07 Temmuz 2022 Perşembe
 
ANA SAYFA   KIRIKKALE WEB TV  
Haber Ara  
 
Yahşihan’a Kurulacak Tesis 350 Kişiye İstihdam Yaratacak
Yahşihan’a Kurulacak Tesis 350 Kişiye İstihdam Yaratacak
Sinerji'de Asgarî Ücret 6 Bin TL
Sinerji'de Asgarî Ücret 6 Bin TL
TSM Personeli Masa Tenisinde Türkiye Derecesi Elde Etti
TSM Personeli Masa Tenisinde Türkiye Derecesi Elde Etti
Keskin'de Başlıyor
Keskin'de Başlıyor
  YAZARLARIMIZ
HRANT VE SUÇ
26 Ocak 2012 Perşembe Bu yazı 35478 kez okunmuştur.
 
  
Yazı boyutu : 13 Punto 15 Punto 17 Punto 19 Punto

 

Fransa’da “Ermeni soykırımı yoktur.” Diyene para ve hapis cezası veren kanun Fransa senatosunda oylanarak geçti. Aksi düşünülemezdi, Çünkü bu yasa teklifini hem Sarkozy’nin partisi hem de ana muhalefet olan sosyalist parti de destekliyor.

Avrupa’da onbinlerce Türk protesto gösterileri yaptılar. İktidar partisini ve Fransız yönetimini uyardılarsa da pek kıymeti olmadı gibi görünüyor. Altı ay sonraki seçimlerde Ermeni oyları için bu tarihi hatayı yaptı.

Güya demokrasinin beşiği olan Fransa’da alınan bu karar aslında Fransız tarihinin kara lekelerinden birisi oldu.

Beş yıl önce Agos Gazetesi Genel yayın yönetmeni Hrant Dink öldürülmüştü. Bu talihsiz olay Türkiye’de yaşayan bir çok kişiyi üzmüştür. Netice itibariyle bir insanın canını bir başkası alamaz. Hele cinayeti hoş göremeyiz. Kaldı ki Gayr-ı Müslim vatandaşlarımızla birlikte bin yıldır Anadolu’da birlikte yaşıyoruz. Anadolu hepimize yetecek topraklardır. Yeter ki barış ve huzur içinde olalım.

Ve bütün dünya bilir ki aslında bizim egemenliğimiz altında yaşarken burunları bile kanamamıştır. Ne zaman ki Batı’nın atına binip isyan ettiler o gün bu gün huzur bulamadılar.

Hrant Dink’in öldürülüşünün beşinci yıldönümünde binlerce kişi Taksim’den Agos gazetesinin önüne kadar yürüyerek, çok tartışılan mahkeme kararını da protesto etti. Dink’i vuranların örgüt bağlantısı bulunamadığı için örgüt davası düşünce kızılca kıyamet koptu. Nasıl olurda örgüt olmaz.

Ve binler sokağa döküldü. “Hepimiz Ermeniyiz” “Hepimiz Hrantız” sloganları ile güya bir vatansevermiş, Anadolu insanı imiş, öldürenler faşistmiş, tepki aslında bu faşist düşünceye imiş. “Bu dava böyle bitmeyecek”, “Faşizme inat kardeşimsin Hrant”, “Katil devlet hesap verecek” Ağızları köpürürcesine slogan atan bütün şer odakları oradaydı. Devlete küfür için bahane arayan bütün şer odakları.

Aslında tepki Türklüğe ve milliyetçiliğe, amaç milliyetçiliği sindirmek ve susturmak.

Türkiye’de binlerce Türk “Hepimiz Ermeniyiz” sloganı atarken, Türkiye’deki Ermenilerden Fransa’nın yaptığı bu yanlışa karşı “Hepimiz Türküz” sloganı atarak bir gösteri yapmalarını bekliyoruz. Eğer bunu yapmıyorsa Ermeniler o zaman gerçekten bu toprağın çocukları olmadıkları anlaşılacaktır. Ve o zaman Hrant için boşuna üzülmüş olacağız.

Bu yüce millet, Lefter’i sever, Hrant’a sahip çıkar. Kamhi ailesini vekil yapar, Lakin bu engin gönüllü millet hep ihanet görmek zorunda mı? Bu küçük beyinli azınlıkların iftiralarına maruz kalmaya.

Ülkemizin bir bölgesinde bölücü şerefsizler tarafından şehit edilen Mehmetçiğe sahip çıkan olmadı. Aynı güruh “Hepimiz Mehmediz” demedi.

Ali Devletiz, büyük milletiz, dara düşene yardım ederiz. Eyvallah’ta yaptığımız bu iyilikler karşısında küfür yemeninde bir alemi yok.

Bu mesele kırılma noktasıdır. İçerde bir Ermeni’nin öldürülmesine tepki gösteren bu millete karşı Avrupa utanmadan soykırımcı diyebilmektedir. Bir tane Ermeni’de çıkıp yok kardeşim bu insanlar bizi bin yıldır barış ve huzur içerisinde yaşatıyorlar demedi.

Devlet olarak ta, millet olarak ta herkese hak ettiği gibi davranmasını bilmeliyiz.

Bu yazıyı paylaş      Sayfayı yazdır    
  YORUMUNUZU YAZIN
Isminiz
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
 
  
Açiklama :

Yorum yazarken lütfen küfür, hakaret ve suç unsuru teskil edecek ifadeler kullanmayiniz. Bu tür yorumlar editörlerimiz tarafindan onaylanmamaktadir.

  
  YORUMLAR
hanifi akçay  -  02-02-2012 - 13:17
üstat.tarafsız bir yazı olmuş.eline sağlık.ama bunların hepsi hıran dink.çimi ermenimi (olaylarda boy gösterenler).yoksa suları bulandırmak isteyenlermi...
hanifi akçay  -  02-02-2012 - 13:12
üstat.güzel tarafsız yazabilmek çok hoş.çok hoşuma gitti.teşekkürler.
ümit sevinç  -  27-01-2012 - 08:50
sn yazar tarihçi olmanız münasebeti ile çok güzel yazı olmuş elinize sağlık. son cümle için şunu eklemek istiyorum: devlet olarakda,millet olarakda herkesi değerinde bilip, itse it kurtsa kurt deyip ama bize devletimize , milletimize yakışır şekilde davranmalıyız
Armağan  -  27-01-2012 - 08:26
Taksimde agos gazetesine toplananlar zaten ermeni Türk olamazlar. Ancak enteresan bir durum var. Nedense oraya toplananlar içerisinde genellikle ulusalcılar ve eylemci sol görüşlü öğrenciler çoğunluktaydı. Aynı gurup Ergenekon davalarında da ortaya çıkıyor. Hrant'ın oğlu bile babasının ergenekoncular tarafından öldürüldüğünü söylüyor. Yani bu durumda öldürenler ile ağlayanlar aynı taraf oluyor. Bu nasıl iştir anlamak mümkün değil.
  
  YAZARIN DİĞER YAZILARI
  
YAZARLAR Tüm Yazarlar
Tuğba Harmankaya
Yener KAZAN
Cenk DOĞAN
Sami GÜLER
Sadettin KARALÖK
Rabia Saylam TAŞDEMİR
Hidayet DOĞAN
Şadiye ERYILMAZ
  
 E-GAZETE E-Gazete Arşiv
  07 Temmuz 2022 Perşembe
  
  
 ÇOK OKUNANLAR  
  
 
Sitemizden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tüm hakları saklıdır. 2010 - Tasarım ve kodlama :kergisi
Tel : 0318 224 34 34  -  E-mail : bilgi@kalehaber.net