26 Kasım 2022 Cumartesi
 
ANA SAYFA   KIRIKKALE WEB TV  
Haber Ara  
 
BAŞARILAR DİLERİZ
BAŞARILAR DİLERİZ
Vali Bülent Tekbıyıkoğlundan 24 Kasım Ziyareti
Vali Bülent Tekbıyıkoğlundan 24 Kasım Ziyareti
SİLAH OSB  TOPLANTISI YAPILDI
SİLAH OSB TOPLANTISI YAPILDI
EGİTİME ÖNEM VERİYORUZ
EGİTİME ÖNEM VERİYORUZ
  YAZARLARIMIZ
KALEHABER
08 Temmuz 2011 Cuma Bu yazı 37340 kez okunmuştur.
 
  
Yazı boyutu : 13 Punto 15 Punto 17 Punto 19 Punto

 

Gazeteci doğru bildiğini, cesurca hiçbir etki altında kalmadan yazabilen kişidir. Meslek onurunu ile birlikte kendi onurunu da ancak bu şekilde koruyabilecektir. Bu sebeple gazetecilik işi zor zanaattır. Yirmi dört saat haberin peşinde koşacaksın, yılmayacaksın, yorulmayacaksın, korkmayacaksın gerçekten zor iş bu. Bu sebeple basın camiasını tebrik etmemek, saygı duymamak elde değil.

Hele yerel gazeteci olmak, gazete sahibi olmak, köşe yazarı olmak ulusal basından hem maddi hem de manevi açıdan çok daha güç bir iş. Yerel basının sorunları anlatılır gibi değil, devlet desteğinin olmaması, abone ve reklam bulamamaları kalifiye eleman sıkıntısı gibi sorunlara rağmen bu işi bir nefer gibi görev addedip sonuna kadar götürmeye çalışan gazete sahiplerinin olması bizi bu konuda ümitvar yapıyor.

Yayın hayatına başladığı günden itibaren ilkeli, seviyeli, tarafsız gazeteciliğin en önemli temsilcilerinden biri olarak Kırıkkale basınında önemli bir yere oturan Kalehaber ailesi fertleri gazete sahibinden, çalışanlarına, köşe yazarlarına kadar tam kadro bu hafta bir yemekte bir araya geldiler.

Yıllardır Kırıkkale basınının içinde yer alan Ercihan Bey, Kalemedya grubu ile Kırıkkale’de basının bütün alanlarında yerini başarı ile almıştır. Basın alanında ilklerin temsilcisi olarak Yazarlarla istişare toplantısı güzel bir organizasyon idi.

Bu istişarede yazarlar gerek Kırıkkale, gerek yerel basın, gerekse Kalehaber ailesi ile ilgili düşüncelerini ortaya koydular. Kırıkkale basın tarihi ile ilgili slayt izleyerek Kırıkkale’de basın olarak nereden nereye geldiğimiz daha iyi gördük.

Toplumun her kesiminden, farklı dünya görüşlerine mensup, birikimi, bilgisi ile yaşadığı şehir ve ülkesine katkıda bulunmak isteyen köşe yazarları ortaya koydukları meseleler ve çözüm yolları ile entelektüel bir ortam meydana getirmişlerdir. Böyle bir topluluktan muhakkak surette şehrin yöneticileri istifade etmelidirler.

Tarafsız gazetecilik yaptığını ifade eden Ercihan Bey, aynı zamanda Kalehaber’in yayın ilkelerini ülke birlik ve bütünlüğü, bayrağımız, Atatürk ilke ve inkılaplarına bağlı gericiliğe geçit vermeyen bir çizgiden ibaret olduğunu belirtti.

Gazete’nin köşe yazarları aslında köşe taşlarının hemfikir oldukları bir hususta gazetenin yayın politikasında özgürlükçü bir ortamın olması ve hiçbir yazarın yazılarına müdahale edilmemesidir. Yazar arkadaşlarımızın fikirlerine saygı gösterilmesi onları daha fazla üretmeye sevk etmektedir. Yazarlarımızın yine hemfikir oldukları diğer bir konu ise Kırıkkale’nin faydasına neler yapılabilir düşüncesi ki bu anlamda ortaya çıkan ortak görüş şu oldu. Yerel basının gücünden söz edilerek Kırıkkale için taleplerimizi ısrarla tekrarlarsak gerçekleştirebileceğimiz görüşü kabul gördü.

Basın tabiî ki yanlışları tenkit etmeli ama aynı zamanda teklif etmesini de bilmelidir. Gerçeği karşısında biz hem şehrin yöneticilerini eleştirirken aynı zamanda bunun karşısında neyin yapılması gerektiğini de söyleyebilmeliyiz.

Gerek basın gerekse diğer iş sahalarında çalışma azmi, dürüst tavrı, dostluğu ile çevresinin gönlünü kazanmış olan Ercihan Bey’in ve gece gündüz demeden onunla birlikte koşuşturan genç ekibinin başarılarının devamını diliyorum.

Bu yazıyı paylaş      Sayfayı yazdır    
  YORUMUNUZU YAZIN
Isminiz
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
 
  
Açiklama :

Yorum yazarken lütfen küfür, hakaret ve suç unsuru teskil edecek ifadeler kullanmayiniz. Bu tür yorumlar editörlerimiz tarafindan onaylanmamaktadir.

  
  
  YAZARIN DİĞER YAZILARI
  
YAZARLAR Tüm Yazarlar
Sadettin KARALÖK
Dede BULUT
Başar ÖZDEMİR
Ömer ŞENGÜL
Sadettin KARALÖK
Hidayet DOĞAN
Sami GÜLER
Şadiye ERYILMAZ
  
 E-GAZETE E-Gazete Arşiv
  22 Kasım 2022 Salı
  
  
 ÇOK OKUNANLAR  
  
 
Sitemizden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tüm hakları saklıdır. 2010 - Tasarım ve kodlama :kergisi
Tel : 0318 224 34 34  -  E-mail : bilgi@kalehaber.net