19 Ekim 2021 Salı
 
ANA SAYFA   KIRIKKALE WEB TV  
Haber Ara  
 
Ava Giderken Avlandılar
Ava Giderken Avlandılar
Yahşihan Belediyesi’nden Her Birime Özel Kışlık Kıyafet
Yahşihan Belediyesi’nden Her Birime Özel Kışlık Kıyafet
Kırıkkale Belediyesi Cenaze Nakil Filosunu Genişletti
Kırıkkale Belediyesi Cenaze Nakil Filosunu Genişletti
Kırıkkalespor Dolu Dizgin 2-0
Kırıkkalespor Dolu Dizgin 2-0
  YAZARLARIMIZ
ASALETLİ KAHPELİK
23 Eylül 2011 Cuma Bu yazı 28330 kez okunmuştur.
 
  
Yazı boyutu : 13 Punto 15 Punto 17 Punto 19 Punto

 

Peşin hükümlü olunmasa bile bazılarımız hemen başlığı okuyunca “küfürbazlık yapmışsın, ağzını bozmak sana yakışıyor mu?, işte askerlikten sıyrılamadın ve yine kolay küfre başvurdun” diyecektir.

Bazılarımız ise “nasıl yani, kahpeliğin asaletlisi asaletsizliği mi olur, kahpelik kahpeliktir” diyecektir.

Tabi ki benim için başkalarının ne dediği ve beni nasıl eleştirdiği çok önemli. Tanıyan bilir. Başkalarının bir kırıcı sözü beni adeta hayata küstürür.

Ancak bu konuda bu başlığı atmazsam kendimi affetmezdim. En azından sevgili Basri başkanın dediği gibi net tavrımı koymaktan uzak bir yazı olurdu. Bu nedenle tavrım bu konuda budur. Ankara’nın göbeğinde başbakanlığa, genelkurmay başkanlığına ve tabi olarak bakanlıklara yakın devlet mahallesi denilen yerde patlatılan bomba neticesinde hayatını kaybeden vatandaşlara bunu reva görüp yapılması için emir veren ve yapanlara ve yapmasına göz yumanlara “asaletsiz kahpeler” demekten başka ne demek gerekir bilmiyorum.

Hayatını kaybedenlerden bir tanesi yeni askerden gelmiş ve aile bütçesine katkı sağlamak için kuruyemişçide işe başlamış. Bir hafta olmuş ve kahpe terörün kurbanı olmuş. Askerliğini nerde yaptı bilmiyorum. Belki terörün hummalı yaşandığı bölgede yaptı. Belki de ülkenin batısında bir yerlerde yaptı. Ne olursa olsun ama ailesi onun yolunu kim bilir nasıl bekledi. İçtimada olduğundan, görevde olduğundan, nöbette olduğundan telefon edemediğinde kim bilir ailesi nasıl merak etti. Nasıl telefon sesini ezan bekler gibi bekledi. Olan oldu ve askerliğini sağ salim bitiren genç ülkenin kalbinde terör kurbanı oldu.

Yazık çok yazık. Yine bir diğer kahpece saldırı Siirt’te oldu. Polis meslek yüksek okulunu hedef aldığı sanılan saldırıda aynı araçta bulunan altı genç kızdan dördü öldü, ikisi ecelle cebelleşiyor.

Yoldan geçen halkın üzerine ateş etmek ne kadar ahlaki ve ne kadar insani bir şeydir düşünmek lazım. Olayda hayatını kaybedenlerden biri BDP li bir yöenticinin yeğeniymiş. Kim olursa olsun. Ne BDP liye ne ne başkasına “iyi olmuş” demek mümkün değil. Hatta bu saldırıda elinde el bombası patlayan ve parçalanan lanet terör örgütünün saldırganına bile bu necip milletim “oh olsun” demez. Nihayetinde ölünün de asaleti olur. O ölen insanlık suçu işleyen de olsa, asaletsiz kahpelikte yapsa “oh olsun” demez bu yüce millet.

Ölen genç kızlara yazık oldu. Çok yazı. Günün son olayı Bitlis polis meslek yüksek okulundan geldi. İçtima yapan ve henüz aday olan, on günlük polis öğrencilerinin üzerine uzun namlulu silahlar ile ateş edildi. Bir polis öğrenci şehit oldu. Onlarca yaralı var. Bu mu asalet. Yahu o çocuklar daha on gün oldu o okula başlayalı. Ne silah aldılar ellerine, ne tüfek. Bütün yaptıkları yatak yapmak ve sağa dön sola dön eğitim yapmak. Ne suçları var ki kahpeliğin dik alasını yapıp ateş edip şehit ediyorsun.

