05 Temmuz 2020 Pazar
 
ANA SAYFA FOTO GALERİ KIRIKKALE WEB TV İLÇE-BELDE HABERLERİ
Haber Ara  
 
Şehit Aileleri ve Gaziler Abone Açım Ücreti Alınmayacak
Şehit Aileleri ve Gaziler Abone Açım Ücreti Alınmayacak
Sistemler Değerlendirildi
Sistemler Değerlendirildi
Saran'ın Gönlü Zengin
Saran'ın Gönlü Zengin
3 Temmuz Şehitleri Unutulmadı
3 Temmuz Şehitleri Unutulmadı
  YAZARLARIMIZ
VEBAL SİZDE ARTIK
21 Haziran 2011 Salı Bu yazı 24905 kez okunmuştur.
 
  
Yazı boyutu : 13 Punto 15 Punto 17 Punto 19 Punto

 

Seçim kampanyası boyunca defaten dinleyip takdir ettiğim konuşmasında; Dünün aday adayı ve adayı bugününse artık mazbatasını almış Milletvekili olan Oğuz Kağan Köksal sürekli “bizi seçer meclise gönderirseniz vebali bize yüklemiş olursunuz, bizde vebalden korkarız. Korkunca da vatan için Milet için memleket için çalışırız” dedi.

Konuşmasını espriler ile süsleyerek dinleyicilerini etkisi altına alan çok önemli liderlerden olan Rahmetli Erbakan hocanın bu taktiğini uyguladığı görülen Köksal’a bu millet vebali yükledi.

Bakan olmanın ağırlığını her ortamda hissettiren ve kampanya boyunca konuşmalarında ağır, vakur, projeleri ile Ankara’dan gelip Kırıkkale’ye çok şeyler katacağı hissini uyandıran Profesör Beşir Atalay’da vebalden korktuğunu her fırsatta söyledi.

Bu necip millet Beşir Atalay’a da bu vebali yükleyerek Büyük Millet Meclisi vizesini verdi.

Gençliğinin vermiş olduğu dinamizmi seçim süresince çalmadığı kapı bırakmayarak gösteren ve ardında kampanya yardımcısı olarak gezenlere tur bindiren Ramazan Can’da kıldığı her vakit namazdan sonra yaptığı sohbette haktan korktuğunu vebalden çekindiğini söyledi.

Kadirşinas milletimiz ülke genelinde olduğu gibi Kırıkkale’de de Akparti’ye büyük teveccüh göstererek ülke yönetimi için vize verdi. Hatta Kırıkkale’de bu vize katmerli oldu ve tüm Akparti adayları Milletvekili olarak Kırıkkale’nin temsilcisi niyetiyle Ankara’ya gönderildi.

Şimdi Kırıkkale halkı görevini yaptı ve vebali iktidar milletvekillerinin omuzlarına yükledi. Yani topu onlara yuvarladı.

Sıra bu vebalin altına giren ve memleket için çalışacağına söz veren vekillerde ve gol pası onlarda.

Geçen gün Akparti milletvekilleri teşkilatın önde gelenlerine teşekkür yemeği verdiler ve bu sorumluluğu üzerlerine aldıklarını ve ellerinden geleni yapmak için kolları sıvadıklarını anlattılar.

Doğrusunu isterseniz seçimin bitim neticenin alındığı andan itibaren tebrik ettik vekilleri ve beklemeye başladık. Bizi arayıp “uzun süredir koşturuyoruz ve sizde bizimle birlikteydiniz, size özellikle teşekkür ederiz. Bazıları gibi sözde siyaset yapmadınız” demelerini bekledik. Bu yemek vesilesi ile başta İl başkanı olmak üzere tüm vekillerin takdir edici konuşmalarına konu olduk. Grubumuz ve şahsımız adına güzeldi ve memnun olduk.

Bu yemekte plaket ve çeşitli hediyeler ile ödüllendirilen teşkilatın çeşitli üyeleri oldu. İnsanoğlunun nefsinde vardır takdir edilmek ve haklı olarak bu insanlar bu ödülü hak ettiler. Ancak bu ödüle başkaları da layıktı. Yani ilave olarak bunlarında şifahi takdir veya manevi değeri büyük materyallerle ödüllendirilmesi gerekiyordu. Bunların başında seçim boyunca canla başla koşturan ilçe Belediye başkanları ve İlçe başkanları vardı. Bazı il ve ilçe yönetim kadrosundan personeller vardı. Bunlar galiba gözden kaçtı. Takdir yetkisini kullanan yöneticilere bir kez daha hatırlatmakta fayda var. Unutmayın ilçeleri ve yöneticilerini.

Asıl konumuza dönersek bu yemekte tekrar vekiller dile getirdi ve vebali yüklendiklerini anlattılar. Emaneti canla başla taşıyacaklarını ve bu vebali gereğini yerine getireceklerini anlattılar.

Bizde “vebal sizde artık” buyurun gereğini yapın. Diyoruz. Yapın ki sözünüz yerde kalmasın, şapkanız alnınızı kapamasın, göğsünüz aşağı düşmesin diyoruz.

Selam ve dua ile…

Bu yazıyı paylaş      Sayfayı yazdır    
  YORUMUNUZU YAZIN
Isminiz
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
 
  
Açiklama :

Yorum yazarken lütfen küfür, hakaret ve suç unsuru teskil edecek ifadeler kullanmayiniz. Bu tür yorumlar editörlerimiz tarafindan onaylanmamaktadir.

  
  
  YAZARIN DİĞER YAZILARI
  
   
 
YAZARLAR Tüm Yazarlar
Şuayip Bütün
Pınar Taşçı YIKILMAZ
Başar Özdemir
Nusret Kılıç
Kırlangıçoğlu Oktay
  
 E-GAZETE E-Gazete Arşiv
  01 Temmuz 2020 Çarşamba
  
  
 ÇOK OKUNANLAR  
  
 
Sitemizden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tüm hakları saklıdır. 2010 - Tasarım ve kodlama :kergisi
Tel : 0318 224 34 34  -  E-mail : bilgi@kalehaber.net