27 Mayıs 2022 Cuma
 
ANA SAYFA   KIRIKKALE WEB TV  
Haber Ara  
 
Mücadelede Aileleri Katıyoruz
Mücadelede Aileleri Katıyoruz
MKE’de Yaşanan Tüm Sorunları CHP İktidarında Çözeceğiz
MKE’de Yaşanan Tüm Sorunları CHP İktidarında Çözeceğiz
Keskin'e Cönger Atandı
Keskin'e Cönger Atandı
Havalandırma Boşluğuna Düşen Kedi Yavruları Kurtarıldı
Havalandırma Boşluğuna Düşen Kedi Yavruları Kurtarıldı
  YAZARLARIMIZ
Vatansevere Vatan Suyu
26 Temmuz 2011 Salı Bu yazı 31944 kez okunmuştur.
 
  
Yazı boyutu : 13 Punto 15 Punto 17 Punto 19 Punto

 

13 yiğidi cennete gönderdiğimiz gün DTP Eşbaşkanı Aysel Tuğluk Özekliklerini ilan ettiklerini açıkladılar. Gittikçe pervasızlaşan açıklamalarına sebep bu hükümetin taviz veren politikaları ve açılım politikasıdır.

Daha vahimi AKP Diyarbakır vekili ve Bakan Mehdi Eker bu bölücü takımını meclise çağırarak özerkliği mecliste konuşalım çağrısı yaptı.

Tarihe, Millete, bu kutsal vatanı canı pahasına korumak amacıyla milli mücadeleyi yapan başta Mustafa Kemal ve silah arkadaşlarına ihanetten başka bir şey değildir. Türk Milletinin kanı ile kurulan yüce mecliste bu sözler nasıl açıklananabilir.

On yıl önce özekliğimizi ilan ediyoruz deseler, Bu ülke bir başbakanla yönetilemez dense, Türk bayrağının yanında birde bizim bayrağımız (paçavra) Diyarbakır’da dalgalansa ne olur deseler yer yerinden oynardı.

Ama bugün hiç kimsenin sesinin çıkmaması, duyarsızlaşması insanların zaman içerisinde bu bölücülüğe alıştırılmış olmasındandır.

Açılımın mimarı AKP’den sonra arkasından CHP vekilinin aynı mealde sözlerle özerkliği konuşmak amacıyla DTP’yi meclise çağırması her taraftan kuşatıldığımızın göstergesidir.

Aynı gün Aynur Doğan isimli şarkıcı Kürtçe şarkılar ve zafer işareti ile seyircileri provoke etmiş buna tepki gösteren seyircileri de bizim malum medya yerden yere vurdu. Bu memlekette şehidine sahip çıkmak mı suç yoksa değerlerine saygısızlık mı?

Aynı hafta İstanbul’da bir grup PKK’lının yaptığı gösteriye tepki olarak mahalleli elinde Türk bayrağı ile sokağa çıktığı anda Polis bastı tazyikli suyu.

Bölücü başının doğum gününü kutlayanlara ses çıkarmayan güvenlik güçleri, PKK’yı protesto edenlere her türlü kötü muameleyi hak görüyor.

Yine vatan hainine iltimas , vatansevere baskı nereye kadar böyle gidecek. Bütün Türkiye sokağa döküldüğünde hepimize sıkacak suyu nerden bulacaksınız bilemiyorum. Bu vatan için tazyikli su yemekte, kurşun yemekte şereflidir.

Bu gidişin iyiye gidiş olmadığını artık herkes görmelidir. Bu yazıyı hazırlarken bir ateş daha düştü yüreğimize, üç yiğidi daha şehit verdik. Ateşin biri daha yakındı. Yine Kırıkkale’mize düştü. Şimdilik şehitlerimize rahmet dilemekten başka bir şey gelmiyor elimizden.

Her geçen gün şehit cenazelerinin daha sessiz hale geldiğini üzülerek görüyoruz. Halkımızın alışması mı? Duyarsızlaşması mı? Son şehidimizin cenaze töreninde ne olduğunu göreceğiz.

Yüce milletimizin artık bu gidişe dur demesi gerekmektedir. Birilerinin Türkiye üzerine kurduğu planlar tıkır tıkır işliyor. Bu gidişe başta Kırıkkale olmak üzere Türkiye tepki göstererek artık ayağa kalkması gerekmektedir.

Bir an önce hükümette açılım saçmalığından vazgeçerek, Kandili ortadan kaldırarak bu işe başlamalıdır.

Bu yazıyı paylaş      Sayfayı yazdır    
  YORUMUNUZU YAZIN
Isminiz
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
 
  
Açiklama :

Yorum yazarken lütfen küfür, hakaret ve suç unsuru teskil edecek ifadeler kullanmayiniz. Bu tür yorumlar editörlerimiz tarafindan onaylanmamaktadir.

  
  YORUMLAR
Armağan  -  26.07.2011 - 13:45
Sayın yazar,genellikle yazılarınızı çok fazla sivri bulduğumu itiraf edeyim.ama bu yazınıza katılmamak mümkün değil, Çünkü açılım bu ülkeyi çok teklikeli bir uçurumun başına getirdi. Gençler birbirine düştü.Yeter artık.
  
  YAZARIN DİĞER YAZILARI
  
YAZARLAR Tüm Yazarlar
Hidayet DOĞAN
Şadiye ERYILMAZ
Sadettin KARALÖK
İdris KARAKUŞ
Sami GÜLER
Cenk DOĞAN
İlknur TUNEY
Yener KAZAN
  
 E-GAZETE E-Gazete Arşiv
  26 Mayıs 2022 Perşembe
  
  
 ÇOK OKUNANLAR  
  
 
Sitemizden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tüm hakları saklıdır. 2010 - Tasarım ve kodlama :kergisi
Tel : 0318 224 34 34  -  E-mail : bilgi@kalehaber.net