17 Ağustos 2022 Çarşamba
 
ANA SAYFA   KIRIKKALE WEB TV  
Haber Ara  
 
Beton Yollarımızı Önemsiyoruz
Beton Yollarımızı Önemsiyoruz
YKS'de ABC Klasiği
YKS'de ABC Klasiği
Aracın Devrini Alıp, Ücretini Vermeyen Dolandırıcılar Yakalandı
Aracın Devrini Alıp, Ücretini Vermeyen Dolandırıcılar Yakalandı
Devrilen Otomobildeki 3 Kişi Yaralandı
Devrilen Otomobildeki 3 Kişi Yaralandı
  YAZARLARIMIZ
Doğu, Deprem, Şehit
02 Kasım 2011 Çarşamba Bu yazı 36597 kez okunmuştur.
 
  
Yazı boyutu : 13 Punto 15 Punto 17 Punto 19 Punto

 

Son günlerde o kadar çok gündem değişti ki her zaman ki gibi ülkemizde yetişmek hepsini yazmak için sadece gazetecilik yapmak gerekiyor galiba.

Hakkari’de verdiğimiz şehitlerin acısı geçmemişti henüz. Geniş çaplı yorumlayamadık. İhmal mi var, ihanet mi? Bilemedik. Açılımın başımıza ördüğü çoraplar bunlar. Hemen sınırdışı harekat başladı, 50-100 terörist öldürüldü denildiyse de bunların hepsin,in yalan olduğu ortaya çıktı.

Çünkü Irak’ın kuzeyinde bize kedisini bile vermeyeceğini söyleyen aşiret lideri “Topraklarımıza girilmemiştir.” diyerek Sınır ötesi harekatın olmadığını da itiraf etti.

Bu hengamede maalesef ülkemizin cennet köşelerinin biri olan Van’da deprem felaketi gerçekleşti. Bu felaket Türk Milletini derinden üzdü. Edirne’den, Kırıkkale’ye, Antalya’dan Sinop’a herkes üzüldü. Ve elinden gelen yardımı yapmak için harekete geçti.

Deprem ülkemizin bir gerçeği ve ne zaman kimin başına geleceği belli olmayacağından buna kayıtsız kalmak mümkün değil, üzülmemek mümkün değil. Hayatının baharında nice yaşamlar gitti. Hayaller yok oldu. Nice dersler dolu yaşam öyküleri çıktı içinden.

Görevlerinin başında gencecik altmış sekiz öğretmen şehit oldu. Onlar için ağlamamak mümkün mü?

Bazıları Gölcük depreminin sebebini özellikle askeriyedeki çirkin şeylerden olduğunu söyleyenler vardı. Allahın bir gazabı olduğunu, kul azmayınca Yaradan’ın böyle felaketler vermeyeceğinden bahsedildi. Belli gruplar bu depremi nerdeyse hak ettiler mealinde cümleler kurdular. Gölcük için söylenenler ne kadar yanlışsa şimdi Van için söylenenlerde o kadar anlamsız ve yanlış şeylerdir. Van halkının PKK’ya verdiği desteğin, yirmi dört şehidin kanı var dedilerse de bunlara katılmak mümkün değil.

Ama Başbakan’ın deprem sebebi ile 29 Ekim kutlamalarını iptal etmesi bu süreç içerisinde ki en yanlış davranıştı. Cumhuriyet Kokteyl’inin yapılmaması anlaşılabilir bir davranış iken, geçit törenini kaldırmak akıllara başka şeyler getirmiyor değil. Sanki kutlamalar davul zurna ile yapılıyor.

Üstelikte töreni kaldırırken akşam düğünde eğlendiğin düşünülürse bu sözümüzde haklılığımız ortaya çıkar.

Hükümetin yıllardan beri övünerek anlattığı birkaç icraatından biri olan duble yol yapımında deprem paralarını harcandığını Hükümetin Bakanı açıkladı. Demek ki bu yollarda depremzedenin hakkı var. O zaman şu soruyu sormak lazım. Diğer topladığınız paraları ne yaptınız.

Van depremi özellikle doğudaki kardeşlerimize şunu gösterdiğini düşünüyorum. Biz bir elmanın yarsı gibiyiz. Ayrı gayrımız mümkün değil. Başları ağrıdığında kimlerin onların yanında olduğunu gördük.

Büyük devletimizde üzerine düşen görevi yaparak bütün yaraları saracak ve Van’lı kardeşlerimizi sıcak bir yuvaya kavuşturacaktır.

Şehit olan öğretmenlerimizin stajyerliğine bakılmaksızın onların şehit olduğunu düşünerek mağduriyetlerinin giderilmesi gerekmektedir.

Hak Teala bir daha böyle acılar göstermesin. Bu büyük milletin gördüğü son acı olsun. Bir

Bu yazıyı paylaş      Sayfayı yazdır    
  YORUMUNUZU YAZIN
Isminiz
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
 
  
Açiklama :

Yorum yazarken lütfen küfür, hakaret ve suç unsuru teskil edecek ifadeler kullanmayiniz. Bu tür yorumlar editörlerimiz tarafindan onaylanmamaktadir.

  
  YORUMLAR
şahin bey  -  03-11-2011 - 13:12
sayın yazarımız cok güzel yazıyorsun ama anlamadıgım halen chp başkanı kılıçdarolu ağzıyla konuşuyorsun bu bizi rahatsız ediyor kendi kulvarında koşsan cok daha iyi olur selamlar.
  
  YAZARIN DİĞER YAZILARI
  
YAZARLAR Tüm Yazarlar
Erol Serkan KILIÇ
Kamil ÖCAL
Yener KAZAN
Hidayet DOĞAN
Ahmet ULUSOY
Sadettin KARALÖK
Sami GÜLER
Rabia Saylam TAŞDEMİR
  
 E-GAZETE E-Gazete Arşiv
  17 Ağustos 2022 Çarşamba
  
  
 ÇOK OKUNANLAR  
  
 
Sitemizden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tüm hakları saklıdır. 2010 - Tasarım ve kodlama :kergisi
Tel : 0318 224 34 34  -  E-mail : bilgi@kalehaber.net