19 Ekim 2021 Salı
 
ANA SAYFA   KIRIKKALE WEB TV  
Haber Ara  
 
Ava Giderken Avlandılar
Ava Giderken Avlandılar
Yahşihan Belediyesi’nden Her Birime Özel Kışlık Kıyafet
Yahşihan Belediyesi’nden Her Birime Özel Kışlık Kıyafet
Kırıkkale Belediyesi Cenaze Nakil Filosunu Genişletti
Kırıkkale Belediyesi Cenaze Nakil Filosunu Genişletti
Kırıkkalespor Dolu Dizgin 2-0
Kırıkkalespor Dolu Dizgin 2-0
  YAZARLARIMIZ
AMA YETER ARTIK
15 Ağustos 2011 Pazartesi Bu yazı 28850 kez okunmuştur.
 
  
Yazı boyutu : 13 Punto 15 Punto 17 Punto 19 Punto

 

Akşam artık akşamlıktan çıkmış gecenin ilk yarısı çoktan bitmiş. Ramazanlık gün, üzerine havada sıcak olunca uyku tutmuyor. Hemen denilecek ki “emeklisin sabaha kadar uyu, ertesi gün yat akşama kadar. Orucu da ramazana tuttur. Susuzluğu hissetme, açlığı görme.”

Yok, öyle değil işte. Şükürler olsun. Ninemizin, annemizin anlattığı cüllü cücük masalları gibi uymuyoruz. Belki yılların verdiği alışkanlık belki fazla uykuyu gereksiz gördüğümden sabahın ilk saatlerinde kalkarım. İlk haberlerin çok sadık bir takipçisiyim.

Hem bana göre 5-6 saat, uzmanlara göre 7-8 saat uyku yetiyor. Ne gerek var fazla uykuya. Zaten Allah kabir azabından korusun ama uzun uzun yatacağız ileride. O halde üç günlük dünyayı hayırlı değerlendirmek lazım diye düşünüyorum.

Neyse konumumuza dönelim. Gece bir sonraki güne dönmüşken ekranlarda pembesi, mavisi, kırmızısı dizilerin arasından bir münazara programı buldum.

Adının başında Profesör unvanı var. Yok, öyle küçümseme falan haddim değil. Profesörlüğün öyle kolay alınan bir unvan olmadığını, çok çamur çiğnemek gerektiğini biliyorum. Adam bağırarak konuşuyor.

Eleştirisi askere. Aman Allah’ım. Vuruyor, masaya ve “kimsiniz siz, ne yaparsınız, milletin asıl sahibi biziz, asker değil, kışlada şöyle yapıyorlar, dışarıda böyle yapıyorlar” anlatıp duruyor. Hız kesmiyor. “bunlar orduevi, lojman, kışla arasında yaşarlar. Halkın içine çıkmazlar. Halkı tanımazlar. Orduevleri ucuz, lojman nerdeyse ücretsiz, kışlada beleş yaşarlar” iması ile konuşuyor.

Çok beğendiğim sunucu ise çanak sorular soruyor aralarda. Yok, subay alımında “anneni mayolu görsen ne yaparsın” sorulmuş, yok hacı amca torunu asker olacak diye 30 yıllık aksakalını kesmiş. Daha neler neler.

Orduya hakaret, askeri sert eleştiri, Türk Silahlı Kuvvetlerini yerin dibine sokma gayreti tüm hızı ile devam ediyor.

Tamam, kimse eleştirilmez değil. Kimsenin dokunulmazlığı olmasın. Ama bu kadar da cevap vermeyen, susan insanlara yüklenilmez. İş artık eleştiri safhasından çıkıp hakaret durumuna dönüşmüş. Bundan reyting alıyorlar, eleştiren gazeteler çok baskı yapıyor.

O kadarda değil. Yeter artık feryadı geliyor insanın içinden. Elbette bende yazdım ve hala aynı düşüncedeyim. İnsan bir suç işlemiş ve vatanın, milletin, devletin aleyhine bir halt etmişse en ağır cezasını çekmeli. Bu suçu işlediği burnundan getirilmeli. Hem kendisi yaptığı suçtan pişman olmalı ve hem de kendinden sonra gelenlere suç işlememesi için örnek olmalı.

Ancak; yüz binlik kurumun içinde suça bulaşan oldu, gayri kanuni yaklaşımı olan oldu diye tüm kurum bu karar yıpratılmaz ki. Dinsiz, imansız, haşa Allahsız insanların, halkın cebinden asalak olarak yaşadığı olağan üstü varlıkmış muamelesi gördüğü bir zümre olarak görülmesi son derece yanlış. Kimin suçu varsa cezasını çeksin. En ağır yaptırımı görsün. Ama suç şahsidir. Kurumun bu kadar yıpratılması ve bundan çıkar aranması etik olmadığı gibi en saf kelime ile insafsızlıktır.

