08 Temmuz 2020 Çarşamba
 
ANA SAYFA FOTO GALERİ KIRIKKALE WEB TV İLÇE-BELDE HABERLERİ
Haber Ara  
 
Kırıkkale'de 2 Evde Karantina Kaldırıldı
Kırıkkale'de 2 Evde Karantina Kaldırıldı
Bilecik SMMMO başkanlarını ağırladı
Bilecik SMMMO başkanlarını ağırladı
Mesleki Yeterlilik Sınavları Yeniden Başlıyor
Mesleki Yeterlilik Sınavları Yeniden Başlıyor
Gübreye Saplanan Tosunu Yahşihan İtfaiyesi Kurtardı
Gübreye Saplanan Tosunu Yahşihan İtfaiyesi Kurtardı
  YAZARLARIMIZ
AÇACAK SAYFA KALDIYSA
24 Ekim 2011 Pazartesi Bu yazı 22179 kez okunmuştur.
 
  
Yazı boyutu : 13 Punto 15 Punto 17 Punto 19 Punto

 

Bakara suresi 216 ‘da yaradan rabbimiz "sizin şer bildiğinizde hayır, hayır bildiğiniz şeyde şer vardır” buyurmaktadır. Bazen şer gördüğümüz şeylerin ardından gelen hayırlar pek çok hayrı beraberinde getirir.

Aynı gün, gece yapılan bir kahpe saldırıda hayatını kaybeden yirmi dört şehidimize yenileri eklendi. Polisi askeri sivili şehitler art arda geldi. Her birine ayrı üzüldük. Her birinde içimiz acıdı.

Şimdi denilecek ki efendim buna mı hayır var diyorsun. Sen hiç oğlunu, kızını, evladını, babanı, kardeşini şehit verdin mi ki bunda da vardır bir hayır diyorsun. Efendim ciğeri yanmayan nerden bilecektir hayrı şerri. Yok, işte öyle değil.

Nasreddin Hocaya sormuşlar; kıyamet ne zaman kopacak diye. Oda karım öldüğünde küçük kıyamet, ben öldüğümde büyük kıyamet kopacak demiş. Yani insanın yakının ölmesi, hele gencecik yaşta kahpe terör tarafından kahpece şehit olarak ölmesi elbette o insana kıyamet gibi gelir.

Evet, kardeşim, oğlum şehit olmadı. Ama emin olun kardeşim gibi gördüğüm, evladım gibi gördüğüm arkadaşlarım şehit oldu. Onların ailesinin kıyameti gibi benimde kıyametim koptu. O halde nedir bu şer olayda ki hayır işi diyeceksiniz.

Kahraman şehitlerimizin ardında çok az zamanda görülen bir birlik ve beraberlik gördük. Bu birlik siyasilerde çok aleni olmasa da vatandaşlar arasında daha net göründü.

Ekranlarda bol kahkahalı programlara bile duyarlı olanlar ara verdiler. Hele Kibariye gibi sanatçılar pek çok erkekten daha erkekçe hareket ederek belki de işlerinden olma pahasına canlı yayını kestirip attılar. Üniversiteler başta olmak üzere, lise ve ilköğretim öğrencileri toplanıp “kahrolsun PKK” “şehitler ölmez vatan bölünmez” diye sloganlar attılar.

Duyarlı sivil toplum kuruluşları bir araya gelerek meydanlarda toplanıp terörü lanetlediler. Patronlar kulübü olarak bilinen paralı adamlar bir araya gelerek siyasi partileri gezdiler, Cumhurbaşkanına kadar çıkıp “biz bu terörün bitmesi için ne yapabiliriz, elimizden ne gelir” diye sordular. Kameraların döndüğü Doğu güneydoğuda yaşayan vatandaşlarımızın feryatları artık yaşadıkları topraklar içinde terör olaylarını istemedikleri yönündeydi.

Kahpe teröre önceleri destek vermekten korkan ve uzun yıllar Türk pasaportu ile gezen, Habur kapı bir saat kapanacak diye Türkiye’ye olmadık şirinlikler gösteren aşiret liderleri açıklama yaparak ortak operasyonlardan söz etmeye başladı. Ha bu bizi çok sevdiklerinden değil, tamamen post korkusundan.

O ayrı konu. Avrupa devletleri ve Irak’ı işgal eden güçlerde teröre karşı benzer açıklamada bulundular. Evet, düne kadar özellikle maddi destek olmak üzere tüm desteğini esirgemediler ama olsun şimdi öyle diyorlar. Kaç gündür Kırıkkale vekilleri ile yapmış olduğum ikili görüşmelerden tutunda ayakkabı boyacısı, berber Hamdi, bakkal Rıza, kapıcı Tuncay, ilde yaşayan amiri, memuru, müdürü ile konuşmamızın temeli hep terörün bitirilmesi ekseninde oldu.

Evet, tüm bunları düşündüğümüzde bu kalleş yüzlü terörün bitirilmesi için bu bir fırsattır diye düşünüyorum. Bu nedenle bunu hayır olarak görmek istiyorum.

Özellikle ana muhalefet partisinin ve muhalefet partisinin yapmış oldu açıklama ile hükümetin atacağı adımlara destek vermesi ayrı bir hayırdır.

Açılacak sayfa kaldı mı bilmiyorum ama bir temiz sayfa daha açıp, iktidarı muhalefeti, askeri, sivili, genci yaşlısı ile birlik olup bitirelim ve bu şehitler hayır olsun

Selam ve dua ile…

Bu yazıyı paylaş      Sayfayı yazdır    
  YORUMUNUZU YAZIN
Isminiz
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
 
  
Açiklama :

Yorum yazarken lütfen küfür, hakaret ve suç unsuru teskil edecek ifadeler kullanmayiniz. Bu tür yorumlar editörlerimiz tarafindan onaylanmamaktadir.

  
  
  YAZARIN DİĞER YAZILARI
  
   
 
YAZARLAR Tüm Yazarlar
Nusret Kılıç
Şuayip Bütün
Kırlangıçoğlu Oktay
Erol Serkan Kılıç
Fazlı GÜVENTÜRK
İdris Aykul
  
 E-GAZETE E-Gazete Arşiv
  08 Temmuz 2020 Çarşamba
  
  
 ÇOK OKUNANLAR  
  
 
Sitemizden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tüm hakları saklıdır. 2010 - Tasarım ve kodlama :kergisi
Tel : 0318 224 34 34  -  E-mail : bilgi@kalehaber.net