29 Haziran 2022 Çarşamba
 
ANA SAYFA   KIRIKKALE WEB TV  
Haber Ara  
 
Dışa Bağımlılığı Ortadan Kaldıracak
Dışa Bağımlılığı Ortadan Kaldıracak
Meslek lisesinde ekmek üretimi başladı
Meslek lisesinde ekmek üretimi başladı
Başkanım Mahallemde, Başkana Soruyorum
Başkanım Mahallemde, Başkana Soruyorum
Türkiye Şampiyonu Sporculardan İl Müdürüne Ziyaret
Türkiye Şampiyonu Sporculardan İl Müdürüne Ziyaret
  YAZARLARIMIZ
TÜRK'ÜN İMTİHANI
30 Aralık 2011 Cuma Bu yazı 30650 kez okunmuştur.
 
  
Yazı boyutu : 13 Punto 15 Punto 17 Punto 19 Punto

 

93 Harbine kadar “Milleti Sadıka” dediğimiz Ermeniler, 1071’den beri sayemizde huzur içerisinde yaşamaktaydılar aslında.

Ne zaman ki Batı kendi menfaatleri için bunları oyuncak etti. O gün bu gün huzur bulamadılar. Bulamayacaklarda.

Her yıl muayyen günlerde soykırımın kabulü için sağlı sollu yumruklar alıyoruz. Bir yandan ABD bir yandan Fransa.

Malum şimdi de Fransa “Ermeni Soykırımını reddedeni mahkum edecek olan” yasayı meclisten çıkardı.

Başbakan, Hükümet üyeleri, TÜSİAD, TOBB Fransa’ya çıkartma yaptılar, Fakat daha TÜSİAD Paris’te otel problemini bile çözemedi ki soykırım ile ilgilenebilsin. Görüşmelerin ardından hemen TÜSİAD bir açıklama yaptı. Fransız Mallarına “Boykot yok” dedi. O zaman Fransızlara karşı nasıl bir yaptırımımızın olmasını bekliyoruz anlayamadım doğrusu.

Ülkede Oyak’ın en büyük ortağı Fransızlar iken, Aksa Sigorta Fransızların iken biz bu şirketlerin çalışmasına son veremiyorsak, çok fazlada konuşmamızın anlamı yok işin doğrusu. Çünkü bu Fransızlar sadece paradan anlar. Bir para kaybetmeye başlasınlar bakın o zaman Ermeni oyu için oyun yapmayı bırakırlar o zaman.

Sayın Başbakan Fransızlara son uyarıyı yaptı. Cezayir’i hatırlattı, Ruanda’yı hatırlattı. Yani Fransızların kirli tarihlerinden ve kirli politikalarından söz ettiyse de Fransızlar çok ciddiye almamış olacaklar ki kanunu meclisten geçirdiler.

Bu son anda yapılan kükremeleri bir Mavi Marmara gemisinden de hatırlıyoruz .

Biliyoruz ki Tunus, Fas, Cezayir, Senegal, Ruanda’yı sömürge yaparak hem maddi hem manevi olarak sömüren, onbinlerce insanın katledilmesine sebep olan Fransızlar öyle bir politika izlemiş ki günümüzde bile hala bu ülkelerin halkı Fransız hayranıdır. Ve bu ülkelerde herkes Fransızca konuşur.

Aynı Fransa, Antep, Maraş, Urfa’da Ermeni çetecilerini silahlandırarak, Fransız üniforması giydirerek Türk kestiklerinden bahsedilmedi nedense.

Kahramanlığı sonuna kadar hak eden Maraşlıların yanında, altı bin şehit veren Antep’e Gazilik yakıştı tabiî ki ,Peygamberler şehrinin direnişi de bir o kadar şanlı idi. Sütçü İmam, Şahin Bey, Ali Saip Bey hangi batı devleti ve onların silahlandırdığı taşeronlarla savaştığını maalesef gençlik bilmiyor.

Tepkimizi ve mücadelemizi Batılı Devletler harekete geçince veya sıkışınca değil, bunu sürekli hale getirmemiz lazım. Bu mücadelemizi program dahilinde yapmalıyız. Avrupa’daki vatandaşlarımızın o ülkenin vatandaşı olmasını sağlamalıyız.

Avrupa’daki diğer Müslüman azınlıklarla işbirliği yaparak, onları bilinçlendirmeli ve ortak hareket etmenin yollarını aramamız lazımdır.

