27 Ekim 2021 Çarşamba
 
ANA SAYFA   KIRIKKALE WEB TV  
Haber Ara  
 
Kırıkkale Savunma Sanayiinin Lokomotif Şehri
Kırıkkale Savunma Sanayiinin Lokomotif Şehri
11 Yıldır İhtiyaç Sahiplerinin Yardımına Koşuyor
11 Yıldır İhtiyaç Sahiplerinin Yardımına Koşuyor
Dünyanın en kaliteli tuzunu üretiyoruz
Dünyanın en kaliteli tuzunu üretiyoruz
Yapılandırma Borçlarının İlk Ödemeleri Başladı
Yapılandırma Borçlarının İlk Ödemeleri Başladı
  YAZARLARIMIZ
HALKLA BİR OLMAK
30 Eylül 2011 Cuma Bu yazı 25632 kez okunmuştur.
 
  
Yazı boyutu : 13 Punto 15 Punto 17 Punto 19 Punto

 

Genel seçimlerde bir çok sözler veriliyor ve bu sözler maalesef seçimler bittikten sonra unutuluyor veya unutulmak zorunda kalınıyor. Bu durum aslında sadece Genel seçimlerde değil, hem yerel seçimlerde ve hem de tüm seçimle gelen kurum ve kuruluşlarda oluyor.

Bir yere başkan veya yönetici seçiminde buraya aday olanların vaatleri havalarda uçuşuyor.

Haklı olarak oy verme durumunda olanların beklentileri de bir o kadar büyük oluyor.

Nihayetinde aynı hatayı bizlerde yerel seçimlerde bol miktarda yaptık. Bizden beklentileri olanlara vaatler verdik. Bunların bir kısmını yapmak kolay oldu. Ancak birçok vaadimizi yerine getiremedik. Bunu isterseniz bir beceriksizlik olarak görün isterseniz bol keseden atarsanız böyle olur deyin. Ama bu böyle oldu.

Bizim mazeretimiz hazır. Yani yetkili değiliz, sadece sizin taleplerinizi iletiyoruz. Üstünde duruyoruz. Ama karar vereme makamı biz olmadığımızdan bu iş zor oluyor. Yani “tüm isteklerinizi yerine getirebilmemiz için gerekli yetki ve sorumluluk bizde değil” diyor ve kendimizce işin içinden sıyrılıyoruz.

Bizde böyle olunca genel seçimlerde de söz verenlerin aynı durumda olduğunu gördük ve görüyoruz.

Pek çok verilen sözlerin aslında yapılamaz olduğunu görüyoruz. Hattı zatında bazen taleplerde öyle uçuk oluyor ki bunun ardından gidip bu sorunu veya talebi çözmek durumunuz olduğunda ya gayri kanuni bir işle karşılaşıyorsunuz veya aşırı derecede şahsi bir işe imza atmış oluyorsunuz. Hal böyle olunca da bu talepleri yerine getirmek zor hatta imkânsız oluyor.

Son genel seçimlerde Kırıkkale Milletvekillerinin de bu sözleri vermek durumunda kaldığını yakından gördük.

Seçildiler ve meclise girdiler. Daha meclise girmeden zaten bu abuk ve abartılı talepler gelmeye başlamıştı. Seçildikten sonra da oturup konuştuğumuzda aynı taleplerin artarak devam ettiğini öğrendik.

Ancak; güzel bir gelişmeye imza atan milletvekilleri bu talepleri yerinde çözme gayretini gösteriyor.

Gerek Beşir Bey, gerek Oğuz bey ve gerekse Ramazan bey seçim çalışmalarında Kırıkkale’ye çok sık geleceklerini ve halkın taleplerini yerine çözme gayreti göstereceklerini söylediler.

Bu çerçevede “nöbetçi vekil” başlığı atan gazetelerden de öğrendiğimiz kadarıyla ve bizzat görüşmelerimizde bu vaatlerini terine getirdiklerini görmek mutluluk veriyor. Belli periyotlarla Kırıkkale halkı ile bütünleşen vekillerin talepleri burada alamsı hoş bir durum olarak ortaya çıkıyor.

Ankara yakın olabilir, gidip gelmek sorun olmayabilir. Ama kaç kişi gittiğinde vekil ile rahat görüşüyor. Ya toplantısı oluyor ya başka yerde görevli oluyor veya onlarca kişini arasında birkaç dakikada sorununu anlatma durumu olmuyor. İşte bu nedenle vekillerin burada halk ile bütünleşmesi şık duruyor.

Bunun mümkün olduğunca sık olması ve Ankara’ya gitmeden insanların seçtikleri ile bir arada olması ortamının devamında yarar var.

Pek çok t6alep ile karşılaşan Vekillerin işleri zor. Dediğim gibi çok “olmaz” talepleri de dinlemek ve çözme gayretinde olmak zorundalar. Bu talepleri yerinde almak hem halkın gözünde hem hakkın nezdinde güzel olandır.

Aynen devam edin yerinde talep almaya. Kırıkkale ancak geçmişte bir kısmından gördüğü bu yakınlığı yıllarca ballandırarak anlatıyor. Emin olun sizi de yıllar geçse de hayırla yad edecektir. Bir olmakta fayda var. Bir olan diri olur. Diri olanın ise sorunlar su gibi akar gider.

Selam ve dua ile…

Bu yazıyı paylaş      Sayfayı yazdır    
  YORUMUNUZU YAZIN
Isminiz
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
 
  
Açiklama :

Yorum yazarken lütfen küfür, hakaret ve suç unsuru teskil edecek ifadeler kullanmayiniz. Bu tür yorumlar editörlerimiz tarafindan onaylanmamaktadir.

  
  
  YAZARIN DİĞER YAZILARI
  
YAZARLAR Tüm Yazarlar
İsmail Dursun Kuzucu
Yener Kazan
Nesrin Bulat
Kamil Öcal
Şevket ÖZSOY
MESUT ARLIER
  
 E-GAZETE E-Gazete Arşiv
  27 Ekim 2021 Çarşamba
  
  
 ÇOK OKUNANLAR  
  
 
Sitemizden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tüm hakları saklıdır. 2010 - Tasarım ve kodlama :kergisi
Tel : 0318 224 34 34  -  E-mail : bilgi@kalehaber.net