27 Ekim 2021 Çarşamba
 
ANA SAYFA   KIRIKKALE WEB TV  
Haber Ara  
 
Kırıkkale Savunma Sanayiinin Lokomotif Şehri
Kırıkkale Savunma Sanayiinin Lokomotif Şehri
11 Yıldır İhtiyaç Sahiplerinin Yardımına Koşuyor
11 Yıldır İhtiyaç Sahiplerinin Yardımına Koşuyor
Dünyanın en kaliteli tuzunu üretiyoruz
Dünyanın en kaliteli tuzunu üretiyoruz
Yapılandırma Borçlarının İlk Ödemeleri Başladı
Yapılandırma Borçlarının İlk Ödemeleri Başladı
  YAZARLARIMIZ
BALKON KONUŞMASI
13 Haziran 2011 Pazartesi Bu yazı 24756 kez okunmuştur.
 
  
Yazı boyutu : 13 Punto 15 Punto 17 Punto 19 Punto

 

Zat-ı Âliniz bu satırları okurken seçim anlamında her şey bitmiş ortalık dinginleşmiş olacak. Duyarsız vatandaşlar dünü herhangi bir Pazar günü düşünerek uyumuş kalmış, kalkmamış, tembellik etmiş, sabahı öğlen etmiş ve kahvaltısını öğlen yemeği ile karıştırmış.

Toplamış çoluk çocuğunu çalıştırmış arabasını ve doğru kayınpederlere gitmiş. Onları da almış (kız tarafını alınmış. Erkek tarafı bu durumlarda pek alınmaz onlar kendi imkânları ile gitsin denir ) sürmüş piknik alanına.

Tavuklar, etler olmadı patlıcan koyulmuş mangalın üzerine ve pikniğin tüm gerekleri yerine gelmiş. Ne eşine ne oğluna ne kızına oy vermenin bir vatandaşlık görevi olduğunu, oy veren insanın eleştiri hakkını kullanabileceğini, ülkenin gereği için sandık başına gidilmesi gereğini anlatmamış.

Diğeri de kalkmış oyunu vermiş, bu ülkenin bekasını kimde görüyorsa ona mührü basmış ve gönül rahatlığı ile eşinin koluna girip, evine giderken sıcak ekmeği de fırından alıp kahvaltıya oturmuş.

Çayını yudumlarken okuduğu gazetesinde siyasi haberlerin olmaması nedeniyle haberleri bir başka dikkatle ve zevke okumuş.

Sabah namazından sonra görevli olduğu okullarda, katlarda, sandıklarda, gelen döner ekmeği bile zor yiyerek partide ki görevini yapan siyasi vatandaşın durumu ayrı.

Yada milletvekili ile atlayıp arabasına okul okul gezen daha fanatikler konumuzun dışında. Neyse; Akşam olmuş ve az siyasiler televizyon başına çok siyasiler ya parti binasına veya kulisin bol olduğu lokantalara kahvehanelere oturmuş başlamış siyasetin kafasına vurmaya.

İlk sonuçlar gelmeye başladığında asılan suratlar veya gülen yüzlerle gece yarısı edilmiş. Resmi sonuçlar gelmeden partilerin sonuçları daha hızla akmış ve nihayete erilmiş.

Basınında sonucu vermesiyle seçimin galibi belli olmuş ve lider balkona çıkmış konuşmuş durumda bu yazıyı okuduğunuzda.

Kim konuştu bilmiyorum ama inşallah birlik ve beraberlikten söz etmiştir. İnşallah tek vücut olmaktan, başarıyı birlikte yakalamaktan ve her kesimin her kesin lideri olacağından söz etmiştir.

Kırıkkale için zafer konuşması yapanlar da inşallah bir olmaktan, bu memleket için taş üstüne taş koyanları kucaklayacağını ve herkesin fikrini alacağını öyle ve ölesiye Kırıkkale için çalışacağını söylemiştir. Bilmiyorum tüm bunlar olacak mı? Olmuştur eminim olmuştur.

İnşallah seçilenler etraflarına doluşan virüslerden çabuk sıyrılıp samimi ve içten bir şekilde vatana millete devlete ve seçilmiş oldukları seçim bölgelerine faydalı olmak için çalışırlar.

Dileğimiz bu elbet.

Selam ve dua ile…

Bu yazıyı paylaş      Sayfayı yazdır    
  YORUMUNUZU YAZIN
Isminiz
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
 
  
Açiklama :

Yorum yazarken lütfen küfür, hakaret ve suç unsuru teskil edecek ifadeler kullanmayiniz. Bu tür yorumlar editörlerimiz tarafindan onaylanmamaktadir.

  
  
  YAZARIN DİĞER YAZILARI
  
YAZARLAR Tüm Yazarlar
İsmail Dursun Kuzucu
Yener Kazan
Nesrin Bulat
Kamil Öcal
Şevket ÖZSOY
MESUT ARLIER
  
 E-GAZETE E-Gazete Arşiv
  27 Ekim 2021 Çarşamba
  
  
 ÇOK OKUNANLAR  
  
 
Sitemizden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tüm hakları saklıdır. 2010 - Tasarım ve kodlama :kergisi
Tel : 0318 224 34 34  -  E-mail : bilgi@kalehaber.net