Ömer ŞENGÜL
Sadettin KARALÖK
Hidayet DOĞAN
Sami GÜLER
Şadiye ERYILMAZ
  
 E-GAZETE E-Gazete Arşiv
  22 Kasım 2022 Salı
  
  
 ÇOK OKUNANLAR  
  
 
Sitemizden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tüm hakları saklıdır. 2010 - Tasarım ve kodlama :kergisi
Tel : 0318 224 34 34  -  E-mail : bilgi@kalehaber.net