27 Ekim 2021 Çarşamba
 
ANA SAYFA   KIRIKKALE WEB TV  
Haber Ara  
 
Kırıkkale Savunma Sanayiinin Lokomotif Şehri
Kırıkkale Savunma Sanayiinin Lokomotif Şehri
11 Yıldır İhtiyaç Sahiplerinin Yardımına Koşuyor
11 Yıldır İhtiyaç Sahiplerinin Yardımına Koşuyor
Dünyanın en kaliteli tuzunu üretiyoruz
Dünyanın en kaliteli tuzunu üretiyoruz
Yapılandırma Borçlarının İlk Ödemeleri Başladı
Yapılandırma Borçlarının İlk Ödemeleri Başladı
  YAZARLARIMIZ
İYİSİ DE KÖTÜSÜ DE DİLE GELMELİ
10 Ekim 2011 Pazartesi Bu yazı 24760 kez okunmuştur.
 
  
Yazı boyutu : 13 Punto 15 Punto 17 Punto 19 Punto

 

Efendim seçim öncesi halkın talepleri doğrultusunda seçime girenlerin vermiş olduğu sözler ve akabinde bunun ne kadarını yapıp yapmadıklarını sorgulamış ve söz verildi mi yapılması gereği üzerinde durmuştuk bir süre önce kaleme almaya çalıştığımız yazımızda.

Örnekler vermiştik. Verdiğimiz örneklerdeki talepleri yerine getirenlere halkın teveccühle baktığını ancak getirmeyenlere de tabirimi mazur görün ama bilinçaltında da olsa diş bilediklerini yazmıştım.

Kırıkkale halkının büyük teveccüh göstererek meclise göndermiş olduğu milletvekillerinin her hafta bir günü Kırıkkale’ye ayırdıklarını ve yerinde çözüm üreterek netice aradıklarını, bununda halkın gözünde çok olumlu yansımalarının olduğundan söz etmiştik.

Milletvekillerinin durumlarının zor olduğunu gördüğümüzü söylemek isteriz.

Geçen gün içinde meclise yapmış olduğumuz ziyarette ikinci sıradan meclise gönderilen Oğuz Kağan Köksal’ın masasında çay tabağını koyacak yer olmadığını gördük. Öylesine dolu bekleyen iş listesini tespit ettik. Çalışma şekli öyle olsa gerek ki talepleri üst üste koymak yerine yayarak takip diyor. Bu durumda ilginç bir görüntü oluşturmuş.

Herhalde şimdiden sonra iş almasa da sadece mevcut işleri takip etse, uzunca bir süre çalışması gerekecek. Bu arada Milli Savunma komisyon başkanlığına da bu çalışmaları yaparken ara vermek zorunda kalır. Çünkü aynı anda biriken işleri takibi imkânsız haldedir.

Efendim bu işlerin ne kadarını yapıyor, ne kadarını yapmıyor, ne kadarını askıya alıyor, ne kadarını takip edip zaman bırakıyor veya ne kadarını alıp talep sahibi odadan çıkınca evrak yakma makinesine gönderiyor bilmiyorum. O vicdanı ile kendisinin sorunu. Ama dışarıda ki görüşme sırasını bekleyenlerin sayısı az değil. Gördüğümüz bu.

Ardından Kırıkkale vekilliğini daha önce yapmış ve şimdilerde almış olduğu gerek parti içindeki görevleri, gerekse mecliste aldığı görevler ile çok çalışan Ramazan Can’ın yanına gittik.

Her zaman olduğu gibi yine güler yüz, tatlı dil ve sempati ve nezaketin üst seviyesinde olan sekreteri Sevim abla karşıladı. Genel kurula az bir zaman kaldığından bürosuna uğraması zor olan Ramazan Bey ile telefonla görüştük. Genel kurulun kulisinde beklediğini söyledi.

Çalışma odasında içtiğimiz bir çay müddeti kadar sürede ziyarete gelenlerin çokluğu Ramazan Beyinde ne denli hummalı bir çalışma içinde olduğunu gösteriyordu.

