27 Ekim 2021 Çarşamba
 
ANA SAYFA   KIRIKKALE WEB TV  
Haber Ara  
 
Kırıkkale Savunma Sanayiinin Lokomotif Şehri
Kırıkkale Savunma Sanayiinin Lokomotif Şehri
11 Yıldır İhtiyaç Sahiplerinin Yardımına Koşuyor
11 Yıldır İhtiyaç Sahiplerinin Yardımına Koşuyor
Dünyanın en kaliteli tuzunu üretiyoruz
Dünyanın en kaliteli tuzunu üretiyoruz
Yapılandırma Borçlarının İlk Ödemeleri Başladı
Yapılandırma Borçlarının İlk Ödemeleri Başladı
  YAZARLARIMIZ
İLGİ FARKLI ALANDA İKEN
21 Kasım 2011 Pazartesi Bu yazı 19560 kez okunmuştur.
 
  
Yazı boyutu : 13 Punto 15 Punto 17 Punto 19 Punto

 

Ne zaman güzide ülkemin ilgi alanı farklı alanlara kayarsa o zamanın hemen ardında içimizi acıtacak şeyler oluyor.

Ergenekon terör örgütü diye adlandırılan yapılanmanın ortaya çıkması ile bir biri ardına karanlık eylemler ile ülkenin gündemini kaydırma gayreti ortaya çıktı ve başarılı da oldu.

Hemen ardından KCK denen bölücü terör örgütünün siyasi hatta siyasi ötesi devlet yapılanması kolu olan terör örgütüne seri darbelerin gelmesi ile kalbimize bıçak gibi saplanan şehit haberleri geldi.

Ardı ardına sivrisinek misali sokup kaçan bölücü örgüte attığımız tokat ile kazan vadisinde bölücü örgütünde canı epey yandı ama yine KCK operasyonları unutturuldu.

Daha önce aman dikkat sessizlik var, eylem yok, durgunlaştı bunlar, dinginleşti dediğimizin hemen ardından olaylar patlak verdi. Haklı çıkmayalım ama haklı çıkacağız bunlar boş durmaz dedik öyle de oldu.

Dikkat ederseniz yine ilgi alanı kaydı.

Şimdilerde Van’da meydana gelen depremden dolayı ülkenin tüm bürokratik kesimi o bölgeye ne yapabilirim, nasıl yardımcı olabilirim diye dertleniyor. Depremin vurduğu bölgelerde yaşayan insanların dertlerini çözmek için canla başla çalışıyorlar, didiniyorlar.

Depremin derdi bitmeden ortaya atılan bedelli askerlik konusu ile ülkenin ilgi alanı farklı bir alana taşındı ve oldukça yoğunluklu olarak herkesim ve herkes tarafından tartışılmaya başlandı.

İşte Salı oldu, grup toplantısında Başbakan bu bazı rakamlara göre beş yüz bin kişiyi direk ve belki iki milyona yakın insanı en direk ilgilendiren bu konuya açıklık getirecek, yani artık Mehmetçiklerin yerine parasını veren “Mehmet bey”lerin sorununu çözecek derken yeni bir konu gündeme geldi.

Mehmet beylerden daha kibarları çıktı ortaya. Adlarına “vicdanı ret”çiler dediğimiz “mehmetiye”ler türedi ve külliyen askerliğe karşı söylem geliştirdiler. Bunlar temelli askerliği ret ederek, dini veya ahlaki nedenlerini ortaya atıp “askere gitmeyiz” nidaları çalmaya başladılar.

Göreceksiniz bu konuda çok kısa sürede çözümlenecek.

Hükümetin Avrupa Birliğine giriş süreci sürdüğünden ve Avrupa denen milliyetsizlerin geliştirdiği bu Türk retçilerin işi kolaylaştı.

Valla ister yirmi bir gün artı yirmi bir milyara fit olan “Mehmet bey”ler, isterse darülacezenin mutfağında soğan soymayı askerliğe gitmeye yeğleyen “Mehmetiye”ler hiç gelmesin askere geri kalan orijinal “Mehmetçik”ler yeterde artar.

Efendim gariban bebesiymiş, efendim fakir fukaranın evladıymış, ne derseniz deyin içinde zengini fakiri ile kim vatan sevgisini taşıyorsa odur Mehmetçik ve onun para pul gözetemeden gittiği yerdir kutsal ocak.

Sözüm; kısası, uzunu, paralısı parasızı, kabulcüsü, retçisi derken ilgi alanımız değişmişken kahpe terörü unutanlaradır.

Su uyur düşman uymaz demiş atalarımız. İnanın öyle. Biz depremle, paralıyla uğraşırken asli görevimize zeval gelmesin.

Aman dikkat, kurt puslu havayı sever. Çakallar ise gündemi, değiştirip terör olayını patlatmayı sever. Bu sefer gelmeyelim bu kahpe terörün oyununa. Tabiî ki gündemi tartışalım ama asli görevimiz hep “asli”miz olsun.

Selam ve dua ile…

Bu yazıyı paylaş      Sayfayı yazdır    
  YORUMUNUZU YAZIN
Isminiz
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
 
  
Açiklama :

Yorum yazarken lütfen küfür, hakaret ve suç unsuru teskil edecek ifadeler kullanmayiniz. Bu tür yorumlar editörlerimiz tarafindan onaylanmamaktadir.

  
  
  YAZARIN DİĞER YAZILARI
  
YAZARLAR Tüm Yazarlar
İsmail Dursun Kuzucu
Yener Kazan
Nesrin Bulat
Kamil Öcal
Şevket ÖZSOY
MESUT ARLIER
  
 E-GAZETE E-Gazete Arşiv
  27 Ekim 2021 Çarşamba
  
  
 ÇOK OKUNANLAR  
  
 
Sitemizden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tüm hakları saklıdır. 2010 - Tasarım ve kodlama :kergisi
Tel : 0318 224 34 34  -  E-mail : bilgi@kalehaber.net