19 Ekim 2021 Salı
 
ANA SAYFA   KIRIKKALE WEB TV  
Haber Ara  
 
Ava Giderken Avlandılar
Ava Giderken Avlandılar
Yahşihan Belediyesi’nden Her Birime Özel Kışlık Kıyafet
Yahşihan Belediyesi’nden Her Birime Özel Kışlık Kıyafet
Kırıkkale Belediyesi Cenaze Nakil Filosunu Genişletti
Kırıkkale Belediyesi Cenaze Nakil Filosunu Genişletti
Kırıkkalespor Dolu Dizgin 2-0
Kırıkkalespor Dolu Dizgin 2-0
  YAZARLARIMIZ
BİR MÜSLÜMAN YAPSAYDI
27 Temmuz 2011 Çarşamba Bu yazı 30475 kez okunmuştur.
 
  
Yazı boyutu : 13 Punto 15 Punto 17 Punto 19 Punto

 

Oklahoma'daki federal binayı yerle bir edip 168 kişiyi öldüren ve idam edilen Timothy McVeigh’nın yerine bu olayı yapan veya en azından yaptığı farz edilen insan bir Müslüman olsaydı ne olurdu acaba.

Aklı kendinden önce giden birinin oturup bilerek ve isteyerek tasarlamış olduğu hatta yapılan araştırmalar neticesinde bu olayı en ince ayrıntılarına kadar planlamış olduğu belli olan insanın bir Müslüman düşmanı olduğu ortaya çıktı.

Aslında uzun zamandır Avrupa’da gelişen ve el altından bazı liderlerin de destek olduğu Müslüman ve Türk düşmanlığının böyle bir sonucu doğuracağı kesin görünüyordu.

Bu insanlık dışı olayı planlayarak ve isteyerek yapanın bir ecnebi değil de bir Türk veya Müslüman olması durumunda dünya ayağa kalkıp “işte bu barbarlar böyle” yaygarası yapmasını beklerdik.

Ama en azından bu olayda da bu kadar olmasa bile az bir tepki olur diye düşünüyorduk.

Ancak ortaya çıkan sonuç sadece bir timsah gözyaşıdır.

Eyvallah anlıyoruz ve kabul ediyoruz taraflı düşünmeyi ve taraf olduğunuz yönde yontu yapmayı ama bu kadar da olmaz. Nihayetinde cana kast var. İnsanlığa kast var.

Amerika’da meydana gelen ikiz kule olayının ardından nice canların yandığı ve hala yanmaya devam ettiğini düşünecek olursak haklılığımız orya çıkar.

Usame Bin Ladin’in aranıp bulunması ve bu ikiz kule olayından sorumlu olması öne sürülerek başta Afganistan olmak üzere Müslüman ülkelerin başına kâbus gibi çöken Avrupa destekli Amerika’nın nerelerde cirit attığını hangi doğal kaynaklarla nasıl oynadığını, kaç Müsülmanın canını yaktığını sanırım bilmeyenimiz yoktur.

Yakın tarihimizde Bosna’da yaşanan katliamlara göz yumanlar, görmezden gelenlerin, Irak’ın başına bela ettiği lideri al aşağı ediyorum diye tecavüzlerle dolu işgali nasıl yaptıklarını biliyoruz. Size demokrasi getiriyoruz diye halkı ayaklandırıp, ülkelerin refah ve saadet içinde yaşamalarına balta vuranların kimler olduğunu da biliyoruz.

Tükenmeye başlayan petrole yeni kaynaklar oluşturmak amaçlı kendi dindaşlarının rahat içinde yaşamaları için hangi Afrika ülkesine nasıl zulüm yapıldığını da biliyoruz.

Diş geçiremeyip dıştan etki edemeyeceğini analmış oldukları ülkelerin başına bazen etnik bazen dini bazen gözünün üzerinde kaş var diye terör örgütlerini oluşturduklarını ve onların yaptıkları eylemleri destekleyerek bazen silah verdiklerini bazen para verdiklerini bazen işi daha da ileri götürerek askeri eğitim verdiklerini de çok iyi tahlil ediyoruz.

Artık globalleşen dünyada insanca yaşamak ve dini ve etnik gerçeklerini rahatça yaşamaları gerekirken el altından destek verdikleri bazen aklı havada insanlarla bazen ise siyasi olarak ülkelerin ve toplumların nasıl hunharca piyon yapıldığını bilen bizlerin uyanık olması lazımdır.

Tabii ki hiçbir insanlık dışı eyleme destek olmamız söz konusu değil. tabii ki terörün ve insanlık suçlarının hepsine karşıyız. Türkü Kürdü yok, Müslüman’ı Hıristiyan’ı Yahudi’si de yok. Hepsine karşıyız.

Ama bu dünyada birlikte yaşadığımız insancıkların dini ayrım yapmadan bu tür terör örgütlerinden de desteklerini çekmesi ve aynı kararlılık ve aynı sertlikte eleştiri yapması lazımdır.

Uyanık olalım yoksa bugün 168 kişiyi öldürenler gibi yarında Müsülmanın adını kullanıp yeni sömürgeler için yavaş akıllı Müslümanları kullananlar olabiliri.

Selam ve dua ile…

Bu yazıyı paylaş      Sayfayı yazdır    
  YORUMUNUZU YAZIN
Isminiz
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
 
  
Açiklama :

Yorum yazarken lütfen küfür, hakaret ve suç unsuru teskil edecek ifadeler kullanmayiniz. Bu tür yorumlar editörlerimiz tarafindan onaylanmamaktadir.

  
  YORUMLAR
Güven CEYLAN  -  28.07.2011 - 11:03
EVET SEVGİLİ KARDEŞİM GÜZEL YAZMIŞIN YER YERİNDEN OYNARDI AMERİKA VE AVRUPA BİRLİĞİ BAHANE EDER 1 MÜSLÜMAN ÜLKEYE ÇOKER İŞGAL EDERDİ HAYIRLI RAMAZANLAR HERKESE
  
  YAZARIN DİĞER YAZILARI
  
YAZARLAR Tüm Yazarlar
Şevket ÖZSOY
Yener Kazan
Kamil Öcal
MESUT ARLIER
Hakan Öztürk
  
 E-GAZETE E-Gazete Arşiv
  19 Ekim 2021 Salı
  
  
 ÇOK OKUNANLAR  
  
 
Sitemizden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tüm hakları saklıdır. 2010 - Tasarım ve kodlama :kergisi
Tel : 0318 224 34 34  -  E-mail : bilgi@kalehaber.net