28 Ekim 2021 Perşembe
 
ANA SAYFA   KIRIKKALE WEB TV  
Haber Ara  
 
Kırıkkale Savunma Sanayiinin Lokomotif Şehri
Kırıkkale Savunma Sanayiinin Lokomotif Şehri
11 Yıldır İhtiyaç Sahiplerinin Yardımına Koşuyor
11 Yıldır İhtiyaç Sahiplerinin Yardımına Koşuyor
Dünyanın en kaliteli tuzunu üretiyoruz
Dünyanın en kaliteli tuzunu üretiyoruz
Yapılandırma Borçlarının İlk Ödemeleri Başladı
Yapılandırma Borçlarının İlk Ödemeleri Başladı
  YAZARLARIMIZ
TANIMAK LAZIM
07 Ekim 2011 Cuma Bu yazı 31765 kez okunmuştur.
 
  
Yazı boyutu : 13 Punto 15 Punto 17 Punto 19 Punto

 

Sağ sol olaylarının hat safhaya ulaştırılmasıyla evet ulaşması değil ulaştırılmasıyla gelen 12 Eylül askeri harekâtı henüz yapılmış ve güzel ülkem yavaş yavaş demokrasiye kavuşuyorken takvimlerin 1984 yılını gösterdiği bir zamanda Eruh baskını ile başlayan bir eylem ile kendini gösterdi terör örgütü.

Adı “Partiye karkeren Kürdistan” yani Kürdistan işçi partisinin kısaltılmışı olan onlara inanmışlarının pekeke şeklinde okuduğu Türkçede pekaka şeklinde okunan PKK terör örgütünün açılımını bilerek yazdım. Pek çoğumuz bilmiyoruz, bilmek bile istemiyoruz adını sanını. Çünkü 84 yılından beri ülkenin başına bela olan bu örgütün adını bilsek ne olur bilmesek ne olur. Ama durum öyle değil işte. Adını da bileceğiz, düşüncesini de bileceğiz, yapısını da bileceğiz. Çünkü düşmanı tanımadan mücadele etmek mümkün değil. Bizi bize düşüren bu yapılanmanın dış ülkelerde ki uzantısını ve hangi milletlerin ve devletlerin de destek verdiğini bileceğiz ki mücadele edip gelecek nesillere terör mirasını bırakmayalım. Yoksa bizden doğanlar nasıl terör ile doğmuşsa onlardan doğanlarda terör ile yaşar gider.

Bu yapılanmanın bir siyasi uzantısı var ki hepimiz biliyoruz artık. Terör örgütü biel diyemeyen ve tabanlarının yüzde doksanın bu bölücü terör örgütünü destekleyenlerden oluştuğunu açıkça söyleyen şimdilerde meclise girip yemin eden partidir.

Birde sivil uzantısı var. Adı KCK.

Bu yapılanma bölücü terör örgütünün şehir yapılanmasıdır. Şehir içlerindeki eylemlerin yapılması ve yönlendirilmesi bu gruba aittir. Bunların içinde bürokratı, siyasetçisi, başkanı, meclis üyesi, esnafı, sanatçısı var. Bu yapılanmanın ne denli geniş yelpazede olduğunu bir süredir yapılan operasyonlarla ele geçirilen tutuklu ve dokümanlardan anlıyoruz.

Bu sivil yapılanma dedikleri ve aslında terör örgütüne destek vermenin ötesinde aleni olarak yönlendirme ve eylemlere bizzat iştirak eden bu oluşum içindeki insanlara da siyasi uzantının destek verdiğini görüyoruz.

Pek çok eylemde ön planda olan ve polis ile sürekli karşı karşıya gelen her daim saçı başı dağınık bir vekilin “Akparti polisi Kürt avına çıktı” sözleri ile başlayan ve KCK’ya karşı yapılan operasyon ve tutuklamaları bir linç girişimi gibi göstermeye çalışan konuşması ile devam eden açıklamalarından siyasi uzantının ne denli destek verdiğini görüyoruz.

2011 yılını eylem yılı olarak açıklayan ve gerçekleştirmek için yaklaşık 60 bin evet yanlış okumadınız atmış bin eyleme imza attığı, bu eylemelerin içinde vurmalı kırmalı, sessiz sedasız ve ferdi olduğu kadar toplu eylemlerde bulanan KCK’ya hala sivil uzantı dememek nasıl mümkün olabilir.

Kadınları panzerlerin önüne yatırın, altına girsinler ama eylem yapanlar polis ulaşamasın talimatı veren bir yapılanmanın terör ile bağlantısı yok demek nasıl mümkündür.

Siyasi uzantısı, silahlı uzantısı, sivil uzantısı ve onlara destek veren dış uzantıları ile topyekûn bir mücadele ile ancak bunarlın üstesinden geliriz. Bunu sağlamak için ise mutlaka çok iyi irdelememiz ve incelememiz lazım. İyi bilmemiz lazım ki mücadelemiz etkin olsun. Yoksa Donkişot gibi yel değirmeni ile savaşır dururuz ve bir karış yol alamayız.

