26 Kasım 2022 Cumartesi
 
ANA SAYFA   KIRIKKALE WEB TV  
Haber Ara  
 
BAŞARILAR DİLERİZ
BAŞARILAR DİLERİZ
Vali Bülent Tekbıyıkoğlundan 24 Kasım Ziyareti
Vali Bülent Tekbıyıkoğlundan 24 Kasım Ziyareti
SİLAH OSB  TOPLANTISI YAPILDI
SİLAH OSB TOPLANTISI YAPILDI
EGİTİME ÖNEM VERİYORUZ
EGİTİME ÖNEM VERİYORUZ
  YAZARLARIMIZ
Tepki
22 Temmuz 2011 Cuma Bu yazı 31697 kez okunmuştur.
 
  
Yazı boyutu : 13 Punto 15 Punto 17 Punto 19 Punto

 

Ve 13 fidan daha bu toprak için toprağa düştü. Yirmi yedi yıldır devam eden PKK Terörü, ayaklanması ne derseniz deyin artık insanların canına tak etmiştir.

Artık Kürt sorunu olmadığı terör sorunu olduğu sorunun kendisinin de PKK olduğu iyice gün yüzüne çıkmıştır.

Devlet maalesef yıllardır bölgede ki masum halkını koruyamadığı için halk sessiz kalmış, sanki PKK’yı destekliyor görüntüsü ortaya çıkmışsa da halk hala korktuğu için sesini çıkaramamaktadır. Onun için biz diyoruz ki dağdaki iti öldürmeden ovaya huzur getiremezsin.

Dağdakileri temizlemek için de sadece askeri tedbirlerin yetmediği ekonomik, sosyal, aktif dış politika gibi çeşitli unsurları kullanmak gerektiğini hepimiz biliyoruz.

Doğuya hakim olamayan iktidar sivil halkını, polisini, askerini korumayı bırakın şehirdeki sandığını bile korumaktan acizken nasıl olacakta bu terörü bitirecek.

Bu günlerde at izi it izine karışmış maalesef, gerek yazılı gerekse görsel basında ortak olan görüş şu ki askerin operasyonda hatalı olduğu kayıp verilmesinin bütün müsebbibinin komutanlar olduğudur. Askeri bu kadar suçlarken PKK ve onun siyasi kanattaki destekçilerinin hiç mi suçu yok.

Tabi ki askerde hata varsa soruşturulur. Suçu , ihmali hatta ihaneti varsa en ağır ceza verilir. Fakat bu medya aracılığıyla magazinleştirilip halkı askere karşı kışkırtarak, milleti askerlikten ve askerden soğuttuğunuz gibi terörle canını ortaya koyarak mücadele veren askerinde moralini bozuyorsunuz. Birileri asker gücünü korumak için bölgede terörün bitmesini istemiyor derken bir tarafta siyasi iktidarlar gücü tamamen ele geçirmek için terör örgütü ile işbirliği yapıyor diyebilir.

Peki bu ülkede olan biten her şeyden sorumlu olması gereken iktidar bunun neresinde, Fırat’ın kenarında kaybolan kuzudan sorumlu olacakları vaadi ile iktidara gelenlerin hiç mi sorumluluğu yok.

Tamam bin yıldır birlikte yaşıyoruz, etle tırnak gibiyiz, kız aldık kız verdik. Birlikte yaşayacağız ama bunu hep biz söylüyoruz. Diğer taraftan bu söylemler hiç gelmediği gibi, onüç yaşındaki çocuğu sokağa çıkararak askeri, polisi taşlattıranlara ne diyeceğiz.

Artık büyük Türk milletinin sabrı taşmakta, öyle siyasilerin terörü kınayan mesajları, yüce millet oluşumuz, azınlık psikolojisi ile hareket edenlere himaye etme düşüncemiz yetmiyor artık, doyurmuyor bu milleti. Sözün bittiği yerdeyiz eylem istiyoruz. Bu milletin evladının canını yakanların, ocakları söndürenlerin, fedaratif yapı isteyenlerin, başka başkent arayanların canını yakma zamanı geldi artık.

Bu ve buna benzer söylemleri dile getiren, arzulayanlarımızın sayısının bir hayli fazla olduğunu biliyorum. Sözüm bu duygulara sahip olanlara, bizim elimizden gelen iktidar sahiplerini zorlamak ise şehit cenazelerine katılmak ise terörü lanet mitinglerine iştirak ise buralarda bulunmalıyız. Tepkisiz kalıyorsak bu şuursuzluğumuzu veya önemsemediğimizi gösterir.

Bu yazıyı paylaş      Sayfayı yazdır    
  YORUMUNUZU YAZIN
Isminiz
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
 
  
Açiklama :

Yorum yazarken lütfen küfür, hakaret ve suç unsuru teskil edecek ifadeler kullanmayiniz. Bu tür yorumlar editörlerimiz tarafindan onaylanmamaktadir.

  
  YORUMLAR
Suat Çalı  -  08.08.2011 - 12:45
Şevket Bey, bu güzel yazınız için öncelikle sizi tebrik ediyor ve ekliyorum. Büyük milletlerin sabrı da büyüktür, yeri geldiği zaman öfkesi de büyüktür. O yüzden Bu büyük milletin necip evlatları olarak sabırlı olmaya davet etmeliyiz milletimizi. Terör ile başa çıkmanın bana göre tek yolu birlik ve beraberlikten geçer. Saygılar.
Mehmet Tevfik DENERİ  -  22.07.2011 - 20:00
Şevket, tespitlerin ile müzminleşmiş ve sürekli kanayan bu yarayı anlatan güzel bir yazı kaleme almışsın. Seni tebrik ediyorum ve başarılarının devamını diliyorum.
  
  YAZARIN DİĞER YAZILARI
  
YAZARLAR Tüm Yazarlar
Sadettin KARALÖK
Dede BULUT
Başar ÖZDEMİR
Ömer ŞENGÜL
Sadettin KARALÖK
Hidayet DOĞAN
Sami GÜLER
Şadiye ERYILMAZ
  
 E-GAZETE E-Gazete Arşiv
  22 Kasım 2022 Salı
  
  
 ÇOK OKUNANLAR  
  
 
Sitemizden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tüm hakları saklıdır. 2010 - Tasarım ve kodlama :kergisi
Tel : 0318 224 34 34  -  E-mail : bilgi@kalehaber.net