28 Ekim 2021 Perşembe
 
ANA SAYFA   KIRIKKALE WEB TV  
Haber Ara  
 
Kırıkkale Savunma Sanayiinin Lokomotif Şehri
Kırıkkale Savunma Sanayiinin Lokomotif Şehri
11 Yıldır İhtiyaç Sahiplerinin Yardımına Koşuyor
11 Yıldır İhtiyaç Sahiplerinin Yardımına Koşuyor
Dünyanın en kaliteli tuzunu üretiyoruz
Dünyanın en kaliteli tuzunu üretiyoruz
Yapılandırma Borçlarının İlk Ödemeleri Başladı
Yapılandırma Borçlarının İlk Ödemeleri Başladı
  YAZARLARIMIZ
HATA BİZDE KİME NE DİYELİM
26 Aralık 2011 Pazartesi Bu yazı 29106 kez okunmuştur.
 
  
Yazı boyutu : 13 Punto 15 Punto 17 Punto 19 Punto

 

Hiç boşuna ona buna kızıp, trip yapıp, suratımızı asıp, ortalığı velveleye vermeyelim. Hak eden biziz.

Evet;

Fransa meclisinden tam adı ile ifade özgürlüğünün önüne geçip düşünceye ve söyleme sansür getiren “soykırımı inkar edenin yargılanması” kanunun oylanması ve kabulünün suçunu onlarda bulmaktan söz ediyorum.

Yahu arkadaş elbette “ Fransız “ Fransızlığını yapacak. Onun görevi bu, onun yapacağı eylem bu. Düşmanca tavrını sergilemesinden doğal, kendine yakışanı yapmasından normal ne var.

1915 yılında meydana geldiği iddia edilen olayların ardından bu güne kadar zaman içinde ısıtılıp önümüze konulan “bak gündeme getiririm ha” tehdidi artık kabak tadı vermekten öteye geçmiştir.

Bugüne kadar bu tür kanun çıkarıp bizleri köşeye sıkıştırmak isteyen sadece Fransa değil ki üzülelim. Şuana kadar bizimle direk veya en direk bağlantısı olan olmayan pekçok ülke bu yasanın farklı versiyonunu zaten meclislerinden çıkarmış durumdalar.

Uruguay; Kıbrıs Rum kesimi, Arjantin, Rusya, Kanada, Yunanistan, Belçika, İtalya, İsveç, İsviçre, Slovakya, Hollanda, Polonya, Almanya, Venezüella, Lituanya, Şili, Galler hatta erkeklerin etek giymesi ile ünlü İskoçya ve hatta Lübnan. İşte bu tarihçilerin çözmesi gereken bu olayları kendilerine görev bilip “ermeni dostu olduklarını” gösteren ülkeler bunlar.

Biz Fransa’ya haybeye kızıyoruz. Efendim onların Cezayir geçmişi var. Onlarda Cezayir’de katliam yaptı. Neden şimdi bize çamur atıp, yapmadığımızı yaptınız diyorlar diyeceksiniz. Evet öyle ama elin oğlu öyle bir sistem kurmuş ki bu yasa tasarısını gündeme getiren Fransız Milletvekili “ Cezayir” asıllı. Bu kadın kendi atalarına yapılanları unutmak bir yana baştan kabul bile etmiyor. Fransızların oraya gelmesini ve yaptıklarını Cezayir için şans gördüğünü dile getirmiş. Yani adam sisteme öyle bir entegre etmiş ki kadı aslını unutmuş.

İşte suç bizde. Atalarımız öyle bir asimile uygulamalıydı ki şimdi en faşist Fransız bile Türk dostu olmalıydı.

Maraş’ta öyle bir ders vermeliydik ki, Kahraman sıfatının önüne birde Fransız’ın damarları şişmeliydi Türkün adını duyunca.

Efendim Fransız Devlet başkanının büyük dedesi Kanuni den yardım istemiş. İşte Kanuni öyle bir yardım etmeliydi ki dededen toruna yüzyıllarca Kanuninin dersi anlatılmalıydı.

Hadi geçti bunlar. Şimdi öyle bir ders verilmeli ki bu ne terörist başının himaye edildiği ülkelere yapılan gibi olmalı, nede teröre destek veren ülkelere yaptığımız “oraya gelirsek” kabilinden olmalı.

Fransa’ya malı ile, ekonomisi ile, sosyal birlikteliği ile, çok yönlü bir tepki göstermeliyiz.

Devletin yapması gerekenler ayrı. Onlar zaten yapması gerekeni yapacaklar. Ama biz vatandaş olarak Fransız mallarını almayarak başlayan eylemleri aksatmadan terine getirmeliyiz. Total, Elf ,Carrefour, Gima, Dia Endi, ChampionSA Air France, Sheaffer Danone, Evian, Tefal, Michelin, Uniroyal, Recamic Renault, Peugeot, Citroen,Lacoste , Givenchy, Pierre Cardin, L'Oreal, Studio Line, Lancome Bledina,Chanel, Christian Dior, Clarins, Drakkar Noir, AXA, Gunes Sigorta, Basak Sigorta, Basak Emeklilik,TEB (Turk Ekonomi Bankasi).

İşte her neyse, Kullanmayacağız ama bu kullanmama üç gün süreli olmayacak. Onlar yaptıklarından utanıp, yüce milletimizden özür diyene kadar işimiz olmaz arkadaş demeliyiz. Yoksa hata bizde olmaya devam eder.

Selam ve dua ile…

Bu yazıyı paylaş      Sayfayı yazdır    
  YORUMUNUZU YAZIN
Isminiz
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
 
  
Açiklama :

Yorum yazarken lütfen küfür, hakaret ve suç unsuru teskil edecek ifadeler kullanmayiniz. Bu tür yorumlar editörlerimiz tarafindan onaylanmamaktadir.