Bugün TSK. Yarın Orman bakanlığı, öbür gün Milli Eğitim, sonra ki gün diyanet, daha sonra vakıflar. Yok öyle. Kurumaların hepsi bu milletin. Özellikle TSK göz bebeğimiz. Yıpratmadan, suçluyu ayıklayıp cezasını vererek ama dosta düşmana kurumu rencide etmeden siyasi rant veya ekran reytingini TSK üzerinden yapmadan eleştiri yapılmalıdır. Başka ordumuz yok bizim.

Selam ve dua ile…

Bu yazıyı paylaş      Sayfayı yazdır    
  YORUMUNUZU YAZIN
Isminiz
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
 
  
Açiklama :

Yorum yazarken lütfen küfür, hakaret ve suç unsuru teskil edecek ifadeler kullanmayiniz. Bu tür yorumlar editörlerimiz tarafindan onaylanmamaktadir.

  
  YORUMLAR
Fazlı  -  17.08.2011 - 9:28
Ne cadaloz,ne de arsız biriyim Çıkmayan sesimden adam korkar mı? Hassas gönül,dostluğunsa piriyim, Duvarda resimden adam korkar mı? Yoksa yedi bela suçlu muyum ben? Dinine küfreden haçlı mıyım ben? Sürgünde, kucağı piçli miyim ben? Duvarda resimden adam korkar mı? Çekiştirdim, ittim, dürttüm o resmi Günah kantarında tarttım o resmi Masumdu,yine de yıttım o resmi Duvarda resimden adam korkar mı? Duvardaki resinden korkarsa adam elbet elindeki imkanları kullanarak yırtınacak, feryat edecek, dövünecek ve avazının çıktığı kadar yıkacak ortalığı. Ama duvardaki resimden bile olsa korkunun ecele faydası yok ki....
Mehmed A.Aksu  -  16.08.2011 - 12:29
Sayın Güventürk gerçekten çok önemli bir noktaya parmak basmışsınız.Bu ülkede çürük elmanın olduğu tüm kasayı çürük göstermek isteyen zihniyet değişmedikçe yol almamız hayli zor görünüyor.Özellikle birtakım medyadaki asker düşmanlığını anlamakta zorlanıyorum.Her akşamını başka bir terör dizisine haber bültenlerini yalnızca kendi teyimleriyle ETÖ davasına ayıran yayıncı kuruluşun dün akşamki haber spotu:"Teröristten korkunç itiraf yeni hedef artık polis."Sanki bu zamana kadar askere yapılan hain saldırılar korkunç değildi.Sanki asker bu ülkenin evladı değil.Askerde bu toprağın evladı, polis de.Üstadım kaleminize,yorumunuza sağlık her bir cümlesine katılarak okudum.
Fazlı GÜVENTÜRK  -  16.08.2011 - 10:15
Biz size sadece Mehmet amca demedik ve öyle sevmedik sayın Gencer. Biz size saygımız sadece Şehidimizin emaneti olduğunuzdan da değil. Doğru bildiğinizi söylediğinizden dir bu muhabbet. Bir önceki yazıda nasıl sert eleştiriniz başım üstüne dedimse şimdi de övgünüz başım üstüne. Başkanım gerçekten zoruma gitmeye başladı. Yahu ne oluyor . Sanki yunan askerini yerden yere vuruyorsunuz. Yokmu kardeşim turizm bakanlığının içinde kendisine çıkar sağlayan insanlar. Bilmem ne bakanlığında yolsuzluk yapanalr. Yada bilmem ne müdürlüğünde emrindekilere fevri davrananlar. Onların bu ferdi hataları neden kuruma mal edilip saatlerce tvlerde konuşulmuyorda asker sakız ediliyor. Biraz dikkat. LÜtfen dikkat. Ordu bizim ordumuz yunan ordusu değil. selam saylılar...
mehmet gençer  -  15.08.2011 - 20:51
Doğruya doğru denir.Bu yazıdaki tespitler çok doğru.Askerde paşasıda bizim çocuklarımız. Elbette yanlışlar olacaktır her yerde yanlışlar vardır TBMM de yokmudur. Yanlışların temizlenmesi gerekir ancak ordu yıpratılarak, Tv.lerde saat başı reklam veriri gibi yıpratılarak yapılmamalıdır.Bu güne kadar hep aynı şeyleri söyledik.Bu günde Sn.Güventürk söylüyorki haklıdır.Ayrıca Sn.Güventürk'ün bu konuyu bu şekilde değerlendirmesinden son derece mutlu oldum.Sevgilerimle.
  
  YAZARIN DİĞER YAZILARI
  
YAZARLAR Tüm Yazarlar
Şevket ÖZSOY
Yener Kazan
Kamil Öcal
MESUT ARLIER
Hakan Öztürk
  
 E-GAZETE E-Gazete Arşiv
  19 Ekim 2021 Salı
  
  
 ÇOK OKUNANLAR  
  
 
Sitemizden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tüm hakları saklıdır. 2010 - Tasarım ve kodlama :kergisi
Tel : 0318 224 34 34  -  E-mail : bilgi@kalehaber.net