05 Temmuz 2020 Pazar
 
ANA SAYFA FOTO GALERİ KIRIKKALE WEB TV İLÇE-BELDE HABERLERİ
Haber Ara  
 
Şehit Aileleri ve Gaziler Abone Açım Ücreti Alınmayacak
Şehit Aileleri ve Gaziler Abone Açım Ücreti Alınmayacak
Sistemler Değerlendirildi
Sistemler Değerlendirildi
Saran'ın Gönlü Zengin
Saran'ın Gönlü Zengin
3 Temmuz Şehitleri Unutulmadı
3 Temmuz Şehitleri Unutulmadı
  YAZARLARIMIZ
ÇOK GÜZEL HAREKETLER
08 Temmuz 2011 Cuma Bu yazı 20642 kez okunmuştur.
 
  
Yazı boyutu : 13 Punto 15 Punto 17 Punto 19 Punto

 

Şükürler olsun maddi bir kazanç sağlamadığım, elektriğini, suyunu, ev sahibim daha doğrusu dükkan sahibim Erol Tekin’in karşıladığı, dükkan kirasını Güventürk inşaatın sahibi amcaoğlunun karşıladığı, interneti Erdoğan ağabeyin hallettiği siyasetin en hararetlisinin yapıldığı büromda otururken bizzat davetiyeyi kendisi getirme inceliğinde bulunan Ercihan Çakmak geldi.

Yok, o kadarda beleş yaşamıyoruz canım. İkramlar bizden oluyor büroda. Valla Allah gelip gidenden eksik etmesin. Allah hepsinden tek tek razı olsun. Ama bir kira kadar da ikram parası veriyoruz o büroda. Hayır, zorumuza gittiğinden değil sadece emekli bir adam için bu harcama yüklü oluyor. İmecenin en güzelini yapıyoruz bu büroda. Bunu anlatmaya çalıştığım için detaylarını yazma gereği duydum. Biz birlikte olmanın en güzelini yaşıyoruz.

Gelelim ziyaretçimize. Ercihan bey kale medya grup başkanı. Kısa zamanda kurulan internet sitesi ile ismini duyuran sonra gazetesini çıkararak atılıp yapan kale medya grubu, ardından internet habercililiğine ilave olarak görüntülü haberciliğe el attı yani veb tv olayını başlattı ve başardı.

Vatan tv gibi ulusal yayın yaparken Kırıkkale’ye önem veren ve buradan canlı yayınlarla Kırıkkale televizyonu gibi çalışan bir kanalın temsilcisi oldular ve haftada bir saat yayın hakkını kullanan kale medya grubu bu konudaki başarısını da ciddi şekilde kanıtladı.

İşte bu grubun başkanı kale medyada yazan köşe yazarlarını bir araya getireceğini ve tanıştıracağını söyledi.

Yirmiye yakın köşe yazarı bir araya geldi. Güzel bir organizasyondu. Karşılamada kale medyanın güler yüzlü personelinin sıcaklığı güzeldi. Yemek öncesi ayaküstü gelenin katıldığı bahçe sohbeti güzeldi.

Gösterilen Kırıkkale’de basın konulu slâyt gösterisi güzledi. Medyanın önemi ve Kırıkkale’nin gelişimi konulu ve kale medya geçmişi gösterileri önümüzdeki ordövr tabağını unutturacak kadar güzledi. Grup başkanı Ercihan Çakmak’ın konuşması ve herkesin fikrine saygı duyucu ve özgürlükçü basın anlayışına vurgu yaptığı metnin içeriği güzeldi.

Kırıkkale basınında kimi yeni kimi eski köşe yazarlarının tanışma konuşmaları güzeldi. Yeni tanışmada bile ilk sözlerden sonra düşüncelerin çeşitliliği güzeldi.

Kırıkkale’ye hizmet gönüllüsü oldukları belli olan, yaşadıkları ile ve üzerindeki yaşadığı topluma ve milletine hizmet etme sevdalı olan insanların beyin jimnastiği yapıyor olması güzeldi. Güzel düşünülmüş üzerinde logosu bulunan kalemlerin şık paketlerle hediye ediliyor olması güzledi.

Şahsıma özgü biraz gurur, biraz şımarmanın olduğu toplantı sonrası cidden Kırıkkale’de yazılarına değer verdiğim köşe sahiplerinin yanıma gelip tanışıp, yazılarımı takip ettiklerini ve hatta bazılarının övgünün ötesine geçip “en”lerden olduğumu söylemesi ayrı bir güzledi. Hepsi bir yana Kırıkkale basınına örnek olacak bu davranış güzeldi. Çok güzel hareketti. Maddi bir beklentisi olmadan fikirlerini paylaşan ve bazen bir yazı için bir günü iki günü giden insanlara destek olup, onur vermek çok güzel hareketti.

Dilerim diğerleri de bunu örnek alır ve emek verenlerini bir plaket, bir belge ile ödüllendirir. Zira insanların ruhunda onore edilmek hep olmuştur.

Teşekkürler öncü olan kale medya ve onun başta başkanı olmak üzere tüm emek veren güzel insanları.Selam ve dua ile…

Bu yazıyı paylaş      Sayfayı yazdır    
  YORUMUNUZU YAZIN
Isminiz
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
 
  
Açiklama :

Yorum yazarken lütfen küfür, hakaret ve suç unsuru teskil edecek ifadeler kullanmayiniz. Bu tür yorumlar editörlerimiz tarafindan onaylanmamaktadir.

  
  
  YAZARIN DİĞER YAZILARI
  
   
 
YAZARLAR Tüm Yazarlar
Şuayip Bütün
Pınar Taşçı YIKILMAZ
Başar Özdemir
Nusret Kılıç
Kırlangıçoğlu Oktay
  
 E-GAZETE E-Gazete Arşiv
  01 Temmuz 2020 Çarşamba
  
  
 ÇOK OKUNANLAR  
  
 
Sitemizden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tüm hakları saklıdır. 2010 - Tasarım ve kodlama :kergisi
Tel : 0318 224 34 34  -  E-mail : bilgi@kalehaber.net