27 Ekim 2021 Çarşamba
 
ANA SAYFA   KIRIKKALE WEB TV  
Haber Ara  
 
Kırıkkale Savunma Sanayiinin Lokomotif Şehri
Kırıkkale Savunma Sanayiinin Lokomotif Şehri
11 Yıldır İhtiyaç Sahiplerinin Yardımına Koşuyor
11 Yıldır İhtiyaç Sahiplerinin Yardımına Koşuyor
Dünyanın en kaliteli tuzunu üretiyoruz
Dünyanın en kaliteli tuzunu üretiyoruz
Yapılandırma Borçlarının İlk Ödemeleri Başladı
Yapılandırma Borçlarının İlk Ödemeleri Başladı
  YAZARLARIMIZ
YİĞİT DELİKANLI
28 Ekim 2011 Cuma Bu yazı 30301 kez okunmuştur.
 
  
Yazı boyutu : 13 Punto 15 Punto 17 Punto 19 Punto

 

Bilmiyorum siz hasta olup yataklara düştünüz mü hiç. Ne kadar yatağa mahkûm kaldınız. Gözünüz kapıya ne kadar takılı kaldı bir ziyafetçi gelecek ve biraz sohbet edeceğiz diye.

Tamam kısa süreli hastalıklarda bile gözümüzün kapıda olduğunu, her zaman şimşek hızıyla geçen vaktin yatakta geçmediğini biliyoruz. Ya hasatlığınız kalıcıysa; yani üç vakte kadar geçecek denmiyorsa. Bu üç vakit üç saat, üç gün, üç ay, üç yıl değilse. Yani hiç o üç vakit gelmeyecekse ne düşünürsünüz.

Peki; en temel insani ihtiyaçlarınızı bile karşılayacak güçte değilseniz, bırakın kolunuzu elinizi bile oynatamıyorsanız, bacaklarınızı değil ayak parmaklarınız bile size cevap vermiyorsa, beliniz, boynunuz, tüm kemik ve kaslarınız sizinle barışık değilse nasıl yaşarsınız değil mi?

İşte bir yiğit adam bu şartlarda kendini geçindirecek iş yapmış, medya ile uğraşısı ve kartvizit reklam işini kendisine en yakın iş kolu görmüş ve açmış olduğu dükkânda eşin dostun desteği ile ve yardımcısı ile çaba göstermiş. Kızılkanat iş merkezi dershanenin altında dükkânı. Yolunuz düşerse mutlaka uğrayın. Azmin ne yaptığını gözlerinizle görün.

Bu insan ile yaklaşık dört yıl önce tanıştım. Tanışıklığımız bir konuda ki yazı yazıp kamuoyunun dikkatini çekmek için tüm basına göndermem ile oldu. Elektronik posta ile bana kendisinin bir internet sitesi olduğunu ve orda köşe yazmamı istemesi ile başladı. Şifahi olarak tanıştığımda elimden geleni yapmam gerektiğini düşündüm. Kirikkaledennehaber. Com’da başlayan serüven ile bugün yedi buçuk kitabım var. (Buçuk çünkü bitiremedim birini hala sürünüyor.)

Tanıştığımız günde “yiğidim” dedim kendisine. Yiğit adamdı. Gerçekten yiğit adam. Etrafımızda pek çok sapasağlam adam işsiz güçsüz gezerken, simit bile satmazken, dilenciliği meslek edinmişken, kahvehanelerden çıkmaz evlerine bir ekmek götürmezken bu insanın yaşama azmi ve bir şeyleri başarma gayreti sayısız insana hatta insanlığa örnek olacak düzeydeydi ve bundan yiğit adamdı bu tekerlekli sandalyeye mahkûm yirmi beşli yaşlardaki delikanlı.