Hemen telefona sarılıp “dikkatli olun” çağrısına on günlükte olsalar, on yıllıkta olsalar “kader” diyebilen, “vatan sağ olsun” diyebilen, “biz bunun için varız” diyebilen evlatlarımızı asaletsiz bir savaşın, asaletsiz figüranı, asaletsiz davanın asaletsiz inanmışlarının kahpece yok etmeye çalışması en basit tabirle kahpeliktir. Ama asaleti olmayan bir kahpeliktir.

Sivile, silahsıza kurşun sıkmak veya mayın gibi kalleşçe bir silaha başvurmak bu asaletsiz kahpeliğin geldiği seviyeyi gözler önüne döküyor.

Selam ve dua ile…

Bu yazıyı paylaş      Sayfayı yazdır    
  YORUMUNUZU YAZIN
Isminiz
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
 
  
Açiklama :

Yorum yazarken lütfen küfür, hakaret ve suç unsuru teskil edecek ifadeler kullanmayiniz. Bu tür yorumlar editörlerimiz tarafindan onaylanmamaktadir.

  
  YORUMLAR
Ömer OLGUN  -  24-09-2011 - 14:53
Sevgili kardesim yazını okudum tebrik ediyorum selam ve dua ile
Fazlı GENTÜRK  -  24-09-2011 - 10:48
Ertuğrul Hocam; ne demek afınıza binaen.Başım üzerine eleştirniz.Ben kahpeliğin ötesinde bir kahpelik demiştim bunların yaptıkalrına. Haklısınız başka ne yapıyorlar ki kahpelikten öte. Duana katılıyorum inşallah başlarına çevrilir bu yaptıklarını.................................................................................................... Mehmet Başkanım(Abim) herşeyi biliyorum iyi deçözümlüyorum. Kızmamam gerektiğini, nefretimi yazıya dökmem gerektiğini, yapılan görüşmeleri, devlet-Hükümet davasını,bu kahpelerin kimlerle fülört ettiğini, bu saldırı ve azmaların kimlerin ekmeğine yağ sürdüğünü iyi tahlil ediyorum. Bazen yazılara dökülüyor bazen tartışmalara konu oluyor bazen içimizde kalıyor ama bu kahpeliğin nereye varacağı iyice belli oldu. Kendilerince bağımsız devlet. Yok yok o kadar değil abi. Kim kimle görüşürse görüşsün bitsin bu iş diyenlerde haklı. Özellikle yüce şehit aileleri "biz yandık başkası yanmasın" diyor ve haklı Ama azgınlara elini veren kolunu kurtaramıyor ki.. Rabbim Ertuğrul Hocanın dediği gibi Başlarına geçirsin kim develete millete ülkeye ihanet ediyor ve onun bekası dışında çalışıyorsa.Selam ve sevgiler sizlere...
Ertuğrul   -  24-09-2011 - 01:31
Hocam affınıza binaen zikrediyorum yazı başlığınızı, kahpe saldırılara kahpelik demenizi anladımda, asaletli kelimesini ne için kullandınız.kahpeliğin asaleti olurmu.pkk bu haince kahpece saldırılardan başka ne yapmış şimdiye kadar. Allah kendi başlarına çevirir inşallah.
mehmet gençer  -  23-09-2011 - 19:51
Azgın köpek çok kemik diye saldırıyor.Salyasıda ne kadar çok, kuduz yapıyor.Sevgili güventürk kızıyorsun ama bu kadar kızgınlık doğru değil. Bu adamlara bu kadar kızma.Çünkü şeytanında bir görevi var ve yapacak şeytanlığını.Yani melekmi olsunlar.Onların görevide o değilmi.Sevgili kardeşim bunları kafana takarak üzülme nasıl olsa asaletli hükümet, pardon devlet PKK ile görüşüyormuş (koskoca sn.başbakanımız devlet görüşüyor dedi inandık) bu konuları, Türkiye cumhuriyeti devleti ile PKK (aday)devleti görüşerek beraberce çözeceklermiş.Tatlı canını sıkma kardeşim senin üzülmeni istemem çünkü seni seviyorum.
  
  YAZARIN DİĞER YAZILARI
  
YAZARLAR Tüm Yazarlar
Şevket ÖZSOY
Yener Kazan
Kamil Öcal
MESUT ARLIER
Hakan Öztürk
  
 E-GAZETE E-Gazete Arşiv
  19 Ekim 2021 Salı
  
  
 ÇOK OKUNANLAR  
  
 
Sitemizden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tüm hakları saklıdır. 2010 - Tasarım ve kodlama :kergisi
Tel : 0318 224 34 34  -  E-mail : bilgi@kalehaber.net