17 Ekim 2021 Pazar
 
ANA SAYFA   KIRIKKALE WEB TV  
Haber Ara  
 
Yerel Medya Çalışıyor
Yerel Medya Çalışıyor
Sözleşmeli İdareci Uygulamasına Son Verilsin
Sözleşmeli İdareci Uygulamasına Son Verilsin
6. Türk Dünyası Belgesel Film Festivali Ödülleri
6. Türk Dünyası Belgesel Film Festivali Ödülleri
Müstakil Evde Yangın !
Müstakil Evde Yangın !
  YAZARLARIMIZ
ACİL Mİ?
30 Aralık 2011 Cuma Bu yazı 27242 kez okunmuştur.
 
  
Yazı boyutu : 13 Punto 15 Punto 17 Punto 19 Punto

 

Aybaşı olup faturalarınızı elinize alıp inceleme fırsatı oluyor mu yoksa direk bankaya gidip veya ilgili yelerlerin gişesine gidip gelen faturayı kuruşuna kadar ödüyor musunuz?

Yoksa zaten bankaya otomatik ödeme talimatı verdiğinizden faturanın elinize geçip geçmediği hiç önemli değil mi?

Son günlerde yaşanan elektrik kesintileri sıktı. Pazar sabahı kalkıyorsunuz. Gerek doğalgaz faturalarını gerekse elektrik faturanızı zamanında ödediğinizden duşunuzu alıp sıcacık evinizde kahvaltınızı yaparken gazetede yazan haberler ile ekranların haberlerini karşılaştırmak istiyorsunuz.

Ne mümkün?

Soğuk hava dalgası evin içine yayılmış. Üşüyorsunuz. Duş alamazsınız çünkü kombi çalışmaz. Ekranlardan haber mi seyretmek? Asla çünkü elektrikler yoktur. Bu arada asansörden sesler geliyordur. Aninden elektrik kesildiğinden asansörde kalanı kurtarmanız gerekecektir.

Tam kahredip kızarken kapıcının ekmek getirmediğini gazeteyi almadığını fark edersiniz. Arasınız oda fırındaki gecikmeden şikayet edecektir. Gidip kendim alayım diye inersiniz koca merdivenleri.

Kesif bir koku gelir. Arasınız kır gaz’ın acilini. Çıkan bilgisayardaki şuh sesli bayan sürekli meşgul olduğunu ve telefonu kapatmamanızı söyler. Beklerde beklersiniz. Defaten arasınız ve “ acil “olan çağrı merkezinden nihayet çıkarlar karşınıza. Allahtan karşınınızdaki görevli kibardır da siz fazla şikayet edemeden derdinizi anlatırsınız.

Oda tamadır. Gazetenizi alıp merdivene yönelirken posta kutusu karşınıza çıkar. İçini boşaltırsınız.

Gelenler elektrik, doğalgaz faturalarıdır.

Eve çıkıp soğuk ellerinizle açtığınızda karşınıza çıkan kaçak elektrik borcunun size yıkıldığını görürsünüz.

Allah için söyleyin. Belki hepsini değil ama bunun bir kısmını yaşamadınız mı?

Para kolay kazanılmıyor. Kimse parayı sokaktan süpürüp bavula doldurup sonrada oradan alıp harcamıyor.

En zengin bile olsanız bu böyledir.

Elektrik faturalarında ki kaçak bedelinin tahsili için çok şey yazılıp çizildi. Hiç kimse bu işten memnun değil. Neden olsun ki. Bilmem neredeki bir düzenbazın harcadığı kaçak borcu namusu ile faturalarını ödeme düşüncesinde olan ve aybaşı gelmeden hesabını kitabını yapana çıkarılıyor.

Şehir efsanesi gibi anlatılan ve kesinlikle doğruluk payı olduğuna inandığım efendim ranzadan ısıtıcı yapıyorlar, efendim odun kömür yakmak yerine elektrik ile ısınıyorlar, sonrada devlete veya ilgili kuruluşa beş kuruş ödeme yapmıyorlar konuşmalarına gelin katılmayın.

