28 Ekim 2021 Perşembe
 
ANA SAYFA   KIRIKKALE WEB TV  
Haber Ara  
 
Kırıkkale Savunma Sanayiinin Lokomotif Şehri
Kırıkkale Savunma Sanayiinin Lokomotif Şehri
11 Yıldır İhtiyaç Sahiplerinin Yardımına Koşuyor
11 Yıldır İhtiyaç Sahiplerinin Yardımına Koşuyor
Dünyanın en kaliteli tuzunu üretiyoruz
Dünyanın en kaliteli tuzunu üretiyoruz
Yapılandırma Borçlarının İlk Ödemeleri Başladı
Yapılandırma Borçlarının İlk Ödemeleri Başladı
  YAZARLARIMIZ
ERMENİ DEĞİLİZ
23 Ocak 2012 Pazartesi Bu yazı 28745 kez okunmuştur.
 
  
Yazı boyutu : 13 Punto 15 Punto 17 Punto 19 Punto

 

Ne kadar basit. Hepimiz Ermeni’yiz, Hepimiz Kürt’üz, Hepimiz Türk’üz, Hepimiz şuyuz buyuz demek. Kardeşim Atamız var, geçmişimiz var, tarihimiz var, kültürümüz var. Biz niye şu bu olalım. Tabi olarak Türk’ü Kürt’ü Ermeni’yi Laz’ı Çerkeş’i seviyoruz insan olduklarından. Ama kimse bize bir şeyleri dayatmasın ve zorla Din, dil, Irkımızla oynamasın.

Ermeni gazetecinin henüz ne olduğu tam anlaşılamayan ancak belli kesimlere göre çete işi, bazılarına ise tamamen ferdi olarak işlenen suç olarak tarih sayfalarında yer alan cinayetinden sonra birileri kraldan çok kralcı olma yolunda koşar adım ilerliyor.

Kimilerine göre on binlerin yürüyüş yaparak verilen kararı sorguladığı bir cinayetin ardından bir süre önce piyasalarda dolaşan pankartların yeniden sallanmaya başlandığını gördük.

Dedik ya başta. İnsan olarak kimse ile bir sorunumuz yok. Allah’ın verdiği canı ondan başkasının almasının doğru olmadığını bilen bir kültüre de sahibiz şükürler olsun. Ancak kimse genler ile oynamasın. Denilecek ki genler ile oynama değil bu. İnsani bir tepkidir nihayetinde buda. Evet, kabul ama elime pankart alıp Hepimiz Ermeni’yiz demekte bence farklı bir Faşizm örneğidir.

Birine bir şey olunca hemen karşı tez üretip bizde karşılığında şunu yapalım diyen bir nevi kindar takımından değilim. Kanı kanla yıkamazlar. Nihayetinde klan suyla yıkanır. Ancak ortada olan bazı gerçeklerde düşünülünce insanın zoruna gitmesi gayet doğaldır.

Şehitler olduğunda, canlar yandığında bir nevi bölücü terör tarafından katliam yapıldığında, toplu veya ferdi şehitlerin olduğunda evinden çıkmayanlar ne oluyor da bir Ermeni’nin cenazesinde ortalığı yıkıyor.

Yani çıksınlar sokağa elbet tepki versinler. Elbet biz de en az onlar kadar faili meçhul cinayetlere veya faili ama karanlık olaylara veya her türlü insanlık dışı eylemlere karşıyız. Ama bizim tepkimiz kişiye göre muamele edilmesi ve etnik kökenin suyun üzerine çıkarılarak bunun üzerinden tarihi şan ve şöhretle dolu milletimin adını karalayanlaradır.

Ermeni toplumunun dünya üzerinde Yahudiler kadar etkili olduğunu biliyoruz. aslında çoğunluk olduklarından değil sadece güzel organize olduklarındandır bu etkileri.

Nihayetinde her yıl nisan ayında Amerika Birleşik Devletleri tarafından gündeme getirilen, son günlerde Fransa ile bizi rahatsız eden ve dünyanın pek çok ülkesinde kabul edilmesini sağladıkları sözde soykırım tasarıları onların bir başarısıdır. Gelecekte bu tür tasarılar ile bizim ve inanmış insanların moralini bozmaya devam edecekler gibi görünüyor.

İşte bu kadar dış etkinin içerisinde kendini gösteren bu diaspora maalesef bizim içimizde de etkili olduğunu son yapılan Ermeni yürüyüşü ile ortaya çıkardı. Bizde de çok etkiliymiş meğer.

Cinayetlere karşı olmak Ermeni bayraklarını alıp sokağa dökülmek değildir. Bakın kimler birleşti bu gösterilerde bir inceleyin. Bölücü örgüt bunların en büyük destekçisi olduğunu gösterdi. Ben bu insanlardan bu hassasiyeti Allah korusun bir şehit olduğunda da göstermesini istiyorum. Veya ülkemin başını ağrıtan bir konuda da çıkıp aşınası yolları tepmelerini diliyorum.

