28 Haziran 2022 Salı
 
ANA SAYFA   KIRIKKALE WEB TV  
Haber Ara  
 
Dışa Bağımlılığı Ortadan Kaldıracak
Dışa Bağımlılığı Ortadan Kaldıracak
Meslek lisesinde ekmek üretimi başladı
Meslek lisesinde ekmek üretimi başladı
Başkanım Mahallemde, Başkana Soruyorum
Başkanım Mahallemde, Başkana Soruyorum
Türkiye Şampiyonu Sporculardan İl Müdürüne Ziyaret
Türkiye Şampiyonu Sporculardan İl Müdürüne Ziyaret
  YAZARLARIMIZ
Kırıkkale’nin Kavşakları
27 Haziran 2011 Pazartesi Bu yazı 61284 kez okunmuştur.
 
  
Yazı boyutu : 13 Punto 15 Punto 17 Punto 19 Punto

 

Hep övündüğümüz ve cümlemize başlarken Cumhuriyet şehri dediğimiz Kırıkkale maalesef cumhuriyetle birlikte orta Anadolu’da iş merkezi, cazibe merkezi olması sebebiyle hormonlu bir şekilde kısa sürede büyümüştür.

Bugünkü sıkışıklığın özellikle trafikteki karışıklığın müsebbibi olarak sadece mevcut yönetimi suçlamak haksızlık olur kanaatindeyim.

Ama bunun yanında iki dönemdir hem genelde hem yerelde iktidar olan AKP’nin Kırıkkale’ye hiçbir gölgesinin dokunmadığını da biliyoruz

Şehrin işsizlik, göç fakirlik gibi sorunlarını geçtikten sonra en büyük sorunu trafik olduğunu biliyoruz.

Yıllardır köy mantığıyla ileri görüşten, modern şehircilik anlayışından uzak yönetilmiştir. Son sekiz yıldır da varlığıyla yokluğu belli olmayan bir yönetimle karşı karşıyayız.

Yerel seçim vaatlerinde önemli kavşaklara alt geçit sözü veren belediyede herhangi bir hareketlilik gözlenmemektedir.

Kırıkkale’nin trafik problemlerinin en başında özellikle önemli kavşaklar gelmektedir. Terminal bölgesindeki Kayseri yol ayrımı kavşağı gazetemizde de sık sık haber olarak çıkmasına rağmen bir türlü çözülememesi çok garip olmakta birlikte bu kavşak bir çok hemşerimize maalesef mezar olmuştur.

Etiler kavşağına alt geçit, Karşıyaka demir yolu geçişine alt geçit hepten unutuldu. Merkezde emniyet müdürlüğünün önündeki kavşak günün her saatinde sürücülere sıkıntı oluşturmakta hele mesai bitiminde tam bir kargaşa ve millet caddesinden doğu caddesine doğru gidiş tamamen tıkanmaktadır. Bu kavşağa Trafik ışığı veya trafik polisi bulundurulmalı hatta alt geçit yapılmalıdır.

Eski rektörlüğün önündeki kavşak ise bu saydığımız kavşaklar içerisindeki en sıkıntılı kavşaktır. Rektörlük binası sanki yolun içine girmiş sürücülerin görüş açısını daraltmaktadır. Bu kavşağa girenlerin yavaşlamasını sağlamak için çeşitli tedbirler alınmalıdır.

En son Salı gecesi rektörlük kavşağında sorumsuz bir sürücü yüzünden meydana gelen kazada Ece bebek annesinin kucağından cennete gitti. Ateş düştüğü yeri yakıyor. daha fazla canlarımız yanmasın diye bu soruna şehrin yöneticileri bir an önce çözüm bulması gerekmektedir.

Kırıkkale’den çıktıktan sonra hangi yöne giderseniz gidin karşımıza çıkan ilk şehirde ana caddelerdeki alt geçit ve üst geçitlerle trafik ışıkları bile ortadan kalkmış, yollar daha güvenli hale getirilmiş. Başka şehirler bunu becerirken bizim şehrimizin neyi eksik bu hususu okuyucularımın takdirine bırakıyorum.

