24 Ocak 2021 Pazar
 
ANA SAYFA FOTO GALERİ KIRIKKALE WEB TV İLÇE-BELDE HABERLERİ
Haber Ara  
 
56 litre etil alkol ele geçirildi
56 litre etil alkol ele geçirildi
Kazandığımız, Yakıt ve Yola Gidiyor
Kazandığımız, Yakıt ve Yola Gidiyor
Karakeçili'de sokak hayvanlarını unutmadı
Karakeçili'de sokak hayvanlarını unutmadı
Kırıkkale'de 5 Bin 130 Kişi Aşılandı
Kırıkkale'de 5 Bin 130 Kişi Aşılandı
  YAZARLARIMIZ
Ey Türk Gençliği!
01 Mart 2010 Pazartesi Bu yazı 26395 kez okunmuştur.
 
  
Yazı boyutu : 13 Punto 15 Punto 17 Punto 19 Punto

 

Birinci vazifen, Türk istiklâlini, Türk Cumhuriyetini, ilelebet, muhafaza ve müdafaa etmektir.

Mevcudiyetinin ve istikbalinin yegâne temeli budur. Bu temel, senin, en kıymetli hazinendir. İstikbalde dahi, seni bu hazineden mahrum etmek isteyecek, dahilî ve haricî bedhahların olacaktır. Bir gün, İstiklâl ve Cumhuriyeti müdafaa mecburiyetine düşersen, vazifeye atılmak için, içinde bulunacağın vaziyetin imkân ve şerâitini düşünmeyeceksin! Bu imkân ve şerâit, çok nâmüsait bir mahiyette tezahür edebilir. İstiklâl ve Cumhuriyetine kastedecek düşmanlar, bütün dünyada emsali görülmemiş bir galibiyetin mümessili olabilirler. Cebren ve hile ile aziz vatanın, bütün kaleleri zaptedilmiş, bütün tersanelerine girilmiş, bütün orduları dağıtılmış ve memleketin her köşesi bilfiil işgal edilmiş olabilir. Bütün bu şerâitten daha elîm ve daha vahim olmak üzere, memleketin dahilinde, iktidara sahip olanlar gaflet ve dalâlet ve hattâ hıyanet içinde bulunabilirler. Hattâ bu iktidar sahipleri şahsî menfaatlerini, müstevlilerin siyasi emelleriyle tevhit edebilirler. Millet, fakr ü zaruret içinde harap ve bîtap düşmüş olabilir.

Ey Türk istikbalinin evlâdı! İşte, bu ahval ve şerâit içinde dahi, vazifen; Türk İstiklâl ve Cumhuriyetini kurtarmaktır! Muhtaç olduğun kudret, damarlarındaki asil kanda mevcuttur!

Mustafa Kemal Atatürk
20 Ekim 1927Yukarıdaki hitabeyi ve içerdiği mesajı bilmeyen Türk genci yoktur umarım. Çünkü bu ülkenin kurucusu, ileri görüşlü büyük devlet adamı Gazi Mustafa Kemal Atatürk Nutuk’un sonunda gençliğe böyle sesleniyor.

Sanki geleceği görüyor; açılım diye bu ülkenin insanlarını ayrıştıranları, bu ülkenin aslı unsuru olan Türklüğün yok edilişini sağlayanları, açılım mı saçılım mı daha ne içerdiğini bilmeden vatan hainlerinin aklına gelenleri Türkiye Cumhuriyeti devletinden istemelerini sağlayanlarımı tarif ediyor acaba!

Bu vatan için kurşun sıkma şerefini gösteren gazimin, şehidimin çocuğu işsiz gezecek, kamptaki ite iş vereceğiz. Dağa çıkana af diyeceğiz, Kürtçeye eğitim dili yapacağız.

Peki bunları yapınca PKK bitecek mi? güya hiç farkında olmadan özerkliğin başlangıcı olan hakları verirken federal yönetim için hatta bağımsızlık için hele biraz daha dağda kalalım derlerse ne yapacağız.

Her şeyin göründüğü gibi olmadığı Türkiye’de, gençlerin Gençliğe Hitabeyi bir kez daha okumalarını rica ediyorum.

Çünkü Türkiye’de iyi şeyler olmuyor gençler……

Bu yazıyı paylaş      Sayfayı yazdır    
  YORUMUNUZU YAZIN
Isminiz
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
 
  
Açiklama :

Yorum yazarken lütfen küfür, hakaret ve suç unsuru teskil edecek ifadeler kullanmayiniz. Bu tür yorumlar editörlerimiz tarafindan onaylanmamaktadir.

  
  
  YAZARIN DİĞER YAZILARI
  
   
 
YAZARLAR Tüm Yazarlar
Ahmet Koç
Hakan Öztürk
Bahattin Akyön
İsmail Dursun Kuzucu
Pınar Taşcı YIKILMAZ
  
 E-GAZETE E-Gazete Arşiv
  22 Ocak 2021 Cuma
  
  
 ÇOK OKUNANLAR  
  
 
Sitemizden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tüm hakları saklıdır. 2010 - Tasarım ve kodlama :kergisi
Tel : 0318 224 34 34  -  E-mail : bilgi@kalehaber.net