Gerekirse bu terör örgütü okullarda ders olarak anlatılsın. Ne denli eli kanlı ve kalleş olduğu ortaya konsun. “reklamı olur” dediğinizi duyar gibiyim. Yok reklamı olmaz. Asıl kaçırdığı öğretmenler ve kestikleri yolar, meclisteki konuşmaları, yolcu otobüslerine Molotof atarak yapıyorlar reklamlarını. Bu reklam olmaz merak etmeyin.Selam ve dua ile…

Bu yazıyı paylaş      Sayfayı yazdır    
  YORUMUNUZU YAZIN
Isminiz
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
 
  
Açiklama :

Yorum yazarken lütfen küfür, hakaret ve suç unsuru teskil edecek ifadeler kullanmayiniz. Bu tür yorumlar editörlerimiz tarafindan onaylanmamaktadir.

  
  YORUMLAR
Bünyamin POLAT  -  07-10-2011 - 19:10
PKK’yı tanımak lazım haklısınız tanıdığım kadarıyla PKK’nın önümüzdeki günlerde izleyeceği stratejisinin; 1.Silahlı güçleri ile misilleme eylemleri kapsamında; mayın, uzaktan kumandalı cep telefon ve telsiz düzenekli patlayıcı madde kullanma, Karakollara uzaktan taciz ateşi açma, riski az münferit eylemler dışında planlı karakol ve polis noktalarına planlı saldırılar gerçekleştireceği, üst düzey teröristlerden alınan talimatlar sonucunda belirli ölçülerde aktif eylemlerde bulunabilecekleri, ayrıca bazı kritik illerimizde bombalama, sabotaj, suikast, adam kaçırma, taciz ve intihar şeklindeki eylemler ile sansasyonel eylemlerde bulunabilecekleri, 2.Terör örgütüne müzahir köy ve mezralar ile bölgede yoğun olarak bulunan göçerlerden lojistik destek sağlama gayretlerini artırabilecekleri, ayrıca metropollerden lojistik temin etme faaliyetlerini yenileyerek yeni metotlar geliştirecekleri, 3.Bölgede yaşayan vatandaşlarımız üzerinde etkinliklerini artırarak sürdürecekleri, Köy korucularına, göçerlere ve devlet yanlışı kişilere yönelik propaganda, baskı ve şiddet uygulayabilecekleri, özellikle korucuları kendi yanlarına çekmeye çalışarak istihbarat faaliyetlerinde kendilerine yardımcı olmalarını sağlayabilecekleri, 4.AKP'nin sözde demokratik açılımından doğan ortamın istismar edilerek, Kürt Milliyetçiliğinin artırılması yönünde çaba sarf ederek bölgedeki, sivil toplum örgütleri, iltisaklı kuruluşları ve özellikle BDP vasıtasıyla etnik ayrımcılık faaliyetlerine ivme kazandıracakları, PKK’ya müzahir unsurları motive ederek, sivil itaatsizlik, araç yakma vs. gibi eylemleri genişletmeye çalışacakları, gibi olacağını değerlendirmekteyim.
Fazlı Güventürk  -  07-10-2011 - 18:55
Doğru söze ne denir Sayın Başkanım...
mehmet gençer  -  07-10-2011 - 10:52
Sayın güventürk.Tespitleriniz doğru.Onlarla vatandaşlar olarak bizlerin vereceği mücadele sınırlı.Asıl mücadeleyi, görev başında olan hükümet yapmalıdır.Son zamanlarda yapıyormuş görüntüleri alıyoruz.Ancak reklam yapmayın, olan olayları gazete manşetlerine taşımayın PKK nın reklamını yapmayın diye üstü kapalı basını tehdit eden sayın başbakan değilmi.Seninde yazdığın gibi onlar reklamlarını bombalarla öğretmen kaçırmaları ve Ankaradaki eylemler gibi eylemlerle zaten yapıyorlar.Sayın başbakan onları TBMM ne anayasa çalışmalarına davet edeceğine gereğini yapmalıdır.Çünkü yetkili olan başbakan ve kabinesidir.Tutuklayıp hapihanelere doldurmak çözüm değil.Bizim görevim iz halkımıza tarafsız olarak gerçekleri anlatmaktır.Sevgilerimle.
  
  YAZARIN DİĞER YAZILARI
  
YAZARLAR Tüm Yazarlar
Şevket ÖZSOY
İsmail Dursun Kuzucu
MESUT ARLIER
Yener Kazan
Nesrin Bulat
  
 E-GAZETE E-Gazete Arşiv
  28 Ekim 2021 Perşembe
  
  
 ÇOK OKUNANLAR  
  
 
Sitemizden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tüm hakları saklıdır. 2010 - Tasarım ve kodlama :kergisi
Tel : 0318 224 34 34  -  E-mail : bilgi@kalehaber.net