Trafik kazalarının büyük bir bölümünün insan hatası yüzünden olduğunu biliyoruz. Fakat hata yapmaya meyilli olan insanı çeşitli teknik ve ilmi yollarla en az hata yapar hale getirmek yöneticilerimizin görevi olsa gerektir.

Bu yazıyı paylaş      Sayfayı yazdır    
  YORUMUNUZU YAZIN
Isminiz
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
 
  
Açiklama :

Yorum yazarken lütfen küfür, hakaret ve suç unsuru teskil edecek ifadeler kullanmayiniz. Bu tür yorumlar editörlerimiz tarafindan onaylanmamaktadir.

  
  YORUMLAR
Koray  -  27.06.2011 - 19:57
Şevket Bey, ilk defa bir yazınızda doğrudan mevcut yönetimi suçlamıyorsunuz. Hakikaten şaşırdım. Çünkü yazılarınızın hemen hepsinde konusu ne olursa olsun mutlaka mevcut yönetimi suçlayacak bir şeyler yazıyordunuz. Şimdi burda suçu sadece mevcut yönetim değil, başka birilerinin de olduğunu belirtmişsiniz. Sayın yazar, rica etsek, üzerini ortülü geçtiğiniz başka suçlular kimler onlarıda kamuoyuna açıklarmısınız? cevabınızı bekliyoruz.Saygılar.
KIRIKKALEYİ SEVİYORUM  -  27.06.2011 - 13:28
Maalesef Kırıkkalemiz belirtilen gibi hiç bir dönemde doğru dürüst bir çivi çakılmamıştır.Orta anadolunun en geri şehri konumundadır.Maalesf Kırıkkalemiz yapısı itibariyle bir köyü görünümden yönetimlerden dolayı çıkamamıştır.Hala bazı siteleri okursanız Kırıkkale hakkındaki yorumlara-1-Kurtlar vadisinin canlı olarak çevirildiği kent-2-Kadınların belirli bir vakitten sonra sokağa çıkamadığı kent-3-kabadayıların kenti-4-Mega Köy-Dünyanın en büyük köyü-5-En az parkı - En az Piknik Yeri ve En az yeşilliği olan Toplumsal bilinç hepimizde daha ileri seviyelerde olmalıdır.Balık baştan kokar mutlaka derler evet yönetenler bana görede yönetmeyi bilmiyor ve bu şehre hizmet gelmiyor getirilmiyor-getirilemiyor İnsanlar kısmında bizimde kendimizi düzeltmemiz lazım değilmi? Hala eşiyle birlikte giden insanlara üç beş kişi bir araya gelince omuz vurup kabadayılık yapanları nasıl düzelteceğiz. Belki Memleketimiz olduğundan hep diyoruz orta anadolunun mert insanlarının yaşadığı şehri diye-seviyoruz şehrimizi kötülükle kötü olarak değil bu şehre gelen herkes tarafından iyi olarak bilinmesini istiyoruz- N O T= Çorum Kırıkkalemize göre gelişmiş bir şehir-Lakin ne çöp bidonlarını kaldırabildiler ne bir tane üst geçit ne bir tane alt geçit var o da ilginç yalnız Belediyesi bana göre çok iyi çalışıyor.Bunuda belirtmek istiyorum
  
  YAZARIN DİĞER YAZILARI
  
YAZARLAR Tüm Yazarlar
Kamil ÖCAL
Yener KAZAN
Sami GÜLER
Şadiye ERYILMAZ
Müfit ASLAN
Ahmet ULUSOY
Dede BULUT
Hidayet DOĞAN
  
 E-GAZETE E-Gazete Arşiv
  28 Haziran 2022 Salı
  
  
 ÇOK OKUNANLAR  
  
 
Sitemizden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tüm hakları saklıdır. 2010 - Tasarım ve kodlama :kergisi
Tel : 0318 224 34 34  -  E-mail : bilgi@kalehaber.net