Pek fazla planları ve ciddi projeleri vardı. En büyük projesi veya arzusu bir özürlüler merkezi kurmaktı. Sosyal alanların olduğu, fizik tedavilerin bulunduğu, özür durumuna göre ayarlanmış spor salonlarından oluşan, parkın ve yeşil alanları ile dinlendirecek ve göze hitap edecek bir alandı onun arzusu. Evinde sıkılan, yatağa mahkûm özürlülerin gideceği, o özürlüye bakan ana baba eşlerin rahat bir nefes alacağı dinleneceği bir merkez olacaktı burası.

Özürlülerin yeteneklerini ortaya çıkaracak, üretime katkı sağlayacak ve ürettiklerini sergileyip maddi gelire çevirebilecekleri kendi paralarını kazanacakları bir saha olacaktı burası.

Bu yiğit adamı birkaç gazete örnek insan diye haberde yaptı. Haberci bu anlamda haberde oldu.

Söz ettiğim yiğit insan Ahmet Dursun Kaya maalesef iyice ağırlaştı. Hastane süreci bile tamamlandı ve evinde dinleniyor şimdi. İnşallah diyoruz, Allahtan ümit kesilmez diyoruz, özlemle bekliyoruz kendisini ama…

Bu yiğidi örnek olsun diye yazdım. Hem özürlülere, hem böyle bir proje yapacaklara ve özellikle kalbi katı gönlü özürlülere örnek olsun diye yazdım.

Bana “ağabey sen çok pozitifsin, yıkılan binanın üst üste kalmış son iki tuğlasına bir tekme atarken bile yıkış gibi görünsen de ben biliyorum abi bu yıkış değil yapıştır.” Derdi. Şimdi aynı yapışı kendisinden bekliyoruz. Yıkış olma dön be yiğido yapış ol ve örnek olmaya devam et tüm özürlülere. Özellikle gönlü özürlülere.

Selam ve dua ile…

Bu yazıyı paylaş      Sayfayı yazdır    
  YORUMUNUZU YAZIN
Isminiz
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
 
  
Açiklama :

Yorum yazarken lütfen küfür, hakaret ve suç unsuru teskil edecek ifadeler kullanmayiniz. Bu tür yorumlar editörlerimiz tarafindan onaylanmamaktadir.

  
  YORUMLAR
Fatma Turhan  -  29-10-2011 - 22:31
Ahmet benim gördüğüm en yiğit delikanlı....o benim canım kardeşim biliyorum bununda üstesinden gelecek.....o azimli,güçlü,kararlı,idealist......hastalığı ne kadar ciddi olursa olsun Allah ın izni ile bunu da aşacak..seni seviyoruz ablacım...
Melek Elvin  -  29-10-2011 - 22:30
Ahmet tanıdığım en yiğit delikanlıdır. Ahmet,i tanıdığım için kendimi çok şanlı sayıyorum. Çünkü Ahmet engelli olmasına rağmen tüm engelleri aşabilen ender değerlerden, onun yanında vakit geçirmek süper, herşeye rağmen pozitif olabiliyor. Bu ara biraz rahatsız ben ona inanıyorum bunuda atlatacak.Ahmeti tüm Kırıkkalenin tanımasını çok isterim. Seni seviyorum canım kardeşim Ahmet . Not Ahmeti sevenler ve Ahmetin sevdikleri. Ahmeti sık sık ziyarete gidin sizleri bekliyor. Selam ile
  
  YAZARIN DİĞER YAZILARI
  
YAZARLAR Tüm Yazarlar
İsmail Dursun Kuzucu
Yener Kazan
Nesrin Bulat
Kamil Öcal
Şevket ÖZSOY
MESUT ARLIER
  
 E-GAZETE E-Gazete Arşiv
  27 Ekim 2021 Çarşamba
  
  
 ÇOK OKUNANLAR  
  
 
Sitemizden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tüm hakları saklıdır. 2010 - Tasarım ve kodlama :kergisi
Tel : 0318 224 34 34  -  E-mail : bilgi@kalehaber.net