Selam ve dua ile…

Bu yazıyı paylaş      Sayfayı yazdır    
  YORUMUNUZU YAZIN
Isminiz
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
 
  
Açiklama :

Yorum yazarken lütfen küfür, hakaret ve suç unsuru teskil edecek ifadeler kullanmayiniz. Bu tür yorumlar editörlerimiz tarafindan onaylanmamaktadir.

  
  YORUMLAR
ETİLER GOP  -  25-01-2012 - 09:19
Selamlar Fazlı abi işlerinde kolaylıklar dileriz. Abiciğim senin emeklerini Etiler Mahallesi Gazi Osman Paşa Caddesi sakinleri olarak unutmayız bizim cadde için kaç kez görüştüğünü bizler çok iyi biliyoruz ve şahsına ayrı ayrı teşekkür ediyoruz. Zaten bizim sıkıntılarımızı dertlerimizi dile getirende bir tek sen varsın sayende asfaltımız atıldı tozdan kurtulduk kaldırımlarımız yapıldı ama bir sorunumuz var bu sorun sadece bizim değil emeği hizmeti parası geçen herkesin hakkı olduğunu düşündüğümüz bir sorun Başkanımız ihaleyle bir şirkete kaldırım taşlarını yapma işini vermiş gel görki alınan paranın yapılan işin hakkını vermemiş kaldırımlarımız gelişi güzel parke taşı ile döşendi ve gitti bir hafta içerisindede çökmeler çıkmalar başladı verilen paralarımız çöpemi gitti. Fazlı abi şirket yetkililerine durumu söylememize rağmen gidin istediğiniz yere bizi şekayet edin diyerek terslendik ne dükkan önünüz kaldı ne kapı girişimiz Allah aşkına bunları bir kontrol eden yokmu, herkesin yaptığı cebinemi kar kalacak abiciğim bir gel ve bak haklımıyız haksızmıyız anlarsın biz sana müteşekkiriz ama bizim cebimizden çıkan paraların bu iş güzarlara gitmesini istemiyoruz hakkımızıda tek savunan sen olduğundan abiciğim bi gel bi bak Allah aşkına Etiler mahallesi Gazi Osman Paşa Caddesi girişinden bitimine kadar kaldırımlar ne halde yapılan iş ne şekilde Tekrar tekrar teşekkür eder sağlıcakla kalasın derdimizi dinlediğin sorunlarımıza sahip çıktığın için her zaman yanındayız Fazlı abi sağlıcakla kalasın.
haluk  -  24-01-2012 - 10:30
eline sağlık
Türkmen  -  24-01-2012 - 08:40
Sayın Güventürk, Türkiye Cmhuriyeti Devletine vatandaşlık bağı ile bağlı olan herkes Türk'tür ibaresi vardır. Nasıl Almanya'da çeşitli etnik gruplar var ama hepsi dışarıya karşı "ben almanım""fransızım" vs. diyebiliyorsa içerde kökeni ne olursa olsun. dışarıya karşı "Ben Türküm" diyebilmesi gerekmiyor mu? Bizlerde bunları diyemeyeceksek, kimlik sorunumuz var demektir. Kimliğimizi kaybedersek başka kimliklerin hakimiyeti altına daha kolay girmezmiyiz. Allah'a hamdolsun Müslüman bir Türküm, onur sayarım gurur duyarım, diğer etnik kökenlerin hepsine de en az kendi kimliğim kadar milliyetim kadar saygı gösterir, vatanıma ülkeme benim kadar bağlı olmalarını ve benim kadar hak sahibi olmalarını canı gönülden isterim.selamlar.
Fatma gerçek  -  23-01-2012 - 14:52
Size hak veriyorum. Yıllardır dünyanın her yerinde sayısız cinayetler işleniyor. Hiç kimsenin aklına o milletten olmak gelmiyor. Ruslar yıllarca çeçenleri katletti hepimiz çeçeniz demedik. Sırplar alenen soykırım uygularken hepimiz boşnak'ız demedik. İstanbulda 'hepimiz ermeniyiz' diye sokağa dökülenler ne hikmetse 'hepimiz Filistinliyiz'diyenlerle de hiç aynı fikirde olmadılar. Çinliler Uygurların anasından emdiği sütü burnundan getirirken hiç kimse çıkıp da Hepimiz Uyguruz demediler hala da görmezden gelmeye devam ediyorlar...
  
  YAZARIN DİĞER YAZILARI
  
YAZARLAR Tüm Yazarlar
Şevket ÖZSOY
İsmail Dursun Kuzucu
MESUT ARLIER
Yener Kazan
Nesrin Bulat
  
 E-GAZETE E-Gazete Arşiv
  28 Ekim 2021 Perşembe
  
  
 ÇOK OKUNANLAR  
  
 
Sitemizden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tüm hakları saklıdır. 2010 - Tasarım ve kodlama :kergisi
Tel : 0318 224 34 34  -  E-mail : bilgi@kalehaber.net