Elektrik faturalarında ki bu kaçağın ceremesini çeken sade vatandaşın üzerine bu kadar binilmesi her şeyden önce insan haklarına aykırıdır. Neden ben düzenbazın açığını kapatayım.

Devletin bu konuya acil el atması lazımdır. Tamam her şeyi devletten beklemeyelim ama kaçağı da onların halletmesi, acil çağrı merkezinin de zamanında cevap vermesi tartışmasız onların görevidir.

İnşallah karşılaşmazsınız ama karşılaştığınızda tepki vermezseniz daha çok fatura öder daha çok acil telefon başında beklersiniz.

Selam ve dua ile…

Bu yazıyı paylaş      Sayfayı yazdır    
  YORUMUNUZU YAZIN
Isminiz
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
 
  
Açiklama :

Yorum yazarken lütfen küfür, hakaret ve suç unsuru teskil edecek ifadeler kullanmayiniz. Bu tür yorumlar editörlerimiz tarafindan onaylanmamaktadir.

  
  YORUMLAR
Fazlı GÜVENTÜRK  -  31-12-2011 - 10:16
SAyın Armağan; yorumlarınız abartısız söylüyorum yön veriyor adımlara sağolun varolun. ANCAKKK:) buradaki anafikrin acilin cevap vermemesi ve kaçak elektrik kullanan aymazların faturasının namuslulara kesilmesi olduğunu anladığınızdan eminm ve belli de oluyor. Sayın Armağan; mesele benim ekmeğin gazetenin gelmesi değil, beni keşke tanısanız.Ben normal üstü yaşamda sürmüyorum. Şükürler olsun kimseye muhtaç değilim, emekli maaşım var ve yetiyor. Fazlası bozar be Sayın Armağan:) buradaki mesleye vurgu yapmak için lafı dolandırdım. kömür ile ısınamayanları, yakacak bulamayanları, sabah kahvaltısında evdeki tek yiyecek o olduğundan bulgur pilavı (yağsız)yemek zorunda kalanları çok iyi biliyorum. Kırıkkale'de pek çok ihtiyaç sahibine kol kanat geren Beşinci mevsim yardım derneğinde görev yaptım ve yüzlerce insana ulaştım şükür. yani kimin nasıl yaşadığını acizane gerçekten biliyorum. Ama bu kıt kanaat geçinip, faturamı bir hayır sahibi ödermi diye düşünenin de konusu bu. Yargı olayına gelince düşünmedim ama neden olmasın? EPDK araştırmasını tamamlamadı galiba sonuçlanır inşallah hayırlı şekilde. Acilin cevap vermemesi ise ilgili yerlere aktarıldı Sayın Armağan. Tekrar selam ve sevgiler sunuyor yaradana emanet ediyorum sizi.
Armağan  -  30-12-2011 - 23:17
Sayın Güventürk beyefendi; ekmeğinizi ve gazetenizi size kapıcı (kat görevlisi, apartman görevlileri) mı getiriyor? herkesi aynı katagoriye almayın lütfen, çünkü daha kaloriferle bile ısınmayan (yakacak bulabilirse) sobanın etrafında kıvrılan çok hanemiz var ilimizde veya Türkiyemizde, sizin bu prblemleriniz orta üst seviyede yaşam süren kesimin problemleridir. Kaçak elektrik bedelinin tüketiciden tahsilini devlet takip etmez hükümet takip edecek ve EPDK tarafından gereği yapılması lazım. Hükümet bu konunun farkında değilmi neden bir şey yapmıyor? Ya da siz bu konuyu yargıya taşımayı düşünüyormusunuz? saygılar.
  
  YAZARIN DİĞER YAZILARI
  
YAZARLAR Tüm Yazarlar
Yener Kazan
Kamil Öcal
MESUT ARLIER
Şevket ÖZSOY
Hakan Öztürk
  
 E-GAZETE E-Gazete Arşiv
  16 Ekim 2021 Cumartesi
  
  
 ÇOK OKUNANLAR  
  
 
Sitemizden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tüm hakları saklıdır. 2010 - Tasarım ve kodlama :kergisi
Tel : 0318 224 34 34  -  E-mail : bilgi@kalehaber.net