15 Nisan 2021 Perşembe
 
ANA SAYFA   KIRIKKALE WEB TV  
Haber Ara  
 
Yahşihan Belediyesinde Araç Filosu Büyüyor
Yahşihan Belediyesinde Araç Filosu Büyüyor
Köy Öğretmeninden Anlamlı Proje
Köy Öğretmeninden Anlamlı Proje
Mart Ayında 411 Konut Satıldı
Mart Ayında 411 Konut Satıldı
Otomobilin çarptığı çocuk ölümden döndü
Otomobilin çarptığı çocuk ölümden döndü
  YAZARLARIMIZ
Kırıkkale Güç Birliği
29 Ağustos 2011 Pazartesi Bu yazı 27714 kez okunmuştur.
 
  
Yazı boyutu : 13 Punto 15 Punto 17 Punto 19 Punto

 

İktidarının onuncu yılında olan AKP Yıllardır hizmet yapmamasında hep bir bahane bulmuştur. Kalelerin henüz zapt edilmediğinden dem vurarak seçmene karşı hep kendince haklı gerekçeler ortaya koymuştur.

Bunu seçmene çok iyi anlatmış olacak ki vaatlerini yerine getirmeden üç dönem tek başına üstelikte oylarını artırarak iktidara gelmesini bilmiştir.

Üçüncü dönemde ulusal sorunlarla ilgili olarak artık ortaya atılacak bahane kalmamıştır.

Yerel siyasette de Kırıkkale AKP iktidarına Türkiye ortalamasının üzerinde destek vererek üç vekil vermiştir. Artık Kırıkkale yerelde de genelde de iktidara teslim olmuş, herhalde iktidarın nimetlerinden ziyadesiyle istifade edecektir.

Birkaç gün önce Valiliğin tertiplediği ve Kırıkkale’nin seçilmişleri ile bazı sivil toplum örgütleri Güç birliği adı altında toplanarak şehre hizmet dönemini başlattıklarını ilan ettiler.

Artık Kırıkkale’nin hizmet alamaması için bahanesi kalmamıştır. Her geçen gün kan kaybeden ve emekliler şehri haline gelen Kırıkkale için bir şeyler yapılmalı.

Başbakan Yardımcısı’nın, Milli Savunma Komisyon Başkanının ve Adalet Komisyon üyesinin Kırıkkale’li olduğu bir mecliste hizmet edememek için bahane olamaz.

Bu anlamda Sivil Toplum Örgütlerimizinde şehre sahip çıkarak şehri kalkındıracak, ayağa kaldıracak projelerle Siyasilerimiz yönlendirmeleri gerekmektedir.

Bir Kırıkkaleli olarak şehir için öncelikle nelerin yapılması noktasında bir çok hemşerimizinde hem fikir olduğunu düşündüğüm çeşitli fikirler ortaya atabiliriz.

Bunların bir kısmı;

1. Kırıkkale devlet teşvikleri artırılarak, mevcut işletmelerimizin sigorta ve vergi yükleri azaltılabilir. Yeni işyerlerinin açılmasında teşvik edici unsurlar geliştirilebilir.

2. MKE desteklenerek hem istihdam hem de teknoloji açısından geliştirilmeli, Polisimiz milyonlarca dolarlık Amerikan silahı yerine yerli silahlar kullanmalıdır.

3. Sulu tarım acilen desteklenmeli, Kızılırmak Kırıkkale’den akıp gidiyor biz sadece bakıyoruz. Yıllardır her seçimde, her siyasinin vaadidir. Ama ne hikmetse bir çivi bile çakılamamıştır.

3. MKE ve Tüpraş ile alakalı çalışabilecek yan sanayi desteklenmelidir.

5. Sadece şehirden geçecek olan hızlı tren istasyonunun yeri çok iyi tespit edilerek zaten gelişmiş bir bölge daha fazla rantı artırmak yerine, şehrin gelişmemiş bir bölgesine hızlı tren istasyonu konularak hem o bölge geliştirilir. Hem de yeni istihdam alanları oluşturulur.

Bunlar ilk aklımıza gelenler ama “ Güç birliği” çerçevesinde proje hazırlayacak birimler muhakkak surette çok iyi işler çıkaracaklardır.

Zaten bizim ortaya koyduğumuz bu talepler çok da bilinmeyen şeyler değil, netice itibari ile mevcut vekillerimizin seçim vaatleri idi bir çoğu.

Bu manada şehrimize hizmet noktasında bir tuğla koyanı da minnetle anmasını biliriz. Önemli olan yaşadığımız ve bundan sonrada en azından benim yaşayacağım şehrin kalkınmasıdır. Bu yolda hizmet vereceklerin şimdiden yolu açık olsun.

Bu yazıyı paylaş      Sayfayı yazdır    
  YORUMUNUZU YAZIN
Isminiz
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
 
  
Açiklama :

Yorum yazarken lütfen küfür, hakaret ve suç unsuru teskil edecek ifadeler kullanmayiniz. Bu tür yorumlar editörlerimiz tarafindan onaylanmamaktadir.

  
  YORUMLAR
KALEHABER.NET SİTE EDİTÖRÜ  -  05.09.2011 - 8:53
SAYIN ZİYARETÇİLER; Sitemizde haber ve yazarlar hakkında yapılan yorumlarda; küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara ve kişilik haklarına saldırı içeren, ahlak kuralları çerçevesi dışında bulunan yorumlar ONAYLANMAMAKTADIR. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları hakkında hukuki işlem yapılabilmektedir. Saygıyla duyurulur. KALEHABER.NET SİTE YÖNETİCİSİ
  
  YAZARIN DİĞER YAZILARI
  
YAZARLAR Tüm Yazarlar
Pınar Taşcı YIKILMAZ
Şevket ÖZSOY
İsmail Dursun Kuzucu
Yener Kazan
Erol Serkan Kılıç
  
 E-GAZETE E-Gazete Arşiv
  15 Nisan 2021 Perşembe
  
  
 ÇOK OKUNANLAR  
  
 
Sitemizden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tüm hakları saklıdır. 2010 - Tasarım ve kodlama :kergisi
Tel : 0318 224 34 34  -  E-mail : bilgi@kalehaber.net