Vardık kulise. Ancak toplantıya az zaman kaldığından kulisin kapılarını kapatmışlar ve görüşemedik. Burada Ramazan beyin inceliği sık sık arayıp “abi nerdesiniz, bekliyorum” telefonları idi. Belki talepsiz gittiğimizden belki her gelene bu denli samimi olduklarından neden olursa olsun vekillerin halk ile barışık olduğunu gördük. Yakın olduğunu izledik ve bir şeyler yapma çabası ile gaile içinde hissettik. Meclis ziyareti sonunda “hadi bakalım bu kadar talep içinde yaptıklarınızı görelim birde” diye geçirdik içimizden ve çıktık.

İyileri elbet yazacağız ki hakkının hakkını vermek gereğine inanıyoruz. Ama yanlış olursa onu da yazacağız. Verilen sözlerin, bir telefon ile çözülecek işlerin, yasal çerçeve içinde sadece bir selam ile halledilecek konuların sürekli askıya alındığını gördüğümüzde samimiyet ve iyi niyetinizden ve karşılıklı sevgiden şüphe olmamasına rağmen olmadığını gördüğümüzde kamuoyu ile onu da paylaşacağız. Selam ve dua ile…

Bu yazıyı paylaş      Sayfayı yazdır    
  YORUMUNUZU YAZIN
Isminiz
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
 
  
Açiklama :

Yorum yazarken lütfen küfür, hakaret ve suç unsuru teskil edecek ifadeler kullanmayiniz. Bu tür yorumlar editörlerimiz tarafindan onaylanmamaktadir.

  
  YORUMLAR
HÜSEYİN EFLATUN TUFAN  -  13-10-2011 - 13:01
Sayın yazar haklısınız ama hiç birimiz bu adaylara ne olur milletvekili adayı olun diye yalvarmadık,tam tersi bütün milletvekili aday adayları,aday olabilmek için neler yaptıklarını halk biliyor. Durum böyle olun ca şikayet etmeye de hakları yok,hele yüzde 49 gibi oyla gelip te üstelik 9 yıldır bu ülkeyi yönetiyorsanız tabi KIRIKKALE LİLER olarak sizden vadantaş çok şey isteyecek tir,ama siz hala memleketinize bir HALİL ŞIVGIN kadar hizmet edememiş seniz halkımız haklıdır, soruyoruz nerede MKE DE ÇALIŞAN 17 BİN KİŞİ nerede ÇANKIRIYA GÖNDERİLEN KIŞLAMIZ örnek çok,tabiki iç işleri bakanımızın kırıkkaleli olması hasabiyle beklentilerimiz de çok olacak,bu gün illerimize şöyle bir baktığımız da bakanı olan iller ihya olmuştur,KIRIKKALE HARİÇ bu apaçık ortada bunun demokoji ile hiç bir ilgisi yok,
Bünyamin POLAT  -  10-10-2011 - 15:26
Vekillerimize yeni yasama yılında başarılar dilerim. Vekillerimizin işi gerçekten çok zor. Yapabilecekleri pek fazla bir şey yok, geçmişte bir gurup arkadaş ile vekillerimizden Turan KIRATLI'ya hem hayırlı olsun hem de bir memure kardeşimizin durumu ile ilgili bir konuyu iletmek üzere meclise gittik. Odasına adım atıp selem verip içeri girdiğimizde vekilimizi gelenden gidenden iş yoğunluğundan, iş isteğinden, zannedersem de iş yapamamanın getirdiği sitresten de o kadar bunalmış bir şekilde buldukki bize hitaben ''çay içmeye geldiyseniz her gün gelip gidin'' gerisi malüm lafı uzatmaya gerek yok. Bizde kendisini anlayışla karşıladık ama yine de konuyu kendisine açtık, bize yardımcı olmaya çalıştı, Bizler ne istediğimizi bilir, hazırlıklı gider, isteklerimizin makül ve mantıklı çözümlerini de hazırlar kendilerine iletirsek işlerimizin daha kolay yürüyebileceğini zannediyorum.
  
  YAZARIN DİĞER YAZILARI
  
YAZARLAR Tüm Yazarlar
İsmail Dursun Kuzucu
Yener Kazan
Nesrin Bulat
Kamil Öcal
Şevket ÖZSOY
MESUT ARLIER
  
 E-GAZETE E-Gazete Arşiv
  27 Ekim 2021 Çarşamba
  
  
 ÇOK OKUNANLAR  
  
 
Sitemizden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tüm hakları saklıdır. 2010 - Tasarım ve kodlama :kergisi
Tel : 0318 224 34 34  -  E-mail : bilgi@kalehaber.net