17 Ekim 2021 Pazar
 
ANA SAYFA   KIRIKKALE WEB TV  
Haber Ara  
 
Yerel Medya Çalışıyor
Yerel Medya Çalışıyor
Sözleşmeli İdareci Uygulamasına Son Verilsin
Sözleşmeli İdareci Uygulamasına Son Verilsin
6. Türk Dünyası Belgesel Film Festivali Ödülleri
6. Türk Dünyası Belgesel Film Festivali Ödülleri
Müstakil Evde Yangın !
Müstakil Evde Yangın !
  YAZARLARIMIZ
KUTLAMAK GEREKİYOR
12 Temmuz 2011 Salı Bu yazı 30383 kez okunmuştur.
 
  
Yazı boyutu : 13 Punto 15 Punto 17 Punto 19 Punto

 

Siyasetin yemin krizine kilitlendiği bu günlerde ulusal haberlerden ve yorumlardan çıkarak yereldeki sorunlara bir göz atalım dedik ve bir önceki yazımızda iki üç birimin hatasından söz ettik.

Tabi ki bu arada doğru yapılanları da örneklendirdik ve onları sütunlarımızda tebrik ettik. Biz sadece bizlere yapılıyor diye yazmadık bu haksızlıkları ama gördük ki gerçekten bu garabet işlerden çok sıkılan varmış, çok dertlenen varmış.

Bize bir yolla ulaşıp sadece onlar değil, şurada da sıkıntı var, buda ilgilenmiyor, oda yanlış yapıyor diye pek çok örnek geldi.

Gelen örnekler belediye birimlerinden de var müdürlüklerden de var. Hatta sivil toplum ve esnaflardan bile var.

Demek oluyor ki işini canla başla yapmayanlar toplum içerisinde kabul görmüyorlar ve en azından içten eleştiriye maruz alıyorlar. Dışından dile getirilme imkânı olduğunda da dışa vuruluyorlar. Burada eksikliklerini görüp yerinde ikaz eden tüm aymazların amir, müdür ve başkanlarına teşekkür ediyorum.

Elbet her amir astının her eksiğini göremez. Her dakika başında bekleyemez. Ancak şikayet geldiğinde değerlendirmeyi de yapması gerekiyor.

Bu anlamda bu satırları yazmadan önce arayıp, nedir bu işin aslı kim bu kabilinden soran Belediye Başkan yardımcılarımız tebrik etmek gerekiyor. İşte amirlik bu, işte ilgi bu değimlidir? Halil Danacı başkanın her zaman ki yarı ciddi yarı esprili haliyle “abi Belediyeden biri mi bunlar, bir uğrasan da değerlendirsek, vatandaşın memnuniyeti için biz ter dökerken bunlar belediyedense bizi kötülemeye ne hakkı var” sözleri gerçeğin aynasını teşkil ediyor.

Zira ne kadar çalışırsan çalış senin hizmetlerini senin elinde olmayan birilerinin baltalaması hiçte hoş olmasa gerek.

Kırıkkale’mizde güzel şeylerde oluyor. Kırıkkale’den üç vekili Ankara’ya gönderirken en azından birinin olmazsa ikisinin bakan olmasını arzuluyorduk. Aslında gönlümüzden geçen neden üçü de olmasın dı?

Beşir Atalay’ın Başbakan yardımcısı olması sevinçle karşılanırken üst üste güzel haberler geldi. Oğuz Kağan Köksal’ın Milli savunma komisyon Başkanlığına seçilmesi hemen ardında da Ramazan Can’ın grup içerisinde etkin görev almış olması Kırıkkale için yabana atılmayacak bir gelişmedir.

En güzeli de Vekillerin tebrik mesajlarına veya aradığınızda ulaşılmadığında geriye dönüp tebrikinizi kabul etmesidir. Vekil Ramazan Can’ın “büyük görev değil” demesi ve mütevazı bir şeklide karşılaması, ardından da “abi tüm arkadaşlara tek tek selam söyleyin, arkadaşlar benim için çok önemli” diye selamını iletmemizi istemesi ayrı bir incelikti.

Binaenaleyh Memleketimizde hatalı işler olduğu kadar, güzel şeylerde oluyor. Bu güzel şeyleri sağlayan insanları da tebrik etmek gerekiyor. Bu nedenle bu güzellikleri sağlayanları vekil olsun, başkan olsun, amir olsun, müdür olsun kutlamak doğruya ve güzele açılan bir kapı olsa gerek. Pek çok güzellikleri memleketimin yaşaması ve yanlışların minimum olması dileğimizdir.

Selam ve dua ile…

Bu yazıyı paylaş      Sayfayı yazdır    
  YORUMUNUZU YAZIN
Isminiz
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
 
  
Açiklama :

Yorum yazarken lütfen küfür, hakaret ve suç unsuru teskil edecek ifadeler kullanmayiniz. Bu tür yorumlar editörlerimiz tarafindan onaylanmamaktadir.

  
  YORUMLAR
Edirne Kırıkkale hattı  -  14.07.2011 - 11:08
Bizim oraların kaybettiği nokta ne biliyormusunuz sevgili yazar ve sevgili hemşerilerim. Bizler iyi niyetliyiz samimi insanlarız.kiseyi şikayet etmeyi beceremiyoruz.Kimseyi takdir etmeyide bilmiyoruz. İyiye iyi deyip yüceltmek lazım. kötüye ise kötü demek lazımki kendini düzeltsin.Edirneden selam olsun Memleketime.
  
  YAZARIN DİĞER YAZILARI
  
YAZARLAR Tüm Yazarlar
Yener Kazan
Kamil Öcal
MESUT ARLIER
Şevket ÖZSOY
Hakan Öztürk
  
 E-GAZETE E-Gazete Arşiv
  16 Ekim 2021 Cumartesi
  
  
 ÇOK OKUNANLAR  
  
 
Sitemizden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tüm hakları saklıdır. 2010 - Tasarım ve kodlama :kergisi
Tel : 0318 224 34 34  -  E-mail : bilgi@kalehaber.net