Hocalı’da Azeri kardeşlerimize yapılan soykırımı dünya kamuoyuna taşımalıyız.

Programsız, koordinesiz günü birlik politikalar ile bir yere varamayacağımız anlaşılmıştır. Aslında yapılacak çok şeyimiz var. Soykırım konusunda hem savunma yerine artık saldırıya geçme zamanı geldi diye düşünüyorum.

Bu yazıyı paylaş      Sayfayı yazdır    
  YORUMUNUZU YAZIN
Isminiz
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
 
  
Açiklama :

Yorum yazarken lütfen küfür, hakaret ve suç unsuru teskil edecek ifadeler kullanmayiniz. Bu tür yorumlar editörlerimiz tarafindan onaylanmamaktadir.

  
  YORUMLAR
Murat MEMİŞ  -  05-01-2012 - 09:37
Türkiye Cumhuriyetinde yaşayan biz Türkler nedense her türlü saldırıya, iftiraya, teröre karşı ve hatta toprağımızı almaya çalışanlara karşı (KKTC den bahsediyorum) sessiz, suskun bırakılıyoruz, bastırılıyoruz. Aman şu olmasın aman bu olmasın aman sağ duyu aman provokasyon diye diye uyuşuk bir millet haline getirildik. Elin pis avrupalısı dönüp bir arkasına bakmıyor kendi yaptıgı ıspatlı kanıtlı katliamları görmüyor bize ahkam kesiyorlar. öyle orta çağlara 1800 lere 1915 lere falan gitmeye gerek yok arkadaş avrupanın orta yerinde bosna katliamı yapılırken nerdeydiniz beyler bizim devlet buyuklerımızde iş yok arkadas millet yalan dolanı bıle nasıl savunuyorda bız haklı oldugumuz hiç bir milli davamızı savunamıyoruz. Vatandaşımızın malını canını savunamıyoruz . Allah sonumuzu hayır etsin inşallah.
Mehmet GENÇER  -  04-01-2012 - 11:35
Sevgili kardeşim izninle yazına bir ilavede ben yapayım.ABD Irak'ta Kürt peşmergelerini kullanmadımı.Gece yarıları kapıları kırıp içeri girerek erkeği bir odaya sokup kadın ve çocukların ırzlarına geçerken kürt peşmergeleri onlara MİHMANDARLIK yaparak ağızlarının suyu akarak olayların ortağı olmadılarmı.Telaferde kerkükte asimilasyon uygulamadılarmı.Ermenileri seyir ettiğimiz gibi Bizler seyir ettik.Bu günde biz onları (barzaniyi) tanıdık.Erbile konsolosluk açmadıkmı.Kırmızı halılarla karşıladık.Sn.Başbakanımız bu katillerin başına kardeşim, dış işleri bakanımız agabey demedimi.Göz boyayıcı çıkışlarla halkımızı kandıranlar, Davos'ta, Mavi marmarada, Libya'da,Tunus'ta,Mısır'da hep aynı göz boyama politikasını sürdürdüler ve sürdürmekteler.Bütün azınlıkların dostu olan, Türklüğü ihmal eden hatta Türk'üm diyemeyen bu yönetimi ALLAH cc. havale ediyorum.Yüreğine sağlık.Sevgilerimle.
şevki deniz  -  30-12-2011 - 16:33
hocam bizim haklı davamız olan geçmişimizin en az süt beyazı kadar temiz oldundan sizin yazınızdan ve her Türkün içinde olan duygulardan anlıyoruz, bu bizi son yıllardaki yükselmemizi durdurmaya çalışanların oyununa gelmeyeceğiz ALLAHIN izni ve enanetiyle..
  
  YAZARIN DİĞER YAZILARI
  
YAZARLAR Tüm Yazarlar
Kamil ÖCAL
Yener KAZAN
Sami GÜLER
Şadiye ERYILMAZ
Müfit ASLAN
Ahmet ULUSOY
Dede BULUT
Hidayet DOĞAN
  
 E-GAZETE E-Gazete Arşiv
  28 Haziran 2022 Salı
  
  
 ÇOK OKUNANLAR  
  
 
Sitemizden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tüm hakları saklıdır. 2010 - Tasarım ve kodlama :kergisi
Tel : 0318 224 34 34  -  E-mail : bilgi@kalehaber.net