04 Ekim 2022 Salı
 
ANA SAYFA   KIRIKKALE WEB TV  
Haber Ara  
 
Kırıkkale Belediyesi, Tam Bana Göre Festival’ine katılacak
Kırıkkale Belediyesi, Tam Bana Göre Festival’ine katılacak
Cam ve Mozaik Kırıkkale Hayat Buluyor
Cam ve Mozaik Kırıkkale Hayat Buluyor
Müzisyenlerimiz,müzik kutusu değillerdir
Müzisyenlerimiz,müzik kutusu değillerdir
Civelek Şampiyona İçin Yardım Bekliyor
Civelek Şampiyona İçin Yardım Bekliyor
  YAZARLARIMIZ
Vatansevere Vatan Suyu
26 Temmuz 2011 Salı Bu yazı 33140 kez okunmuştur.
 
  
Yazı boyutu : 13 Punto 15 Punto 17 Punto 19 Punto

 

13 yiğidi cennete gönderdiğimiz gün DTP Eşbaşkanı Aysel Tuğluk Özekliklerini ilan ettiklerini açıkladılar. Gittikçe pervasızlaşan açıklamalarına sebep bu hükümetin taviz veren politikaları ve açılım politikasıdır.

Daha vahimi AKP Diyarbakır vekili ve Bakan Mehdi Eker bu bölücü takımını meclise çağırarak özerkliği mecliste konuşalım çağrısı yaptı.

Tarihe, Millete, bu kutsal vatanı canı pahasına korumak amacıyla milli mücadeleyi yapan başta Mustafa Kemal ve silah arkadaşlarına ihanetten başka bir şey değildir. Türk Milletinin kanı ile kurulan yüce mecliste bu sözler nasıl açıklananabilir.

On yıl önce özekliğimizi ilan ediyoruz deseler, Bu ülke bir başbakanla yönetilemez dense, Türk bayrağının yanında birde bizim bayrağımız (paçavra) Diyarbakır’da dalgalansa ne olur deseler yer yerinden oynardı.

Ama bugün hiç kimsenin sesinin çıkmaması, duyarsızlaşması insanların zaman içerisinde bu bölücülüğe alıştırılmış olmasındandır.

Açılımın mimarı AKP’den sonra arkasından CHP vekilinin aynı mealde sözlerle özerkliği konuşmak amacıyla DTP’yi meclise çağırması her taraftan kuşatıldığımızın göstergesidir.

Aynı gün Aynur Doğan isimli şarkıcı Kürtçe şarkılar ve zafer işareti ile seyircileri provoke etmiş buna tepki gösteren seyircileri de bizim malum medya yerden yere vurdu. Bu memlekette şehidine sahip çıkmak mı suç yoksa değerlerine saygısızlık mı?

Aynı hafta İstanbul’da bir grup PKK’lının yaptığı gösteriye tepki olarak mahalleli elinde Türk bayrağı ile sokağa çıktığı anda Polis bastı tazyikli suyu.

Bölücü başının doğum gününü kutlayanlara ses çıkarmayan güvenlik güçleri, PKK’yı protesto edenlere her türlü kötü muameleyi hak görüyor.

Yine vatan hainine iltimas , vatansevere baskı nereye kadar böyle gidecek. Bütün Türkiye sokağa döküldüğünde hepimize sıkacak suyu nerden bulacaksınız bilemiyorum. Bu vatan için tazyikli su yemekte, kurşun yemekte şereflidir.

Bu gidişin iyiye gidiş olmadığını artık herkes görmelidir. Bu yazıyı hazırlarken bir ateş daha düştü yüreğimize, üç yiğidi daha şehit verdik. Ateşin biri daha yakındı. Yine Kırıkkale’mize düştü. Şimdilik şehitlerimize rahmet dilemekten başka bir şey gelmiyor elimizden.

Her geçen gün şehit cenazelerinin daha sessiz hale geldiğini üzülerek görüyoruz. Halkımızın alışması mı? Duyarsızlaşması mı? Son şehidimizin cenaze töreninde ne olduğunu göreceğiz.

Yüce milletimizin artık bu gidişe dur demesi gerekmektedir. Birilerinin Türkiye üzerine kurduğu planlar tıkır tıkır işliyor. Bu gidişe başta Kırıkkale olmak üzere Türkiye tepki göstererek artık ayağa kalkması gerekmektedir.

Bir an önce hükümette açılım saçmalığından vazgeçerek, Kandili ortadan kaldırarak bu işe başlamalıdır.

Bu yazıyı paylaş      Sayfayı yazdır    
  YORUMUNUZU YAZIN
Isminiz
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
 
  
Açiklama :

Yorum yazarken lütfen küfür, hakaret ve suç unsuru teskil edecek ifadeler kullanmayiniz. Bu tür yorumlar editörlerimiz tarafindan onaylanmamaktadir.

  
  YORUMLAR
Armağan  -  26.07.2011 - 13:45
Sayın yazar,genellikle yazılarınızı çok fazla sivri bulduğumu itiraf edeyim.ama bu yazınıza katılmamak mümkün değil, Çünkü açılım bu ülkeyi çok teklikeli bir uçurumun başına getirdi. Gençler birbirine düştü.Yeter artık.
  
  YAZARIN DİĞER YAZILARI
  
YAZARLAR Tüm Yazarlar
Yener KAZAN
Şadiye ERYILMAZ
Sami GÜLER
Hidayet DOĞAN
Ömer ŞENGÜL
Sadettin KARALÖK
Ahmet ULUSOY
Rabia Saylam TAŞDEMİR
  
 E-GAZETE E-Gazete Arşiv
  03 Ekim 2022 Pazartesi
  
  
 ÇOK OKUNANLAR  
  
 
Sitemizden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tüm hakları saklıdır. 2010 - Tasarım ve kodlama :kergisi
Tel : 0318 224 34 34  -  E-mail : bilgi@kalehaber.net