19 Ekim 2021 Salı
 
ANA SAYFA   KIRIKKALE WEB TV  
Haber Ara  
 
Ava Giderken Avlandılar
Ava Giderken Avlandılar
Yahşihan Belediyesi’nden Her Birime Özel Kışlık Kıyafet
Yahşihan Belediyesi’nden Her Birime Özel Kışlık Kıyafet
Kırıkkale Belediyesi Cenaze Nakil Filosunu Genişletti
Kırıkkale Belediyesi Cenaze Nakil Filosunu Genişletti
Kırıkkalespor Dolu Dizgin 2-0
Kırıkkalespor Dolu Dizgin 2-0
  YAZARLARIMIZ
TÜKÜR BE KARDEŞİM
19 Temmuz 2011 Salı Bu yazı 33177 kez okunmuştur.
 
  
Yazı boyutu : 13 Punto 15 Punto 17 Punto 19 Punto

 

Hatırlarsanız bir süre önce aman dikkat bunların azma zamanı geldi bunlar ciğerimizi paralayacak demiştim.

Korktuğumuzdan değil, çekindiğimizden değil, havlu attığımızdan hiç değil. bir ölür bin diriliriz. Bundan kimsenin şüphesi olmasın.

13 vatan evladını veririz toprağa. Ardından bir on üç değil. on üç bin kişi gelir. Yüz on üç askeri daha şehit veririz. Dönüp gözümüzü bile kırpmayız. Ancak vatanın bir karışını kimselere yar etmeyiz. Bundan ne bölücü terör örgütü şüphe etsin nede onun uzantıları şüphe etsin.

Ne odluda azdı bunlar. Kimine göre demokratik açılım veya milli birlik ve kardeşlik projelerinin hayata geçirilmesinden korktular, kimine göre meclise giremeyen yandaşlarına destek olmak için yaptılar, kimine göre normal olan artık alıştığımız baharın gelmesini fırsat bilip azdılar.

Sebep ne olursa olsun içimiz yandı. Kimse bizi askerimizi şehit ederek, vurarak kırarak dayatma yapacağını sanmasın. Yüce Türk milleti tarihi boyunca savaş meydanında yenilmemiş, dize gemlememişte şimdi iki çapulcu için bu iş bu kadar artık bölelim bu aziz vatanı mı diyecek. Kimse kusura bakmasın.

Ancak bu bizim tedbirsiz davranacağımızı veya ölen ölür kalan sağlar bizim diyeceğimiz anlamına gelmesin. Her türlü tedbiri alıp ondan sonra tevekkülü yaradana bırakacağız.

Gazetenin birisi bu işin nasıl olduğunu, nasıl şehitlerin verildiğini ve nasıl sızma yapıldığını yazdı. Askeri bir operasyonun bu kadar açık yazılması hoş değil. hem taktik olarak bunlara koz verir, hem psikolojik olarak yandaşlarına “oh olsun” “iyi olmuş” dedirtir ki buda tehlikelidir.

Her şeyden önce askerlerimizin aileleri tarafından gönül kırıklığı olur. Askere olan güven azalır. Evlatlarının kına yakarak kutsal ocağa gönderecek ailelerin korkusunu artırır.

Bu demek değil ki gizli kalsın, üstü hep örtülsün. Ona da hayır. Zaten bu çağda gizli kalması da mümkün değil. Ancak burada ki incelik kimseye psikolojik üstünlük vermemektir.

Demokrasi olsun, bağımsızlık ülke gelelinde artsın ve vatandaşım diyen insan daha özgür yaşasın derken bize bu acıyı yaşatan ülke içindeki uzantılar ve bizzat elinde silahı olanların bunları istemediği bu tür kahpece sergilenen olaylar ile daha net anlaşılıyor.

Bunların amacı üzüm yemek falan değil resmen bağcıyı dövmek. Ama bağcı elindeki kızılcık sopasını hala ölçülü kullanıyor. Hala alınlarının çatına vurmakta acele etmiyor. Unutulmasın bu kızılcık sopasının dalı budağı var ve bir aymazlarının dediği gibi bir yerlere batar.

Yüce milletimiz hala itidalli davranıyor. Unutulmasın ki tükürükte boğmayı da bilir. Herkesin ortak söylemi onları tükürüğümüzle boğarız. Bende artık yeter diyorum. Tükürelim be kardeşim. Tükürelim ki artık boğulacaklarsa boğulsunlar. Boğulmayacaklarsa kendilerine çeki düzen versinler. Öyle bizim çapulcuya verecek toprağımız veya bölünecek vatanımız yok.

Türk milletinin başı sağ olsun. Selam ve dua ile…

Bu yazıyı paylaş      Sayfayı yazdır    
  YORUMUNUZU YAZIN
Isminiz
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
 
  
Açiklama :

Yorum yazarken lütfen küfür, hakaret ve suç unsuru teskil edecek ifadeler kullanmayiniz. Bu tür yorumlar editörlerimiz tarafindan onaylanmamaktadir.

  
  YORUMLAR
otsukarcı  -  21.07.2011 - 22:48
Sayın yazar.Tükürün diyorsun ama kime tükürelim.PKK ya tüküreceksek PKK kendi görevini yapıyor.zaten lanetliyoruz.Eğer açılım ve habur'u yaşatan PKK yı şımartan bu güne kadar APO ile pazarlık yapan AKP ye tükürün diyorsan sen o partinin yöneticisi değilmisin.Yok eğer onlara tükürmeyelim diyorsan bu yazıyı neden yazdın.Laf olsun diyemi.Yuvarlak anlamsız kafa karıştırıcı yazılar yazma.Askere güven kalmaz demişsin zaten bıraktınızmı.Lütfen net ol.siyasetten önce vatan ve millet gelir.Senden daha net tarafsız yazılar bekliyoruz.
  
  YAZARIN DİĞER YAZILARI
  
YAZARLAR Tüm Yazarlar
Şevket ÖZSOY
Yener Kazan
Kamil Öcal
MESUT ARLIER
Hakan Öztürk
  
 E-GAZETE E-Gazete Arşiv
  19 Ekim 2021 Salı
  
  
 ÇOK OKUNANLAR  
  
 
Sitemizden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tüm hakları saklıdır. 2010 - Tasarım ve kodlama :kergisi
Tel : 0318 224 34 34  -  E-mail : bilgi@kalehaber.net