  
  YORUMLAR
Hata bizde  -  30-12-2011 - 09:29
Dikkat edilmesi gereken konu, tasarıyı Fransa meclisine taşıyan kişinin Cezayir asıllı olması. Hata bizde çünkü 1915 olaylarının belgeleri arşivlerde saklı iken hakkında ne yeterince kitap, makale, doktora tezi yazıldı. Dünya düzeni 'Güçlü haklıdır' kanununa göre işliyor. Amerika kızılderili, Fransa Cezayir, İngiltere Güney Afrika vs. Soykırım olduğu bilindiği halde kimse yaptırım uygulayamıyor. ( Ankaraya Cezayir anıtı dikecek olan M. Gökçek hariç :) ) Biz güçlüyüz diyenler bir daha düşünmesi lazım.
Cemile  -  29-12-2011 - 09:38
Aslında MGK nın açıklaması son noktayı loyuyor. Hem devlet ciddiyeti hem tepkiyi aynı anda veriyor. ''Bu konuda hükümetin bu aşamada açıkladığı ve Fransa'nın atacağı adımlara bağlı olarak benimseyebileceği ilave tedbirlerin kararlılıkla uygulanmasının önemi vurgulanmıştır. Tarihin parlamentoların alacakları yanlı kararlarla yeniden yazılmasının yanlışlığı bu kanun tasarısıyla daha vahim bir şekilde görülebilmiştir. Fransa'da, aklı selimin hakim olması ve bu hatalı adımdan geri dönülmesi yönündeki beklentimiz sürmekle birlikte, tasarının kanunlaşması durumunda bu haksız tasarrufa her şekilde karşı çıkılması kararlaştırılmıştır.''
misafir  -  28-12-2011 - 23:02
Sn.A.Vural.Türkiye malesef süper güç değil.Sadece sen süper AKP lisin.İçimizdeki irlandalıları halledelimde diyorsun.Senin büyük lider dediğin başbakanımız Bir yandan Fransaya sözde esip yağıyor, Sanayi bakanınızda Arabistanda hiç bir Fransız şirketine kapıyı kapatmadık yeni fransız şirketleride gelsin yatırım yapsınlar bekliyoruz dedi.Bu nasıl ülke yönetimi başbakan gürlüyor senin gibilerinin gözünü boyuyor sanayi bakanı kucak açıyor.Sevgili kardeşim iyi bir müslüman olabilirsin hatırlatayım, efendimiz diyorki, bizi aldatan bizden değildir diyor.soruyorum Bizi sn.başbakanmı yoksa, sanayi bakanımı kandırıyor.Ha.... ne dersin.Arınç Ülkeyi bölüyormu ha... ne dersin.Sahi AKP nin 2003 te imzaladığı BM ikiz yasalarını biliyormusun. Bir incele sevgilerimle.
a.vural  -  28-12-2011 - 10:01
kardeşim fransa avrupa hepsi hikaye biz güçlüyüz onlarıda gücümüzle ekonomilerini ezeceğimizi bildikleri için işleri guçleri dalavere Türkiye Cumhuriyetinin Başbakanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan Beydir ve büyük bir liderdir bakın Türkiyemiz 10 yıl içerisinde süper güç oldu bekleyin avrupa daha önümüzde diz çökecek bizden şefaat dileyecek günlerinizde gelecek ama önce bir işimiz var şu içimizdeki irlandalıları bir halledelim sizin işiniz kolay zavallı avrupa barbar avrupa kızılderelilere,cezayırlilere soykırımı yaparsanız ondan sonrada kedi gibi cırmalarsınız ama dünya artık bunları yemiyor Dünya tarihcilerinin belçıkanın,hollandanın,ispanyanın,portekizin fransanın, yaptıkları soykırımı unuttuklarınımı zannediyor sizi saf avrupa dünya her şeyi göruyor sayın yazar gün birlik beraberlik zamanıdır AKP etrafında bir yumak gibi birleşelim avrupaya gerçek yüzünü gösterelim orta okulda lisede coğrafya derslerinde okurduk afrikada bir üike nufusu şu kadar ,dili şu ,dini şu ,yüzölçümü şu en sonundada bu avrupa ülkelerinden birinin sümürgesi olduğu yazılırdı sizin dünyanız sömuru üzerine ey zavallı avrupa siz mi bize insanlık dersi vereceksiniz saygılarımla Türkiyemi seviyorum sömürüyu ,insanın insana üstünlüğünü ret eden müslümanlığı seviyorum ey fransa Türkiyeden öğreneceğin daha çok ders var saygılarımla
Armağan  -  27-12-2011 - 00:45
herşeyi vatandaş yapsın hocam, aman hükümet bir şey yapmasın, cezayir soykırımını tamınasın, hocalı katliamını tanımasın, ermenilere sınır kapısını açsın. Sıfır sorun diyorlardı, her taraf sorun oldu. Durmak yok hocam yola devam.
  
  YAZARIN DİĞER YAZILARI
  
YAZARLAR Tüm Yazarlar
Şevket ÖZSOY
İsmail Dursun Kuzucu
MESUT ARLIER
Yener Kazan
Nesrin Bulat
  
 E-GAZETE E-Gazete Arşiv
  28 Ekim 2021 Perşembe
  
  
 ÇOK OKUNANLAR  
  
 
Sitemizden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tüm hakları saklıdır. 2010 - Tasarım ve kodlama :kergisi
Tel : 0318 224 34 34  -  E-mail : bilgi@kalehaber.net